Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
opća kultura i tako to

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige
View previous topic :: View next topic  
Author Message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 09:18    Post subject: opća kultura i tako to Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi hoćete mi pomoći da si složim neku must read listu knjiga tako da svaki put ne zablesavim kad dodjem u knjižnicu promijenit knjige.
imam neki osjećaj da sam propustila u životu pročitati neke knjige koje bi svatko trebao pročitati. ne znam, uhvatila me u zadnje vrijeme neka potreba za podizanjem razine opće kulture i pismenosti. knjige mogu biti svih žanrova i tematika...
u now reading threadu ima svega al mi je nekako prerazbacano.
navedite mi recimo najboljih 5 knjiga koje ste ikada pročitali. unaprijed zahvaljujem Cool

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 20.07.2006 09:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja preporuka - čitaj svaki dan novine

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 10:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jurka wrote:
moja preporuka - čitaj svaki dan novine

rijetko kad se da nešto pametno u njima pročitati

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 20.07.2006 12:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa jel te zanimaju romani i beletristika, personal development, business, dizajn i umjetnost ili pak nešto sedmo? Računala i IT sam na osnovu formulacije pitanja eliminirao

Mene recimo furaju ovakve stvari

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 20.07.2006 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm... lektira iz srednje? možda si sad dost zrela za to?... ako si to već obavila, onda fulghum: http://robertfulghum.com/index.php/fulghumweb/books/ ili kishon: http://www.ephraimkishon.de/Kishon_english_Version.htm

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 20.07.2006 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo neki popis pisaca koji su zanimljivi bez nekog reda - Isaac Asimov, Robert A. Heinlein, Roger Zelazny, Larry Niven, Arthur C. Clarke, Frank Herbert, William Gibson, a nisu losi ni Douglas Adams, Stephen King i Dean Koontz ako nema nista drugo. kod vecine njihovih knjiga je naglasak na fiction, znaci nije bas opca kultura, al ne znaci da nije korisno u bilo kojem drugom smislu Smile

dobro je pocet sa recimo Amberskim kronikama od Zelaznya ili nekim serijalom od Asimova, a moze i Dune serijal od Herberta sa prequelima(Brian Herbert + Kevin J. Anderson). nije los ni Hardwired serijal od Walter Jon Williamsa. isto tako i Nebeski Gospodari od Johna Brosnana

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 20.07.2006 13:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo meni par boljih a i siroko poznatih:

Tropic of Cancer - Henry Miller
Seksualno eksplicitna prica u 1930tima u Parizu ispricana iz prvog lica. Odlicno!

Infinite Jest - David Foster Wallace.
Bliža budućnost u Bostonu, ova knjiga prolazi kroz nekoliko faza i nekoliko tema od pedofilije, sporta, filmova, znanstvenih teorija, ovisnosti etc. Uglavnom, jedno teško i ogromno štivo.

Gravity's Rainbow - Thomas Pynchon.
Vrijeme pred kraj WWII, prica je o razvijanju novog oruzja, prolazi kroz tradicionalne elemente prica i likova. Dotice se i malo znanstvene fantastike te stvari poput Philadelphijskog eksperimenta.

Celestinsko Prorocanstvo - James Redfield
Vrlo poznata i popularna knjiga koja nalaze neke nove spiritualne ideje New Age sheme, ideje su prepricane u prici.

.. ako ne ovo, onda pocni sa "Malim Princem" od Saint Exuperya! Smile Ne salim se.

a kao dizajn stivo, imas zanimljivu knjigu od Fedje Vukica "Od oblikovanja do dizajna - teorija i kritika projektiranja za industrijsku proizvodnju".

etc.

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy phil malog princa sam čitala puno puta. i vjerojatno ću opet. i galeba jonathana livingstona ću opet jer jednostavno odmara. ove ostale još nisam - al evo nadam se da hoću
hvala svima, isfiltrirat ću nekako ove vaše prijedloge
maratz po tvom odgovoru mi je jasno da nisam rekla ono što želim na dovoljno precizan način - prvenstveno sam otvorila ovaj topic jer nikad nisam pročitala recimo Marquezovih Sto godina samoće, pa recimo navedena Celestinska proročanstva i knjige sličnog tipa. što se lektire tiče dio sam pročitala dio nisam - Dostojevskog recimo jesam a Camusa nisam nikako mogla...
nadam se da sam sad možda jasnija - dakle pitam koji su vam najbolji klasici svjetske beletristike (a ako u tu listu zaluta i recimo "Kratka povijest gotovo svega" ne smeta)?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Shuba



Joined: 04 May 2004
Posts: 472
Location: Rijeka

PostPosted: 20.07.2006 14:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tvrdo kuhana zemlja čudesa i Kraj Svijeta
Haruki Murakami

_________________
Prospekt.hr
Back to top
View user's profile Send private message Twitter profile
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 20.07.2006 14:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Desiderius Erasmus Roterodamus ili ti ga Erazmo Roterdamski
kako je vec Phil reka Henry Miller,- ali ne mogu nesto posebno izdvojit sve mu je dobro
Kjerkegor - Filozofske mrvice(ali ima on jos izvrsnih redaka)
Halil Dzubran - mi je bio drag kad sam bio mladji
Phyllis Scklemmer
Taisa Abelar
Carlos Castaneda
Ron Hubbard - Dijanetika
Orwell

ovi su mi prvi pali na pamet, ne mogu mislit vruce mi je

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

taj Miller je pravo štivo za uzet na godišnji?

