Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
kad bi radili fotke za nečiji cd cover...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 28.07.2006 20:26    Post subject: kad bi radili fotke za nečiji cd cover... Add user to your forum ignore list Reply with quote

... koliko bi to naplatili ?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 28.07.2006 23:55    Post subject: Reply with quote

Pogledaj koliko si kvalitetan po svojoj procjeni, pogledaj si dosadašnji portfolio, pogledaj jeli grupa čiji je cd poznata tj slavna, zbroji to, nabaci 2 nule više i voila! Smile
Back to top
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 29.07.2006 06:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Poslah ovo pitanje na forume po "belome" svijetu...he,he, stvarno ima kreativnih odgovora Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 29.07.2006 07:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam dali ti mogu pomoći, no imam nekog iskustva s tuzemnom diskografijom i znam kako funkcionira rad fotografa...

1. učini kako ti je Noiz rekao - prvo definiraj sebe (svoju kvalitetu) u odnosu na sve druge fotografe koji rade za diskografsku industriju... imaj na umu da tu rade jaka imena...

2. učini kako ti je Noiz rekao - definiraj kvalitetu i jačinu imena onih za koje radiš... bez obzira na njihov stil i kvalitetu glazbe, usporedi ih sa svim živim što se događa na sceni... imaj na umu da tvoj osobni ukus ne smije imati baš nikakav utjecaj na to...

3. nemoj učinit kako ti je Noiz rekao - jer nije pitanje samo para i nula, već tvog osobnog iskustva u toj industriji... možda imaš generalno iskustvo vezano uz fotografiju, no svako je polje specifično, i ako nisi radio već u toj industriji ovo će ti doći kao jedno dobro iskustvo, i naravno, ako napraviš dobar posao otvorit će ti se još sličnih mogućnosti unutar te iste industrije...

4. imaj na umu sljedeće - ako radiš za izvođača (muzičara zvijezdu) a ne za diskografa, oni ti neće možda moći platiti puno i previše ali će ti dati da radiš što želiš... ako radiš za diskografa, a ne za zvijezdu zvjezdicu, oni će te uglavnom limitirati i htjeti ti dati još manje para od izvođača... tužno ali istinito...

5. imaj na umu i ovo - bolje ti je napraviti je dan generalan dogovor u kojem ćeš ti raditi sve vezano uz njihovu trenutnu ploču (slike za CD, press pakete i sl.), jer kad ti već nitko ne može i ne želi dati pare, onda bar ime stavi jednu stepenicu više na način da se počne pojavljivati svugdje, što će ti zagarantirati još sličnog posla...

moj osobni stav iz iskustva rada s fotografima na projektima glazbene industrije:
rijetki muzičari imaju svoj stav pri odabiru nečega što nije vezano uz njihov posao, a oni koji pošto poto žele biti zvijezde poput severine, colonie, i sl. angažiraju iste one ljude koje su angažirali i navedeni. jednostavno - ako upadneš u žrvanj glazbene industrije, budi siguran da ćeš sljedeće dvije godine imati jako puno posla...

i ne zaboravi - mnogi su se naši mlađi (sada već malo stariji) fotografi baš na ovaj način proslavili i počeli zarađivati dobru lovu... i svih su ih puštali da rade što žele...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
yelena



Joined: 31 May 2005
Posts: 73
Location: Zagreb/NY

PostPosted: 30.07.2006 04:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- ovisi koliko je poznat bend/pjevac
-vidi koliko ce te kostati iznajmljivanje opreme (pretpostavljam da ces bar nekakvu rasvjetu koristiti)
- nakon sto vidis koliko ce te kostati produkcija samog photoshoot-a, prvo naplati to a onda dodaj svoj honorar.
-takoder zavisi ako ces ti zadrzati pravo na negative ili oni

Neznam koliko se cijene u hrvatskoj vrte, ali npr. u americi, dan rada prosjecni fotograf naplacuje najmanje 1000 dolara i tu se obicno ukljucuje oko 120 frejmova. Paketi za otkup negativa (to obicno record label kupuje) su od 5000 do 10000 dolara, a s time oni imaju puna prava na fotke.
Pretpostavljam da u nas otkup ne ide tako, i objavljivanje fotke se ne naplacuje po razlicitim medijima, tako naplati svoju kvotu , zadrzi negative, daj im slike dovoljne kvalitete, a ako zele fajlove velikih rezolucija onda naplati vise.

Tako se bar ovdje preko bare radi kad je rijec o slikanju poznatijih bendova itd..

ako je bend na startu, i ako si ti jos uvijek amater (tj. bez ijednog izdavanja u publikacijama i bez diplome ikakvog fakulteta) savjetujem ti da ne naplatis puno jer tako se vrata otvaraju. Uzmi to kao iskustvo, jer ako "prenaplatis" a ne dostavis produkt kakav oni ocekuju za odredenu cijenu onda tu nastaje problem.

Sretno

_________________
Jelena Vukosav
Love Studio
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 30.07.2006 13:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najviše volim kad sam bend napravi svoj cover.. makar izgledao na prvi pogled loš ponekad se iza te vizualne neurednosti krije jjako osobna priča.. ali ako si ti upućen u njihovu mjuzu mislim da moš obavit dobar posao..

čim postavljaš ovakva pitanja - pretpostavljam da nemaš takvog specifičnog iskustva (no disrespect).. ne znam o kakvom bendu se radi.. ali poslušaj ska.. mislim da ima good point

ja kad radim nešto za neafirmirane bendove.. i kad znam da jedva spajaju kraj s krajem (naša realnost) - nemam srca naplatit takve usluge

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
slywayart



Joined: 13 Oct 2003
Posts: 136

PostPosted: 30.07.2006 15:53    Post subject: :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala svima na iscrpnim odgovorima... fotke na cdu nebi bile od banda nego onako neki moj minimalistički stil sa neobaveznom tematikom, dakle slobodne ruke imam. Ne razmišljam o nekoj velikoj naplati, ali postavih pitanje čisto da znam kako da plivam, još jednom hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
noiz
Guest





PostPosted: 05.08.2006 08:05    Post subject: Re: :) Reply with quote

slywayart wrote:
hvala svima na iscrpnim odgovorima... fotke na cdu nebi bile od banda nego onako neki moj minimalistički stil sa neobaveznom tematikom, dakle slobodne ruke imam. Ne razmišljam o nekoj velikoj naplati, ali postavih pitanje čisto da znam kako da plivam, još jednom hvala


zaroni brate, govna su na površini Laughing

ehm, just kiddin.

@ska: onaj post je bija manje-više šala, nisi se mora ravnat po njemu ali eto, bar si mu ti dao dobre savjete kad ja već nisan Wink
Back to top
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group