Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Traži se objektiv...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 26.06.2006 19:45    Post subject: Traži se objektiv... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle....
....zna li itko gdje bi se moglo nabaviti ekstremno širokokutni objektiv za Zenit (M42 montaža).... Nešto od 20mm (ali ne fisheye).... Odnosno, ako netko možda ima, pa bi bio voljan prodati za neku razumnu cijenu... Na pamet mi pada Zeiss Flektogon 20mm/f2.8 .... Think
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 26.06.2006 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sorry šta ti ulijećem u topic al i mene zanima ista stvar Smile
naravno, toco ima prednost, al ako se dva nađu - pm me Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 26.06.2006 22:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, i meni jedan!


____________
šalim se Smile možda da probate svoju potražnju obaviti na Usenetu?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 26.06.2006 22:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stani u red!
Cool Twisted Evil
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
underworld



Joined: 15 May 2004
Posts: 58

PostPosted: 26.06.2006 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još jedan! Rolling Eyes Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 26.06.2006 23:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

šta smo se odjednom svi zenita uhvatili Very Happy haha
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 26.06.2006 23:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa kaj fali Zenitu? Think Zenit je prava stvar. Čisti kovački rad. Ponos majčice Rusije... Mr. Green

E, ajmo osnovat klub korisnika Zenita... Wink Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 27.06.2006 01:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eh, da i ako netko slučajno ima za Zenita 2x telekonverter (isto M42 montaža), dobro bi mi došao... Smile
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 27.06.2006 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- taj flektogon od 20mm dila se po ebayu za oko 150 US dolara. momentalno ti je jedan na aukciji http://cgi.ebay.de/Flektogon-2-8-20-MC-Carl-Zeiss-Jena-M42-M-42-104_W0QQitemZ110002152448QQihZ001QQcategoryZ15241QQssPageNameZWDVWQQrdZ1QQcmdZViewItem dostigao 27 dolara, vjerojatno će doći do 100 i više.
za pola od toga se uz malo strpljenja vjerojatno može naći zeissov ili pentaxov 24mm objektiv, svjetlosno malo lošiji, ako ti to nije preusko.
- 2x konverter M42 imaš na ebayu novi od firme moscowphoto za15 Eura + poštarina ali rabljeni VEB Weixdorf i znatno jeftinije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
djipster
Guest





PostPosted: 27.06.2006 11:36    Post subject: Reply with quote

necu bit dosadan....ali fotokramu ste posjetili?
kad sam ja bio, bilo je stvarno svakakvog izbora!
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 27.06.2006 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
necu bit dosadan....ali fotokramu ste posjetili?
kad sam ja bio, bilo je stvarno svakakvog izbora!


nisi dosadan jer neki su čuli za to već milijun puta a zaboravili gdje je točno i kada (ili sam to samo ja? Very Happy)...pa bi bila zahvalna kad bi mi ponovio, ionako idem ubrzo u zg Smile

@ Toco: zenitu apsolutno ništa ne fali Very Happy (zapravo mom fali poklopac za baterije za svjetlomjer, ima ko jedan viška? Very Happy)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 27.06.2006 13:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
necu bit dosadan....ali fotokramu ste posjetili?
kad sam ja bio, bilo je stvarno svakakvog izbora!

Gdje je ta fotokrama? Think Ja sam inače na britancu skoro svake nedjelje (i jednom tamo nađoh jedan dobar teleobjektiv 2.8/135mm.... i kupih.. Smile ).

daex wrote:
za pola od toga se uz malo strpljenja vjerojatno može naći zeissov ili pentaxov 24mm objektiv, svjetlosno malo lošiji, ako ti to nije preusko.
- 2x konverter M42 imaš na ebayu novi od firme moscowphoto za15 Eura + poštarina ali rabljeni VEB Weixdorf i znatno jeftinije

Preko e-baya ne mogu niš kupovat jer nemam kreditnu karticu, a davit nekog kolegu mi se fakat neda.... onda još čekat da to dođe... itd itd... Rolling Eyes

Inače, baš tražim 20mm (nešto jako široko, a da nije fisheye). Think

I onda da mi je još nabaviti i telekonverter, pa s nekoliko različitih objektiva mogu kombinirati razne žarišne duljine.... Cool

esens wrote:
@ Toco: zenitu apsolutno ništa ne fali Very Happy (zapravo mom fali poklopac za baterije za svjetlomjer, ima ko jedan viška? Very Happy)

taj poklopac na Zenitu je valjda uobičajena boljka svih zenita s električnim svjetlomjerom i mislim da je svaki drugi ponosni vlasnik Zenita izgubio taj poklopac. Ja sam stvar rješio tako da sam između njega i baterije nagurao malo aluminijske folije da bolje drži, a može ga se još dodatno osigurat komadom selotejpa ili izolirbanda.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 13.07.2006 20:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, usput, .... traži se potpuno ispravna i po mogućnosti što bolje očuvana Praktica MTL3, ako netko ima i voljan je se riješit za neki pihvatljiv iznos... Think
Back to top
View user's profile Send private message
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 13.07.2006 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

proda meni netko neki analogni oldtimer? Rolling Eyes

alo, imal' koga?

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group