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 20.07.2006 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hm, eto mojih favorita:
A. Camus: Pad, Mit o Sizifu, Stranac ... itd.
P. Bruckner: Napast nedužnosti, Bijeda blagostanja ... itd.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 20.07.2006 14:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
taj Miller je pravo štivo za uzet na godišnji?


da Smile

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.07.2006 14:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Tompa wrote:
hm, eto mojih favorita:
A. Camus: Pad, Mit o Sizifu, Stranac ... itd.
P. Bruckner: Napast nedužnosti, Bijeda blagostanja ... itd.


ne znam zašto al tog Camusa nisam u srednjoj mogla probavit.

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 20.07.2006 15:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jojo wrote:
Tompa wrote:
hm, eto mojih favorita:
A. Camus: Pad, Mit o Sizifu, Stranac ... itd.
P. Bruckner: Napast nedužnosti, Bijeda blagostanja ... itd.


ne znam zašto al tog Camusa nisam u srednjoj mogla probavit.


vjerojatno zbog prekratkih rečenica kao ni ja Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dr. guillotine



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 170
Location: u zamišljenom kutu okrugle sobe

PostPosted: 20.07.2006 16:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Camus i E.A.Poe... Cool
Back to top
View user's profile Send private message
gianni



Joined: 06 Jun 2006
Posts: 31

PostPosted: 20.07.2006 18:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sonny Barger - Hell's Angel's

Povijest moto kluba hells angells prepricana od njenog osnivaca i vodje istoimene moto bande.

Znam da ti se nece svidjet ali eto napisao sam .

_________________
- " Naša Vjernost Je Naš Ponos " -
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.07.2006 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Frédéric Beigbeder - 129,90 KN

Hunter S. Thompson - Strah i prezir u Las Vegasu

Velimir Grgić i Marko Mihalinec - Žuti titl

Douglas Adams - The Hitchhiker's Guide to the Galaxy

i narafski uvijek i svugdje: Mali Princ ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
marx



Joined: 27 Jun 2006
Posts: 48
Location: Laduč

PostPosted: 20.07.2006 22:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:

Hunter S. Thompson - Strah i prezir u Las Vegasu


Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 21.07.2006 08:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Frédéric Beigbeder - 129,90 KN


Ajme koliko sam se ja natelio da nađem tu knjigu. Na kraju sam upiknuo britansko izdanje, mislim da se zove ili 9.99 ili 6.99, vjerojatnije 6 budući je funta jača, i iako sam bio relativno zadovoljan - tipa, nije šteta novaca - teeeeeško da bi to i približno moglo ići pod "opću kulturu".

btw tu novelu smatram viškom u svojoj maloj biblioteci, pa ako je tko zainteresiran neka viče

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 21.07.2006 08:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Usput, ima li tko librarything.com account? to vam je najbolji resurs na netu za tražit interesantne knjige

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 21.07.2006 09:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
kakarinac wrote:
Frédéric Beigbeder - 129,90 KN


teeeeeško da bi to i približno moglo ići pod "opću kulturu".


Rolling Eyes Rolling Eyes
žena je tražila
jojo wrote:
knjige mogu biti svih žanrova i tematika...

pa ono

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 21.07.2006 09:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ak te zanima nekaj konkretno, nesto sto ce ti definitivno ostati u pamcenju onda je to
Wiliam Engdal i njegove "Sjeme Unistenja" i "Stoljece Rata"...
Onak, fine knjige da ti malo otvore oci oko nekih stvari... definitivno must read
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.07.2006 09:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
Ak te zanima nekaj konkretno, nesto sto ce ti definitivno ostati u pamcenju onda je to
Wiliam Engdal i njegove "Sjeme Unistenja" i "Stoljece Rata"...
Onak, fine knjige da ti malo otvore oci oko nekih stvari... definitivno must read

ide na listu, čula sam već za navedene knjige. thx
@rinka - od viška ne boli glava...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 21.07.2006 10:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
lekke wrote:
kakarinac wrote:
Frédéric Beigbeder - 129,90 KN


teeeeeško da bi to i približno moglo ići pod "opću kulturu".


Rolling Eyes Rolling Eyes
žena je tražila


Da, i to opću kulturu. Ne prepucavaj se Mr. Green

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Knjige All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group