Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Edison Vs. Tesla

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 02.08.2006 01:45    Post subject: Edison Vs. Tesla Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.thomasedison.org/

http://www.nikolatesla.hr/

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 09:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alaj su si naši dali truda za 150 godina jednog takvog inovatora...
a najbitnije je da piše da je rođen u Smiljanu... ipak je to u rvackoj...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
garden



Joined: 26 May 2005
Posts: 1122
Location: Zadar / Split

PostPosted: 02.08.2006 11:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pogotovo free font u logotipu ( danube bold Sad ) sadly.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
saletto



Joined: 22 Dec 2005
Posts: 130
Location: zagreb

PostPosted: 02.08.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja znam decka koji je radio vizual, zavrsio fax sa mnom. Radovi su mu sasvim okej.

_________________
youth is wasted on the young
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.08.2006 13:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a sta fali nasem? sve je pregledno i citljivo i svasta se moze doznati.

netkoga tko trazi info o tome tko je tesla a tko edison zaboli u kojem je fontu pravljen logac al ga jako boli kad mu netko nasere "flash 8 required" i onda ako ja mislim da ga imam idem dalje (a mislim da ga nemam).
i onda napokon udjem i u operi ne sljaka, neka tama i nesto se kao mice(ako imas dovoljno volje proc cijeli ekran mousom da vidis moze li se negdje kliknut). dalje ne ide.
i sad, koji je sajt bolji? onaj koji ne vidim ili onaj za koji vi tvrdite da je zalostan?

ma fof odmah, zivio nikola tesla Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 14:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

keye wrote:
a sta fali nasem? sve je pregledno i citljivo i svasta se moze doznati.

netkoga tko trazi info o tome tko je tesla a tko edison zaboli u kojem je fontu pravljen logac al ga jako boli kad mu netko nasere "flash 8 required" i onda ako ja mislim da ga imam idem dalje (a mislim da ga nemam).
i onda napokon udjem i u operi ne sljaka, neka tama i nesto se kao mice(ako imas dovoljno volje proc cijeli ekran mousom da vidis moze li se negdje kliknut). dalje ne ide.
i sad, koji je sajt bolji? onaj koji ne vidim ili onaj za koji vi tvrdite da je zalostan?

ma fof odmah, zivio nikola tesla Laughing


Keye, obično se slažem s tobom, ali ne i ovaj put...

da se razumijemo, nije naša stranica loša, već nije ono što bi po mom mišljenju trebala biti...

na internetu ima više od milion informacija o nikoli tesli, a stranica koja obilježava 150 g. takvog inovatora ne mora ličiti te nuditi doživljaj i informaciju koju nude i sve ostale stranice svakodnevno...
kad imaš takvog inovatora, onda bi i stranica koja ga prezentira trebala biti inovativnija... čisto iz razloga što od njega želimo stvoriti “naš” brand predstavljajući ga kao “našeg” čovjeka... e onda ne daješ samo informaciju o tesli i njegovom radu, već i o onome što on predstavlja za nas i općenito cijeli svijet... i naravno, oko te stranice gradiš doživljaj... a hvala bogu oko tesle ima inspirativnih stvari...

i da, edison radi u operi bez problema... a to što ti nemaš flash player, to je tvoja stvar... ja ga imam pa nikome to ne predbacujem... Smile

ne želim da ovo preraste u još jedan topic “HTML ovo a FLASH ovo”, jer sve ima svoje prednosti i mane koje treba znati iskoristiti ili izbjeći ovisno o potrebi... ali s obzirom na sličan cilj ove dvije stranice, mislim da je edisonova stranica bomba naspram ovog našeg učmalog i ustajalog rješenja jednog tesle koji edisona inaće jede za užinu...

Last edited by ska on 02.08.2006 14:05; edited 1 time in total

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 02.08.2006 14:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zasto onda vi niste radili dizajn? Smile bio je natjecaj...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 14:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nel`chee wrote:
zasto onda vi niste radili dizajn? Smile bio je natjecaj...


ja nisam imao vremena... hvala bogu... Smile
ali nije ovo pitanje dizajna, već doživljaja...
dizajn je ok...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 14:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

alo ljudi!
pa tek sam sada shvatio da Tesla ima samo jedan video i jednu sliku!

al brale, nije ovo više pitanje ni dizajna niti doživljaja već zdrave pameti...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
daenerys



Joined: 17 Jul 2006
Posts: 17

PostPosted: 02.08.2006 14:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

site od edisona je dobar samo zato jer ga je kao radio netko ko se kuzi u flash, ali one dvostruke, trostruke navigacije mi nisu dobre.
a nikola tesla...
pa potencijalno dobar, ali izgleda ndovršen WIP. Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message
mia_



