Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
JSP/J2EE

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 03.07.2006 12:19    Post subject: JSP/J2EE Add user to your forum ignore list Reply with quote

primjetio sam da jako malo ljudi koristi JSP, servlete, beans i slichne java tehnologije za stranice.. u chemu je fora? engine je stravichno mochan i mozhda mochniji od swih ostalih skupa (3d engine u browseru?).. jezik nije ni tezhak ni kompliciran.. ponawljam pitanje.. zashto je tako slaba popularnost J2EE-a u izradi stranica?

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

J2EE slabo popularan? Shto ti je, pa cijeli enterprise swijet doslowno zhivi i dishe J2EE ili .NET

stwar je u tome da su na owom forumu pretezhno ljudi koji rade osobne ili druge male sajtowe i nemaju potrebe za enterprise softverom... a oni koji rade .NET ne prichaju o tome ovdje. Nisam josh upoznao osobu koja radi J2EE i rasprawlja ili razmjenjuje iskustwa o tome na nekom hrwatskom online community-u Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 03.07.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo ja sam jedna takva osoba i nebi bilo loshe razmjenjivati iskustva s domachim dizajnerima.radim na poslu ali i za osobne potrebe..

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 14:39    Post subject: Reply with quote

Ljhudi, pa swe mozhe biti enterprise, python je enterprise, ruby, php, sve to mozhe biti enterprise... A o jawi na webu nemam bash neko dobro mishljenje, meni je to bloat i chisti nered, i sporina, i ruzhnocha...
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 18:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

shime: mochan framework u nekom jeziku != enterprise

sigurno, python, php i ruby su mochni, a swaki ima i dobar framework... ali "enterprise" ne oznachawa ni jezik ni framework, wech okruzhenje; bijele prostorije, 40 ljudi na par projekata, aparat za kawu, interni sastanci, treninzi za nowake, odijela, baza sa ~4000 tablica, gomile softwerskih paketa, licenciranje, outsourcing, ugowori, 4 razine managementa, coding standards... svaki deweloper radi tochno od 9-17 i usko je fokusiran na svoj mali djelich aplikacije u kojoj nakon deploymenta swaka komponenta magichno sjeda na mjesto i radi Smile

(ovaj hip-cool 'style' pisanja me wech ubija...)

sad to usporedi sa malom firmom od 6 ljudi koji u RoR rade najnoviji startup, ostaju overtime, kuhaju sami svoju kavu i mogu pisati na svom blogu vlastita mišljenja bez straha da dobiju otkaz Smile

@vooooooooooooooood: probaj www.javasvet.net
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 18:37    Post subject: Reply with quote

shuljo: hvala shto me proswjetljujesh, ali ja znam da je to enterprise, samo velim da enterprise mozhe biti doslowno skoro u bilo kojem jezhiku... Ubacih se, jer me zhiwciraju te enterprise spike.
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 18:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaprawo nisam htio rasprawljati o 'enterprise', wech samo rechi kako to shto je software 'enterprise' objashnjava zashto nema znachajnih mjesta gdje se raspravlja o tome kako neshto naprawiti u J2EE (kod nas)

kritichna masa koya je potrebna da online community te tematike profunkcionira ye puno wecha za enterprise software nego za owe 'smrtne' skriptne jezike
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 18:46    Post subject: Reply with quote

Da, kužim, naravno. Zato, živjeli smrtici i ruby i python! :)
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 19:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej ewo da se ne trgamo sa owim hip nachinom pisanja naprawio sam bookmarklet

nazwao sam ga vodspeak Smile

Code:
javascript:void(function(){t = document.getElementsByTagName('textarea')[0];t.value = t.value.replace(/v/g, 'w').replace(/V/g, 'W').replace(/č|ć/g, 'ch').replace(/Č|Ć/g, 'Ch').replace(/š/g, 'sh').replace(/Š/g, 'Sh').replace(/ž/g, 'zh').replace(/Ž/g, 'Zh').replace(/đ/g, 'dj').replace(/Đ/g, 'Dj').replace(/dž/g, 'dzh').replace(/Dž/g, 'Dzh')}())


select -> [copy] -> bookmarks -> new -> name: vodspeak -> location: [paste] -> OK

prvo popunish post onda prije submita pokrenesh bookmarklet Wink enjoy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 19:25    Post subject: Reply with quote

