Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
pitanje i Olympus E-500

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 03.07.2006 11:23    Post subject: pitanje i Olympus E-500 Add user to your forum ignore list Reply with quote

oduwijek se zhelim bawiti fotografijom i tek owih dana sam napokon uspio dochi do malo boljeg fotoaparata (Olympus E-500).. zanima me washe mishljenje o tom fotichu i ako neko ima nekih linkowa dobrih na neke stranice koje obradjuju digitalno fotografiranje i teoretski i u praksi kako bih nauchio neshto wishe od chistog okidanja.. Smile

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 03.07.2006 11:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogledaj dpreview recenziju:

http://www.dpreview.com/reviews/specs/Olympus/oly_e500.asp

neke on-line lekcije:

http://www.schoolofphotography.com/night/night.html

zatim trk do knjižare i kupi jednu od Tom Ang knjiga o digitalnoj fotografiji. ako si na početku pomoći će ti i neka stara knjiga o analognoj fotografiji s prašnjave police.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gOrangutan



Joined: 28 Sep 2005
Posts: 487
Location: Zagreb, Croatia

PostPosted: 04.07.2006 08:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja tu i tamo imam priliku prožnjarat taj E 500, i relativno je ok. imaš dva objektiva , brz je ko munja, i tako to. zamjerka na jeftilen pljastiku i izvedbu. navodno je proglašen kao best buy.

ja bi rađe 350D, bez obzira što je skuplji kojih 700 kn, a dobiješ samo jedan objektiv, radi manje noiza od olya.

_________________
STYLEFIELD | GOJKO MITROVIĆ WEB GALERIJA | ZELENA PRIČA | PEKA | SANJAM PENZIJU
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 04.07.2006 08:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hmda.. naruchio sam si double zoom kit koji chu dobro iskoristiti.. gledao sam malo okolo review-e i skontao da je owo prilichno dobar fotich neke srednje "profi" klase Smile

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 07.07.2006 21:16    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stari, ja ga imam i mogu ti reći da sam izrazito zadovaljan, mojih zadnjih 20tak fotki je upucano sa njim pa si možeš pogledati u mojoj galeriji Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 07.07.2006 21:34    Post subject: Re: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

slywayart wrote:
Stari, ja ga imam i mogu ti reći da sam izrazito zadovaljan, mojih zadnjih 20tak fotki je upucano sa njim pa si možeš pogledati u mojoj galeriji Smile


Doktore, ima li neki poseban razlog zašto su ti s tehničke strane fotografije toliko nedetaljne / neoštre? Izgledaju gotovo kao da si ih hvatao nekim compactom - da ne udaraš malo previše Photoshopa? Stav baziram na zadnjih 12 fotki u tvom profilu i onih par "velikih" na tvom websiteu

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
ON AIR
Guest





PostPosted: 07.07.2006 23:07    Post subject: Re: :) Reply with quote

lekke wrote:
slywayart wrote:
Stari, ja ga imam i mogu ti reći da sam izrazito zadovaljan, mojih zadnjih 20tak fotki je upucano sa njim pa si možeš pogledati u mojoj galeriji Smile


Doktore, ima li neki poseban razlog zašto su ti s tehničke strane fotografije toliko nedetaljne / neoštre? Izgledaju gotovo kao da si ih hvatao nekim compactom - da ne udaraš malo previše Photoshopa? Stav baziram na zadnjih 12 fotki u tvom profilu i onih par "velikih" na tvom websiteu

da

BTW) i ja sam namjeravao bas kupiti uskoro spomenuti fotić, pa me zanima u toj cjenosnoj grupi (+-200$) dali ima štogod bolje, nije mi bitno dali je sa olimpa ili ne
Back to top
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 07.07.2006 23:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bila je recenzija dslr-ova u VIDI-u i E500 je proglašen best buy zbog toga jer ima onaj vibrator Smile koji skida prašinu s objektiva pa se ne mora ić na servis toliko. Upitno koliko je to korisno i koliko često češ mijenjat objektive da ti prašina uspije uskočit ...

Rečeno je još prilično jasno da je u tom cjenovnom razredu 350D bolji. (od E500)

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
ON AIR
Guest





PostPosted: 08.07.2006 09:15    Post subject: Reply with quote

vidi.hr down ?
Back to top
vooood



Joined: 19 Jun 2005
Posts: 23
Location: Osijek, Croatia

PostPosted: 08.07.2006 11:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

~ ja sam si kupio double zoom kit i imate na http://vooood.deviantart.com nekoliko fotki shto sam isprobawao zadnjih dwa dana Smile

~ ja sam izrazito zadowoljan fotichem i stwarno je lud.. a chak i prashinu mozhesh ochistiti ima neki mod da ti izdigne ogledalce pa sam treba sa nechim spirit (nedaj bozhe ustima)..

_________________
Music was my first love. And it will be my last.
Music of the future. Music of the past.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 13.07.2006 20:51    Post subject: Re: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
slywayart wrote:
Stari, ja ga imam i mogu ti reći da sam izrazito zadovaljan, mojih zadnjih 20tak fotki je upucano sa njim pa si možeš pogledati u mojoj galeriji Smile


Doktore, ima li neki poseban razlog zašto su ti s tehničke strane fotografije toliko nedetaljne / neoštre? Izgledaju gotovo kao da si ih hvatao nekim compactom - da ne udaraš malo previše Photoshopa? Stav baziram na zadnjih 12 fotki u tvom profilu i onih par "velikih" na tvom websiteu


Ima... Meni su ti ove tehnički dotjerane fotkr malo dosadne pa ih onda namjerno uništim da izgledaju drugačije. U večini slučajeva na taj način od nezanimljive napravim zanimljivu fotku. Nezanimaju me baš te silne ekspozicije, brzine snimanja, itd... nekako mi je bitnije da dobijem priču i događanje na fotki.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group