Joined: 06 Mar 2004
Posts: 26
Location: rovinj

PostPosted: 02.08.2006 15:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja mislim da netko izuzetan kao Tesla zasluzuje nesto posebno.stranica nije losa ali je uobicajena, a sadrzaj je katastrofa....ne ocrtava kako bi trbala lik i djelo velikana
najvjerovatnije ipak veliku ulogu ponovo ima novac, jer bas bi bilo dobro znati koliko je potroseno za Teslinu a koliko za Edisonovu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mia_ wrote:
najvjerovatnije ipak veliku ulogu ponovo ima novac, jer bas bi bilo dobro znati koliko je potroseno za Teslinu a koliko za Edisonovu?


mislim da čak nije pitanje niti novaca...

pogledajte koliko su napravili događaja do sada, a najavljuju ih još puno...
svi ti događaji koštaju a od "minorne" su važnosti na internacionalnom nivou...

je, istina je da će stranci turisti dolazit u Smiljan, gledati bistu, izloške u muzeju i ostavljati pare, no sa jednom pizdarijom manje (za koju je netko ionako digao dobru lovu) bi preživjeli, a dobili bi vrhunsku stranicu...

tko zna, možda bi baš zbog stanice i njenog sadržaja došlo i više ljudi, a s njima i više para...
no, kod nas se radi sve naopačke...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.08.2006 15:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
i da, edison radi u operi bez problema... a to što ti nemaš flash player, to je tvoja stvar... ja ga imam pa nikome to ne predbacujem...


nije stvar sto ja nemam flash nego ga nema masa drugih ljudi.
mogli su ipak dat neku alternativu?
ja imam player al ne vrti u operi, otvori se nesto plavo na crnom mrda i onda stane i nista se drugo ne dogadja.

ne radi se o tome html ovo flash ono, nego je skandalozno takav tip stranica raditi ekskluzivno u flashu bez ikakve druge mogucnosti.


a vi bi uvijek bolje od drugih a nikako da to vec jednom napravite ili kao "nemam vremena" Wink

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 02.08.2006 15:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo sad sam doma pa sam uspjela otvorit edisona: 35 sec da bi dosla na home Smile
dizajn je odlican ali je navigacija malo zeznuta. cudna, rekla bih.

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 02.08.2006 15:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nije stvar flasha ili dizajna, radi se o pristupu i vaznosti materije o kojoj se radi, ali ovakav pristup za velikana kao sto je Tesla, nemam rijeci, sramota, a u ostalom zasto ne flash, nesto inovativno napravit, sa malim brzim animacijama, mrezu, povezat se, videa, zvuka..
Meni ova stranica izgleda jednako ko sta mi susjed elektricar ima stranicu.

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 02.08.2006 15:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="keye"]
Quote:
a vi bi uvijek bolje od drugih a nikako da to vec jednom napravite ili kao "nemam vremena" Wink


to je klasicna hrvatska prica, svi su najpametniji dok ne treba zasukati rukave i nesto konkretno napraviti. svaka cast izuzecima.

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 16:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[quote="pellmat"]
keye wrote:
Quote:
a vi bi uvijek bolje od drugih a nikako da to vec jednom napravite ili kao "nemam vremena" Wink


to je klasicna hrvatska prica, svi su najpametniji dok ne treba zasukati rukave i nesto konkretno napraviti. svaka cast izuzecima.


Uopće se ne radi o pametovanju...
Razgovaramo o temi koja je svima bitna na neki način...

Najlakše je prihvatiti ovaj čemer u našoj zemlji i reći - ajde ti bolje ako možeš.
Možda ne mogu, ali znam da je moguće i da u svijetu to rade 18X bolje...
I šta sad?
Pa j*** ga, ne igram nogomet k'o pršo ili eduardo, al mi to ne oduzima pravo da dam svoj komentar kad igraju za k****.

Uostalom, kakve j***** veze ima tko koliko može i zna?

zamisli...
Ruta je nenadjebiv grafički dizajner ali ne radi web stranice.
Hoće li mu netko zabraniti da komentira jednu od ovih stranica?

Ljudi, mislim da je ovaj mi3 napravljen da bi ljudi mogli razmjenjivati ideje i mišljenja te na osnovu njih stjecati neko iskustvo i znanje... ispravite me ako griješim... i ne ljutite se ako netko nema isti ukus kao vi...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
pellmat



Joined: 01 Sep 2004
Posts: 85
Location: Zagreb

PostPosted: 02.08.2006 18:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
Uopće se ne radi o pametovanju... i ne ljutite se ako netko nema isti ukus kao vi...


naravno da svi mogu komentirati sve i slazem se sa svime kaj si napisao.

ono kaj me (osobno) iritira jest to kaj svi javni projekti za koje se raspise natjecaj zavrse na nacin da se nitko od boljih dizajnera/firmi ne zeli/ne stigne/ne moze/ne... prihvatiti posla, onda posao dobije neka xyzlj firma i naprave (uglavnom) sranje, i onda svi pljuju po tome. i tako od natjecaja do natjecaja. i onda tu svi pametujemo kako je hr web u k....

svaka cast izuzecima, nadodao bih opet.

