Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
vrijeme :/

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 03.08.2006 13:07    Post subject: vrijeme :/ Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moze li ovako u kratko koji je naj jednostavniji nacin stavljanja prognze na stranicu a da se moze joj promijenit stayling

hvala u naprijed

lp,
Rolling Eyes Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.08.2006 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sa javascriptom izvučeš text nodove i iskreiraš si markup koji ti paše, zatim ga središ CSS-om

Last edited by maratz on 03.08.2006 17:27; edited 1 time in total

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 03.08.2006 14:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
sa javascriptom izvučeš text nodove i iskreiraš si markup koji ti paše, zatim fga središ CSS-om


e to te ja pitam ...

a pls bi mogal dobit nekakav primjer Smile neznam bas sa javascript Smile samo primjer mali

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 03.08.2006 17:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, ovo gore piše pod pretpostavkom da *neku* prognozu imaš inkludanu već na stranici, samo ti ne odgovara HTML struksa...

JavaScriptom dohvatiš taj komad HTML-a, napuniš pravi sadržaj u JS varijable, kreiraš si novi komad HTML-a sa idjevima i klasama koji ti pašu i upucaš natrag vrijednosti varijabli.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 03.08.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a ha hmm. e pa sada .. men itreba da ja mogu izvuc vremensku prognozu od nekud i takve fite na semu nesto ... ima dosta nekih glupih servisa koji ti stavljaju prognozu na sajt ali po njihovim uvjetima i njihov stajlin. ja bi npr sa meteorolskog zavoda njih pitam ako mogu koristit i nekako izvucem ako je ikako to moguce .
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 04.08.2006 10:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

creep wrote:
a ha hmm. e pa sada .. men itreba da ja mogu izvuc vremensku prognozu od nekud i takve fite na semu nesto ... ima dosta nekih glupih servisa koji ti stavljaju prognozu na sajt ali po njihovim uvjetima i njihov stajlin. ja bi npr sa meteorolskog zavoda njih pitam ako mogu koristit i nekako izvucem ako je ikako to moguce .

recimo ako radis PHPom na server sideu:
- povuci podatke sa servisa otkdua uzimas (fopen ili curl)
- parsaj ih (dakle obradi ih "tekstualno", od hrpe HTML koda i ostalog smeca izvuci samo ono sto ti je bitno)
- za parsanje koristi regexpove ili ako ih ne znas nauci ih, a ako ni to neces onda kopaj na zgance po stringu...

i onda napravi ovo sto je marac reko, poslozi ih u neki HTML. ali sa serverske strane.

mozes to i zakesirati negdje, u bazu ili na disk, da ne povlacis svaki put te podatke kad ti posjetitelj dodje, nepotrebno je.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 04.08.2006 11:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
creep wrote:
a ha hmm. e pa sada .. men itreba da ja mogu izvuc vremensku prognozu od nekud i takve fite na semu nesto ... ima dosta nekih glupih servisa koji ti stavljaju prognozu na sajt ali po njihovim uvjetima i njihov stajlin. ja bi npr sa meteorolskog zavoda njih pitam ako mogu koristit i nekako izvucem ako je ikako to moguce .

recimo ako radis PHPom na server sideu:
- povuci podatke sa servisa otkdua uzimas (fopen ili curl)
- parsaj ih (dakle obradi ih "tekstualno", od hrpe HTML koda i ostalog smeca izvuci samo ono sto ti je bitno)
- za parsanje koristi regexpove ili ako ih ne znas nauci ih, a ako ni to neces onda kopaj na zgance po stringu...

i onda napravi ovo sto je marac reko, poslozi ih u neki HTML. ali sa serverske strane.

mozes to i zakesirati negdje, u bazu ili na disk, da ne povlacis svaki put te podatke kad ti posjetitelj dodje, nepotrebno je.


Hvala puno na trudu i objasnjenju sada shvacam da se to moze i sa jedim od jezika napravit .
Ali u ovom slucaju nazalost dobro bi mi doslo ovo gore ali radim u ASP znam osnove pa ako bi samo neko reko kojom naredbom kako se to radi i sta da potrazim na google da vas ne gnjavim .

Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.08.2006 12:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

creep wrote:
Ali u ovom slucaju nazalost dobro bi mi doslo ovo gore ali radim u ASP znam osnove pa ako bi samo neko reko kojom naredbom kako se to radi i sta da potrazim na google da vas ne gnjavim .

za dohvaćanje remote fileova ASP-om pročitaj http://www.aspfree.com/c/a/ASP/Getting-Remote-Files-With-ASP/
za regexpe je ovo zgodan tutorial: http://regularexpressions.info/tutorialcnt.html

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
creep



Joined: 28 Feb 2005
Posts: 45
Location: zagreb

PostPosted: 04.08.2006 13:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

maratz wrote:
creep wrote:
Ali u ovom slucaju nazalost dobro bi mi doslo ovo gore ali radim u ASP znam osnove pa ako bi samo neko reko kojom naredbom kako se to radi i sta da potrazim na google da vas ne gnjavim .

za dohvaćanje remote fileova ASP-om pročitaj http://www.aspfree.com/c/a/ASP/Getting-Remote-Files-With-ASP/
za regexpe je ovo zgodan tutorial: http://regularexpressions.info/tutorialcnt.html


e hvala puno bacit cu se na citanje i trazene e to mi je trebalo da imam nesto da znam sta da trazim preko google.

hvala svima .

Lp,
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group