Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
razvijanje fotografija

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 12.08.2006 23:16    Post subject: razvijanje fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle ovako... moram ubrzo razvit nekih 20/30 fotki formata recimo 20 x 30. i budući da uopće ne znam kako se cijene kreću a ne znam ni di bi to razvijala da nekako uravnotežim kvalitetu/utrošeni novac, može mi tko preporučit neki povjerljivi (i po mogućnosti ne preskup Very Happy) studio?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
genius



Joined: 18 May 2005
Posts: 41

PostPosted: 13.08.2006 10:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda će ti ovo bit čudno ili smiješno, ali probaj na kioskima Tiska....
nemaju 20x30, nego imaju 20x28 i to košta 15 kn .
Možeš naručit putem neta, preuzmeš kod sebe na kiosku i to je to...
www.tisak.hr

_________________
emo
Back to top
View user's profile Send private message
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 13.08.2006 16:05    Post subject: Re: razvijanje fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
dakle ovako... moram ubrzo razvit nekih 20/30 fotki formata recimo 20 x 30. i budu?i da uop?e ne znam kako se cijene kre?u a ne znam ni di bi to razvijala da nekako uravnote?im kvalitetu/utro?eni novac, mo?e mi tko preporu?it neki povjerljivi (i po mogu?nosti ne preskup Very Happy) studio?


Ako si iz Zagreba, prakti?ki jedino mjesto di se sve mo?e napraviti, di ?e iza? u susret svim ?eljama itd. ukratko, vrhunska usluga, onda je to Labart (www.labart.hr). No da, kvaliteta ima i svoju cijenu.
________
ecigarette forum

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:55; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 13.08.2006 18:42    Post subject: Re: razvijanje fotografija Add user to your forum ignore list Reply with quote

tomislaw wrote:

Ako si iz Zagreba, praktički jedino mjesto di se sve može napraviti, di će izać u susret svim željama itd. ukratko, vrhunska usluga, onda je to Labart (www.labart.hr). No da, kvaliteta ima i svoju cijenu.



da, vidim... 20x30 je 25 kn. obično je svugdje po 15... i ne bi me bilo briga da mi ne treba toliko fotki, pa me na kraju i previše dođe Sad

a i još jedan problem....ja uopće ne znam kako je kalibriran moj monitor i kako će to na kraju izgledat kad odnesem negdje... al mislim da tu nema lijeka osim da napravim negdje tu testnu fotku pa na kraju sve podešavam po tom, ili kalibriram monitor po njihovom pa sve sredim, zar ne?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
bOrkudin
Guest





PostPosted: 13.08.2006 23:33    Post subject: Re: razvijanje fotografija Reply with quote

[quote="esens"][quote="tomislaw"]
Ako si iz Zagreba, praktički jedino mjesto di se sve može napraviti, di će izać u susret svim željama itd. ukratko, vrhunska usluga, onda je to Labart (www.labart.hr). No da, kvaliteta ima i svoju cijenu.[/quote]


da, vidim... 20x30 je 25 kn. obično je svugdje po 15... i ne bi me bilo briga da mi ne treba toliko fotki, pa me na kraju i previše dođe :(

a i još jedan problem....ja uopće ne znam kako je kalibriran moj monitor i kako će to na kraju izgledat kad odnesem negdje... al mislim da tu nema lijeka osim da napravim negdje tu testnu fotku pa na kraju sve podešavam po tom, ili kalibriram monitor po njihovom pa sve sredim, zar ne?[/quote]

...dosta foto trgovina ima tkz "profesionalne cijene", jedina kvaka je što se moraš raspitat u svakom pojedinom koja je fora za dobit ju-nažalost znam samo u Rijeci;i al informacije radi; ja razvijam 30x45 za 25 kn po komadu što je ruku na srce preeedobra cijena. Što se tiče kolibracije, najpametnije ti je razvit 2-3 fotke na mali format; vratit se doma na monitor i vidjeti što možeš očekivat što ne....
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 14.08.2006 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma kako misliš profesionalne cijene?!?! pretpostavljam kad netko razvija za izložbe ili takvo nešto? hmmm....al kako ću ja doć do toga.. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
bOrkudin
Guest





PostPosted: 14.08.2006 10:27    Post subject: Reply with quote

...profesionalne cijene su cijene za fotoreportere, slobodne fotografe itd. znači upadneš u trgovinu i pitaš jel imaju sastavljene profesionalne cijene pošto ćeš razvijat dvajes fotki na veliki format što puno košta, a njima ćeš donijet zaradu..to im je u interesu jerbo računaju da ćeš onda stalno dolazit u njih razvijat...ako nemaju ili neš muljaju tipa da ti nemogu dati, glupi su i prave se pametni stoga otiđi ća i pitaj negdje drugo... =)
Back to top
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 14.08.2006 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bOrkudin wrote:
...profesionalne cijene su cijene za fotoreportere, slobodne fotografe itd. znači upadneš u trgovinu i pitaš jel imaju sastavljene profesionalne cijene pošto ćeš razvijat dvajes fotki na veliki format što puno košta, a njima ćeš donijet zaradu..to im je u interesu jerbo računaju da ćeš onda stalno dolazit u njih razvijat...ako nemaju ili neš muljaju tipa da ti nemogu dati, glupi su i prave se pametni stoga otiđi ća i pitaj negdje drugo... =)


ipak sam odlučila razvijat u foto dalmacije u splitu, 15kn 20x30....to je neka standardna cijena...odnijet ću danas dvije fotke testno razvit pa ću vidit onda kako ću i šta Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2006 11:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

u Badrovu za 35 kn format 40*35.

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
esens



Joined: 08 Feb 2005
Posts: 207
Location: Split

PostPosted: 14.08.2006 11:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

chris wrote:
u Badrovu za 35 kn format 40*35.


hvala na informaciji, iako sam vidila njihov cjenik....ma ne treba mi baš toliki format iako sigurno ne bi odmogao...al 30 x 35 je 1050kn, nije mi to baš malo za izdvojit za mapu za prijemni Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
chris



Joined: 28 Oct 2005
Posts: 151
Location: Zagreb

PostPosted: 14.08.2006 11:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

esens wrote:
chris wrote:
u Badrovu za 35 kn format 40*35.


hvala na informaciji, iako sam vidila njihov cjenik....ma ne treba mi baš toliki format iako sigurno ne bi odmogao...al 30 x 35 je 1050kn, nije mi to baš malo za izdvojit za mapu za prijemni Very Happy


vjerujem, to je dosta para...nažalost, slabo sam informiran pa je ovo jedini info kojeg sam imao....

_________________
"Ever tried? Ever failed? No matter! Try again. Fail better." S. Beckett
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 16.08.2006 01:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što se tiče podudaranja slike na monitoru i fotki, mislim da bi ti bilo najlakše uskladiti fotoprinter (onaj ink-jet kućni) i monitor, pa bi možda bilo najbolje da nađeš nekoga tko ima printer te kod njega printaš na fotopapiru.

Inače ti mogu poslat icc profile za kodak_supra_endura fotopapir i supra_hd fotopapir, pa možeš provjeriti u ps-u otprilike kako će ti ispasti (pod uvjetom da onda i nađeš fotoradnju koja koristi kodakov fotopapir), ali to je dosta neprecizno jer velike su razlike od printera do printera (mislim na printere u fotoradnjama).
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group