_________________
+++ e-knjige.net +++ trinet +++
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 02.08.2006 19:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pellmat wrote:
ska wrote:
Uopće se ne radi o pametovanju... i ne ljutite se ako netko nema isti ukus kao vi...


naravno da svi mogu komentirati sve i slazem se sa svime kaj si napisao.

ono kaj me (osobno) iritira jest to kaj svi javni projekti za koje se raspise natjecaj zavrse na nacin da se nitko od boljih dizajnera/firmi ne zeli/ne stigne/ne moze/ne... prihvatiti posla, onda posao dobije neka xyzlj firma i naprave (uglavnom) sranje, i onda svi pljuju po tome. i tako od natjecaja do natjecaja. i onda tu svi pametujemo kako je hr web u k....

svaka cast izuzecima, nadodao bih opet.


Mislim da prvi i osnovni problem s natječajima leži u tome da se mnogi od njih raspišu prekasno i na krivi način.

Ako je natječaj kratkog roka, dobri dizajneri se neće slomiti da se priključe jer imaju posla ionako preko glave... neki bi žarko željeli sudjelovat na natječajima, no jednostavno nemaju vremena jer su rokovi prekratki i ne mogu ih uklopiti u svoj raspored..

No, to se riješi s pravovremenim pozivnim natječajima, tj. tako da se pozovu par odabranih (firmi ili samostalnih dizajnera) kojima se plate osnovni troškovi sudjelovanja...

Ali, kako se kod nas sve radi naopako, niti se naprave natječaji na vrijeme niti se pozivaju profesionalci... i onda dobiješ “poluproizvod” jer je komisija bila primorana odabrati “nešto”...

No, Teslina stranica nije poluproizvod zbog ekipe koja je pobjedila na natječaju i napravila stranicu, već zbog trulog sistema koji je postavio one osobe koje su dizajnerima dale jednu sliku i jedan filmić...

Zanemarite doživljaj koji ima edisonova stranica, zanemarite efekte, tehnologiju i ine pizdarije... i opet nitko ne može reći da je naša stranica informativnija te zbog toga i bolja...

Da je radio najbolji dizajner i najbolji programer i naj ne znam što, stvar bi bila ista... samo bi možda govno bilo ljepše upakirano...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 02.08.2006 19:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
keye wrote:
a sta fali nasem? sve je pregledno i citljivo i svasta se moze doznati.

netkoga tko trazi info o tome tko je tesla a tko edison zaboli u kojem je fontu pravljen logac al ga jako boli kad mu netko nasere "flash 8 required" i onda ako ja mislim da ga imam idem dalje (a mislim da ga nemam).
i onda napokon udjem i u operi ne sljaka, neka tama i nesto se kao mice(ako imas dovoljno volje proc cijeli ekran mousom da vidis moze li se negdje kliknut). dalje ne ide.
i sad, koji je sajt bolji? onaj koji ne vidim ili onaj za koji vi tvrdite da je zalostan?

ma fof odmah, zivio nikola tesla Laughing


Keye, obično se slažem s tobom, ali ne i ovaj put...

da se razumijemo, nije naša stranica loša, već nije ono što bi po mom mišljenju trebala biti...

na internetu ima više od milion informacija o nikoli tesli, a stranica koja obilježava 150 g. takvog inovatora ne mora ličiti te nuditi doživljaj i informaciju koju nude i sve ostale stranice svakodnevno...
kad imaš takvog inovatora, onda bi i stranica koja ga prezentira trebala biti inovativnija... čisto iz razloga što od njega želimo stvoriti “naš” brand predstavljajući ga kao “našeg” čovjeka... e onda ne daješ samo informaciju o tesli i njegovom radu, već i o onome što on predstavlja za nas i općenito cijeli svijet... i naravno, oko te stranice gradiš doživljaj... a hvala bogu oko tesle ima inspirativnih stvari...

i da, edison radi u operi bez problema... a to što ti nemaš flash player, to je tvoja stvar... ja ga imam pa nikome to ne predbacujem... Smile

ne želim da ovo preraste u još jedan topic “HTML ovo a FLASH ovo”, jer sve ima svoje prednosti i mane koje treba znati iskoristiti ili izbjeći ovisno o potrebi... ali s obzirom na sličan cilj ove dvije stranice, mislim da je edisonova stranica bomba naspram ovog našeg učmalog i ustajalog rješenja jednog tesle koji edisona inaće jede za užinu...


what she said. Smile

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group