Suljo heroj. Radi super, wodspeak!
Ewo sad malo da napishem josh poneshto tako da se widi da radi :)

Eto wooood, wishe se ne morash kidati, samo lupnesh bookmarklet i swe ti gotowo (ili si wech nawika pa ti onako lakshe pisati?) :D

Edit: Samo shteta, iskoristiwost je mala, samo u postowima u kojima wooood sudjeluje :(
Back to top
sime
Guest





PostPosted: 03.07.2006 19:31    Post subject: Reply with quote

BTW, wooood, nishta osobno, samo josh danas fali da nam se i ti uwrijedish... Ako smeta reci, mi chemo prestati, tj. izbrisati bookmarklet :)
Back to top
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 20:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoćemo? Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 04.07.2006 02:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

haha koji ste wi likowi.. a shto se mog nachina pisanja tiche trebao bi mi obrnuti.. toliko sam se nauchio owako pisati da wishe ne znam "normalno" Very Happy Very Happy

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 04.07.2006 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

rewerse-vodspeak!!

Code:
javascript:void(function(){t = document.getElementsByTagName('textarea')[0];t.value = t.value.replace(/w/g, 'v').replace(/ch/g, 'č').replace(/Ch/g, 'Č').replace(/sh/g, 'š').replace(/Sh/g, 'Š').replace(/zh/g, 'Ž').replace(/Zh/g, 'Ž').replace(/dj/g, 'đ').replace(/Dj/g, 'Đ')}())


problem je što rewerse-vodspeak ne zna da li je 'ch' č ili ć Sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 04.07.2006 15:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zaborawih napomenut da "nije" pishem "nie" i josh neke slichne picaboce Razz

no shalu na stranu.. chinjenica je da je jawa spora al ja mislim da se to kompenzira swime ostalim.. a osobito gotowim libovima koji zhiwot spashawaju Razz

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.07.2006 21:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vooood wrote:
evo ja sam jedna takva osoba i nebi bilo loshe razmjenjivati iskustva s domachim dizajnerima.radim na poslu ali i za osobne potrebe..

pa, recimo meni bi bilo drago da das neka svoja iskustva na tom polju, sta ti je dobro, sta nije, usporedba mozda s nekom drugom tehnologijom itd...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.07.2006 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

na jednoj prezentaciji od Jim Weiricha sam vidio rezultate benchmarkanja serviranja stranica iz J2EE i RoR, bili su gotovo jednaki

To loše govori o brzini jer je Ruby spor kao sam vrag Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 05.07.2006 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
na jednoj prezentaciji od Jim Weiricha sam vidio rezultate benchmarkanja serviranja stranica iz J2EE i RoR, bili su gotovo jednaki

To loše govori o brzini jer je Ruby spor kao sam vrag Confused

nista cudno, sve inacice Jave u kojima sad dosada radio su bile spore (oces za mobitele, oces za browsere, za desktopove itd..)...jedinu koju nisam koristio je EE, pa zato pitam covjeka da kaze svoja iskustva...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 05.07.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ono shto mi se u EE najwishe swidja je poweziwost.. ti mozhesh naprawiti chitaw sistem swe u jawi pisano.. od web stranica pa do pozadinske aplikacije koju koristi tajnica da isprinta rachune neke.. i swe je powezano.. narawno u takwim welikim projektima je uwijek software onaj koji sjebe swe.. tomcat i dan danas ima nekih problema.. java application server je prespor i treba jebena mashina da to radi nekom zadowoljawajuchom brzinom za enterprise servere..

narawno uz neku optimizaciju koda aplikacija se mozhe ubrzati.. ali josh uwijek je to sporo swe.. narawno kontam i zashto.. java EE je prejebeno welika aplikacija koja x puta olakshawa swe ali ima swoju cijenu.. brzina Smile

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Server-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group