Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Online edukacija za početnike na hrvatskom

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 16.08.2006 13:41    Post subject: Online edukacija za početnike na hrvatskom Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što da kažem.

Online edukacija za početnike na hrvatskom i Forum. www.ic.ims.hr

Komentari dobrodošl:i dobronamjerni i zlonamjerni.
Nisam baš puno vodio računa o grafičkom dizajnu. Akcenat sam bacio na materijale.
Više mi je želja pomoći nekome neg da mi kaže da je web grafički lijep.

http://www.ic.ims.hr
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 16.08.2006 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nije tak ni loše, samo mislim da imaš cright issue sa headerom... onaj URL (wannabe zaštita) na slikama u tutovima je lejm.

Inače, korisno..

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
galeksic



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 5
Location: Beograd

PostPosted: 16.08.2006 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mozda gresim - imam utisak da ti je ovo sve staticki html, koji "rucno" pravis. Ako sam u pravu, razmisli o tome da ovde instaliras neki management sistem ili mozda i blog neki.

Jer ovo je jako lepo i ako se budes bavio ovim imaces sigurno dosta sadrzaja. Verovatno ce ti biti zamorno da zbog sitne male izmene moras da menjas i uploadujes pedesetak ili stotinak strana.

_________________
A signature is a little text that can be added at the bottom of your posts.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
DiGiTaL



Joined: 13 Jul 2004
Posts: 196
Location: Županja

PostPosted: 16.08.2006 15:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

galeksic wrote:
Jer ovo je jako lepo i ako se budes bavio ovim imaces sigurno dosta sadrzaja. Verovatno ce ti biti zamorno da zbog sitne male izmene moras da menjas i uploadujes pedesetak ili stotinak strana.


sorry, ali kakva je to onda sitna ili mala izmjena? Razz

_________________
live long and prosper
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
galeksic



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 5
Location: Beograd

PostPosted: 16.08.2006 15:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Recimo da na vertikanloj navigaciji, sa leve strane na KAZALO - EXCEL TEMA zeli da promeni "Određivanje margine Radnog lista" u "Određivanje margine radnog lista".

OK, mozda nije prava rec da je to mala izmena. U odredjenom smislu jeste, u odredjenom smislu nije, ali ako je u pitanju staticki html, onda prakticno zbog izmene jednog slova moras izmeniti i uploadovati u ovom slucaju minimum 44 strane.

Na tu vrstu 'malih' izmena sam mislio. Mada to sto sam rekao i nije nikakva zamerka, za njega je najbolje da radi kako mu je najlakse. Ali mozda bi bilo dobro da udruzi snage sa nekim ko bi se brinuo pozadi o kodu koju servira strane, a on da se bavi generisanjem sadrzaja i uredjivanjem, obzirom da, tojest sudeci po sajtu on planira da ima tu vise od par stotina strana.

_________________
A signature is a little text that can be added at the bottom of your posts.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 16.08.2006 20:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hi decki,

Hvala Vam za javljanje.
Svako ohrabrenje je dobro došlo a kritika također.

@galeksic
U pravu si. To je statički html.
Ima preko 500 html stranica ( Word, Excel, primjeri formula i sve funkcije u excelu + forum. )

Međutim, ta web je nastala spontano. Prvotna zamisao je bio samo forum phpBB a onda se rodila ideja o edukacijskom materijalu.
Znam da će biti puno rada i rada ako trebam nešto promijeniti npr: dodati samo jedan link u izbornik.
Međutim razmišljao sam da ubacim Inline Frame za izbornik i slično.
Razmišljam i o Joomla CMS-u koji sam malo proučavao.

No s obzirom da je već baza phpBB ne znam kako bi bilo da još sada instaliram i Joomla bazu. Nisam to nikada radio a uz to ne znam programirati php.

No nemam ni prostora baš koliko želim Sad

Što kažete na INLINE frame ????

Kako bi se to brzinski moglo uraditi u Joomla ?
Koliko sam upoznat sa Joomla, trebaš biti online da bi nešto mijenjao a tek oko dodavanja svake slike Sad((.
Ne znam da li se može sve izraditi lokalno na PC-u, npr na Wamp5 pa samo uploadati na server.

Ima tu kojekakvih problemčića pa sam se zato odlučio na statički html. A i ne želim baš nešto mijenjati na izborniku , radije bih postavio link na nekoj od web stranica.

TNX još jednom.
Back to top
View user's profile Send private message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 16.08.2006 22:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
U pravu si. To je statički html.
Ima preko 500 html stranica ( Word, Excel, primjeri formula i sve funkcije u excelu + forum. )

Ti si dečko loooooood Very Happy
Kak to održavaš??!?!

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 16.08.2006 22:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Kak to održavaš??!?!

pješke.
Izradio sam sve imam na PC-u sve izvorno, znam gdje mi je što a izbornik nemam namjeru mijenjati.
Jedino možda napraviti inline frame i staviti ga na svaku *.html
Jednom uradiš i to je to.

