Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Senzori und prašina

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 06.08.2006 10:10    Post subject: Senzori und prašina Reply with quote

...ponukan koje čime upućujem pitanje; na koji način und svako koliko čistite senzore und šutere od prašine? *
Back to top
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 06.08.2006 10:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Imaš pumpice i četkice i tekućine za kupit ... http://www.prizma-foto.com/
pogledaj u fotoflashu i fotometro u rijeci, mislim da ih oni imaju

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
bOrkudin
Guest





PostPosted: 06.08.2006 10:31    Post subject: Reply with quote

[quote="kakarinac"]Imaš pumpice i četkice i tekućine za kupit ... http://www.prizma-foto.com/
pogledaj u fotoflashu i fotometro u rijeci, mislim da ih oni imaju[/quote]

..super jasan mi alat, čak mi u fotoflashu preporučiše najobičniju krpu za naočale....već me zanima koliko često vi to radite ina koju foru...na mom kenonu nije bilo dana da na šuteru nema komadina prašine-sva sreća senzor nemam potrebe čistit al eto...? đust kjurius? =))
Back to top
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 06.08.2006 12:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

AJME!!!! Nemoj shutter taknuti nikada ni sa čime! Jesi pročitao dobro? Nikada ni sa čime!!!!!!!!!!!!!!!! Možeš samo pumpicom puhnuti da ode nešto prašine, ali dirati nikada!
Ja senzor čistim krpicama za čišćenje leća koje ne ostavljaju komadiće vlakna za sobom i dovoljno su mekane da ne oštete senzor. Krpice namočim lagano tekućinom za čišćenje istih, namotam ih na bebi štapiće s vatom da bi dodir bio što mekši i nježniji i da bi spriječio otpadanje vlakna vate s štapića i nježno očistim senzor. Nemoj nikada jako stiskati senzor jer je senzor na nekakvim federima i ako ti se malo pomakne imati ćeš samo neoštre fotke!
Samo pažljivo, a ako se bojiš, jer je senzor vrlo osjetljiv i najskuplji je dio aparata, odi u servis.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 06.08.2006 17:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

za ciscenje senzora koristim samo pumpice i to one koje su zato i namijenjene,zrakom pumpica povuce prasinu i to je to,dodirnutisenzor jos se nisam usudio i mislim i da necu,
Back to top
View user's profile Send private message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 06.08.2006 19:49    Post subject: Reply with quote

[quote="Mili"]AJME!!!! Nemoj shutter taknuti nikada ni sa čime! Jesi pročitao dobro? Nikada ni sa čime!!!!!!!!!!!!!!!! Možeš samo pumpicom puhnuti da ode nešto prašine, ali dirati nikada!
Ja senzor čistim krpicama za čišćenje leća koje ne ostavljaju komadiće vlakna za sobom i dovoljno su mekane da ne oštete senzor. Krpice namočim lagano tekućinom za čišćenje istih, namotam ih na bebi štapiće s vatom da bi dodir bio što mekši i nježniji i da bi spriječio otpadanje vlakna vate s štapića i nježno očistim senzor. Nemoj nikada jako stiskati senzor jer je senzor na nekakvim federima i ako ti se malo pomakne imati ćeš samo neoštre fotke!
Samo pažljivo, a ako se bojiš, jer je senzor vrlo osjetljiv i najskuplji je dio aparata, odi u servis.[/quote]

...heheh dobro štoviše super da sam pročitao, jerbo dirah bar miljun puta-veliko sranje ili samo da nediram ubuduće? btw slike normalne, bar se ja nadam...=)) isparanoiziro si me do neba-jel totalno sranje, postoji servis fora il sl u slučaju da jest? *
Back to top
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 06.08.2006 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

diranjem super osjetljivih listića zatvaraća riskiraš njegovu trajnost, pa i trenutno oštećenje. To je najosjetljiviji i najprecizniji dio aparata. Zato, ako ga nisi oštetio, super, ali ti to ne mora odmah biti vidljivo.

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
bOrkudin
Guest





PostPosted: 06.08.2006 21:17    Post subject: Reply with quote

[quote="Mili"]diranjem super osjetljivih listića zatvaraća riskiraš njegovu trajnost, pa i trenutno oštećenje. To je najosjetljiviji i najprecizniji dio aparata. Zato, ako ga nisi oštetio, super, ali ti to ne mora odmah biti vidljivo.[/quote]

...kako ti veliš iako neznam što sad mislit..okej ili ne okej-nebitno, fotkam dalje pa dokad trajalo da trajalo-uostalom niš pametnije ni nemogu osim nabavit pumpicu heh =) tenx još jednom...
Back to top
Mili



Joined: 27 Jul 2004
Posts: 49
Location: ZAGREB, SIGA

PostPosted: 06.08.2006 21:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yes! samo ti okidaj, ali nemoj više čačkati mečku Smile

_________________
zelio sam biti heroj ulice...
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group