Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Komp mi se restarta

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2006 15:14    Post subject: Komp mi se restarta Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imam jedan dvd drajv i jedan cd-rw, i kad god stavim cd u bilo koji od ta dva, počne ga loadat i odjednom se komp restarta. I kad stavim u dvd drajv, odmah ga restarta, s cd-om mu treba malo više, ali ga uglavnom isto restarta.

Inače, nema veze s windowsima, probao sam..
Probao sam i zamjenit kabele sa starijeg kompa, i instalirat cd drajv s tog kompa na ovaj, ali koju god kombinaciju da složim, uvijek isto..
Neki su me upozorili na temperaturu procesora.. i je, dost je visoka, od 48 do 58 stupnjeva, ali fakat mi je jedno ljeto, prije dvije godine bila i malo preko 70, a komp mi je tek počeo kašljucat malo.. usporavat se i tak.. ALI, u biosu mi je shutdown temperature disabled...
A to isto.. procesor i njegov ventilator su više od pola blokirani od napajanja, pa je i to valda loše za hlađenje, a i nemrem ga očistit a da ne maknem napajanje, a to mi se baš i neda dirat... =)

stvar je u tome da je to sve počelo kad sam ištekao oba drajva, ali mislim da sam sve spojio ponovo kak treba, zapravo niti nemrem fulat, kaj ne..? E i prvi put kad mi se tak restarto komp, zeznuli su se winsi, tj. user account mi se zbrčko, napravil mi je nove settingse, koda sam novi user (novi my documents i to sve), ali s istim imenom.. ok, nema veze, ali me živciralo to =)
uglavnom, prije ovoga, sve je bilo ok..

e i prije godinu dana mi je crklo napajanje.. i to je bilo neko vrijeme nakon što sam uzeo novu grafičku koja je trebala dodatni power =), al zamijenio sam ga (400W) i sve je bilo ok..
ok, mogu ga odfurat na servis, al ono kad si mislim da može bit da sam nešto zeznuo, i da se može lako sredit, a ne znam šta... ne znam šta bi još probao..

samo kaj mi je počeo restartat i u igrama u zadnje vrijeme, tj. nakon što je i ovo počelo...

inače proc je AMD Athlon XP 1800+
MBO Matsonic via kt400
star je 3 godine.. i da, naravno, ozbiljno razmišljam o novome =)
ne znam više kaj da velim...

hvala na pomoći..

Last edited by mali. on 06.07.2006 15:20; edited 1 time in total

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Mader Faker
Guest





PostPosted: 06.07.2006 15:18    Post subject: Reply with quote

u jebate stari.- stvarno neznam. .. . .. . . . . . . . . . . . . .. . ... . .. . . samo znam da je jednom
meni bila temperatura procesora 92 stepena. i sad se procesor usra i radi bolje nego prije jer je mislja da cu ga prominit. pička stara
a stvarno neznam sta je tebi.... nazovi neki servis za kompove pa ih pitaj priko telefona. Smile
rispekt
Back to top
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 06.07.2006 15:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bih rekao da je do napajanja. nije bitno što piše 400W ako to ne može isporučiti ili ako ne daje stabilan napon i struju ili ako ne može podnijeti veće peak-ove.
pokušaj s nekim kvalitetnijim napajanjem.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 06.07.2006 15:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napajanje.

probaj promijeniti napajanje, po mogučnosti ne neki šrot od "400W" za manje od 100 kn, radije uloži malo više para za kvalitetnije, pa makar i od 350W.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2006 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

OK.. ali znate u čem je štos.. ja se ne kužim baš puno u te stvari, a oni ti uvale uvjek neko jeftino sranje... dobro, moram naglasit da tražim kvalitetu ajd... =)

nego.. napajanje je atx2 ever power

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 06.07.2006 17:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemoj uzet napajanje za 100kn već uzmi neko od 200-300kn. za te pare možeš nać neko pošteno napajanje. najbolje da ga probaš primit u ruku i usporedit s ovim jeftinijim modelima. kvalitetnija napajanja su osjetno teža od jeftinog škarta.

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
noiz
Guest





PostPosted: 06.07.2006 18:12    Post subject: Reply with quote

ve-miiiiiil Laughing

Mali, taj tvoj "atx2 ever power" nije nađen na google-u (osim u nas Rvata issati Smile ), dakle nuff said o njemu. Nisan pc meštar ali moguće da je napajanje. Ako oćeš kvalitetu, a ne treba ti više od 400W, i još je netko reka "šta su teži to su kvalitetniji", evo ti ga na
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=752&Provjera=632878097697266237

Ako oćeš još teže, dodaj mu uteg iz onih starih mašina za pranje rublja Laughing
Back to top
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 06.07.2006 18:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najvjerojatnije napajanje
Back to top
View user's profile Send private message
mali.



Joined: 07 Jul 2004
Posts: 128
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2006 19:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe.. nisam ga vagao, al došlo je 97 kuna Very Happy
a kuiš to su mi uvalili nakon servisa, tj. vađenja crknutog napajanja.. onda je izgleda to

fala svima na odgovorima..

P.S. e oće neko kupit komp? samo napajanje treba zamijenit Wink Very Happy

_________________
http://mali.3dfuturebits.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gadafi



Joined: 15 Mar 2005
Posts: 1

PostPosted: 06.07.2006 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hoću ja dam ti 400 kuna Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.07.2006 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za napajanje uvijek trebaš dati otprilike onoliko kn koliko ima W, to uzmi za mjerilo

ok 100kn manje preživiš ali ne idi ispod toga jer od lošeg napajanja i diskovi rikavaju Confused
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group