Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem user postavki

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 31.07.2006 20:53    Post subject: problem user postavki Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle imam problemcic.

nedavno mi je, ne znam kojim povodom, doslo do toga da jednostavno windowsi kao da su izgubili sve postavke korisnika koji koriste to racunalo tj. te windowse.

On jos uvijek nudi njihova imena pri startupu, ali sve postavke kao i podaci iz foldera pojedinog korisnika (my documents i sl...) skroz su nedostupni. Ukratko kao da ste prvi put pokrenuli sustav. Podaci iz tih foldera su dakle nedostupni, svi programi su tu no moraju se ponovno instalirati i podesavati za svakog usera, sve windows postavke usera su izgubljene... komp radi korektno osim sto se cesce smrzava i gui ima greskica.

prema zauzecu diska svi podaci bi jos uvijek trebali biti tu, ( i korisnicke datoteke i softver) stoga mi se cini glupo ici na neko radikalno rjesenje (tipa format c pa ispocetka).
CHKDSK javlja da postoji problem, a u /F modu ga ne mogu pokrenuti jer kaze da neki drugi proces koristi volume (dakle radi samo read-only). Isto vrijedi i u safe modu. Win restore ne radi. Recovery softver vraca fajlove pobrisane prije kraha.

Prema svemu tome zakljucujem da je doslo do nekog sranja kod alociranja korisnicke memorije ili windowsovih fajlova koji sadrze podatke o korisnickim postavkama. e sad kako to rijesiti? jel ima ko kakvu ideju? iskustva?

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 22:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iz napisanog nisam shvatio da li su podaci još uvijek u tim folderima pa ti nemaš adekvatne credentialse za pristup ili su podaci nestali?

U slučaju da nemaš credentialse problem je ili u Active Directoryju (ako ti je računalo član domene) ili u SAM bazi (Security Accounts Management) ako ti je računalo u radnoj grupi...

U oba slučaja... stvar se može riješiti logiranjem na računalo s Administrator accountom (kao lokalni ili domenski admin)... i preuzimanjem vlasništva nad datotekama... Desni klik na folder... i Take ownership... i onda ručno dodjeljivanje kome što...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 31.07.2006 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
iz napisanog nisam shvatio da li su podaci još uvijek u tim folderima pa ti nemaš adekvatne credentialse za pristup ili su podaci nestali?

U slučaju da nemaš credentialse problem je ili u Active Directoryju (ako ti je računalo član domene) ili u SAM bazi (Security Accounts Management) ako ti je računalo u radnoj grupi...

U oba slučaja... stvar se može riješiti logiranjem na računalo s Administrator accountom (kao lokalni ili domenski admin)... i preuzimanjem vlasništva nad datotekama... Desni klik na folder... i Take ownership... i onda ručno dodjeljivanje kome što...


hvala na prijedlogu al problem nije nazalost u tome.

logiranje preko nijednog, dakle i administratorskog accounta (dakle i uu safe modu) ne omogucava prikaz bilo kakvih datoteka bilo kojeg korisnika... uopce ih nema. isto kao kad instaliras windowse prvi put. ali problem je siri i nije samo da ne dostaju te datoteke nego kao sto rekoh ne prepoznaje ni instalirane programe pojedinog korisnika, windows user preferences itd...

datoteke izvan korisnickih foldera se s druge strane ok prikazuju

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
daddo



Joined: 14 Dec 2005
Posts: 34
Location: behind the screen ;)

PostPosted: 31.07.2006 23:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

postoje li NTUSER.DAT fileovi u folderima pojedinih korisnika (C:\Documents&Settings\%USERNAME%)?

ako postoje trebale bi postojati i .bak varijante istih... pokušaj napraviti rename... unutar Safe modea naravno...

_________________
proud to be tolerant.... plead to be ignorant...
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 01.08.2006 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

daddo wrote:
postoje li NTUSER.DAT fileovi u folderima pojedinih korisnika (C:\Documents&Settings\%USERNAME%)?

ako postoje trebale bi postojati i .bak varijante istih... pokušaj napraviti rename... unutar Safe modea naravno...


da, postoje hidden datoteke ntuser.dat ... no ni traga ovim .bak fajlovima.

ocito je da je problem tu negdje. samo nemam ideju kako to ispraviti. malo sam mijenjao i preimenovao te datoteke, ali jedino sto sam uspio postici je da se vise ne mogu niti ulogirati. Crying or Very sad

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group