E sada da znam kako bi se to u Joomla moglo izvesti možda bih radio u njemu. Ali ja gore imam preko 900 slika.
Jednostavnije mi je ubaciti sliku u Fp ili DW nego pješke u Joomla
Back to top
View user's profile Send private message
galeksic



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 5
Location: Beograd

PostPosted: 17.08.2006 00:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
Znam da će biti puno rada i rada ako trebam nešto promijeniti npr: dodati samo jedan link u izbornik.
Međutim razmišljao sam da ubacim Inline Frame za izbornik i slično.

Ako te samo to brine, onda i ne moras podizati CMS jer samu navigaciju mozes relativno lako resiti include-ovanjem jednog fajla u kome ce ti biti navigacija. Frameove zaboravi.
Quote:
No nemam ni prostora baš koliko želim
Gledam svoju Joomlu u lokalu, ima 1767 fajla, 282 foldera, 7.08MB. Racunaj da je sav sadrzaj kod Joomle u bazi.

_________________
A signature is a little text that can be added at the bottom of your posts.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bosniamaj



Joined: 15 Jan 2005
Posts: 59
Location: Dark SIde

PostPosted: 17.08.2006 01:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

super je stvarno sto ima ovakvih stranica, ali mi se ne svidja kako je vec receno jer je staticki html

_________________
The Dark Side is strong in me... m4y th3 f0rc3 b3 w1th y0u
www.bosniamaj.v33.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
daenerys



Joined: 17 Jul 2006
Posts: 17

PostPosted: 17.08.2006 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jest da je treba sredit malo ali nije sva skupa toliko loše, ma slažem se i s ovim gore rečenim...
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 17.08.2006 10:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa ako već koristiš fp, možeš si olakšat s "common borders"?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Codemaster



Joined: 11 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 17.08.2006 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jako korisno, samo trebaš uzeti neki CMS. Predlažem da izradiš neki svoj, jer ćeš se tako najbolje moći snalaziti u svemu.

btw. imaš bookmark kod mene

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 17.08.2006 12:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hi dečki, hvala na podršci i savjetima.

Quote:
@galeksic: Ako te samo to brine, onda i ne moras podizati CMS jer samu navigaciju mozes relativno lako resiti include-ovanjem jednog fajla u kome ce ti biti navigacija. Frameove zaboravi.

Hmmm, taj include ne radi u HTML ( barem ja nisam skužio, mislim da radi samo u php-u)
Ispravi me ako griješim.

Quote:
@galeksic: Racunaj da je sav sadrzaj kod Joomle u bazi

da znam to ali mi je baza premala a ovo što je gore je jako veliko u MB. No moram provjeriti sa web-hosterom koliko mi je baza jer mi je tu i phpBB.
No pitam se koliko bi mi vremena trebalo da to izradim ( prebacim ONLINE ) u Joomla. Nešto sam malo radio po njemu ali je to onako početnički na localhostu.

Quote:
@bosniamaj: ali mi se ne svidja kako je vec receno jer je staticki html

kažeš ne sviđa ti se jer je to statički html. Zašto? daj mi argument što bi ti kao posjetilac dobio da je rađeno npr u CMS-u. Sadržaj je sadržaj i on je u svemu ovome najbitniji. Vjerojatno ciljaš na grafički dizajn weba?

Quote:
@deanery: jest da je treba sredit malo ali nije sva skupa toliko loše

slažem se s tobom, ni ja nisam baš zadovoljan, tek sada vidim greške, ali izraditi preko 500 web stranica i uz to preko 900 slika ??? zadovoljan sam što nemam puno grešaka a njih ću polako sanirati kako ih uočim ili netko drugi. No bit ove stranice je pomoći drugima ( početnicima ) a za sada mislim da je funkcionalna.

Quote:
@daex: pa ako već koristiš fp, možeš si olakšat s "common borders"?

ček ček, daj prosvjetli me ako imaš vremena . Što i kako, ako hoćeš možeš i na PP. Nisam ja baš expert za web. Više sam napredni početnik Wink

Quote:
@Codemaster: Jako korisno, samo trebaš uzeti neki CMS. Predlažem da izradiš neki svoj, jer ćeš se tako najbolje moći snalaziti u svemu.

ha ha, bilo bi to dobro ali nemoguće. Da izradim svoj CMS?!. Pa jedva da znam i HTML i to samo ako imam program pomoću kojega to mogu ( koristim uglavnom FP )

U svakom slučaju, dečki hvala Vam na pohvalama i kritikama. Možda jednog dana to sve ukomponiram u neki web koji će zadovoljavati današnje standarde.
Nadam se da će i ovakova web pomoći mnogima.

bye4now
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 17.08.2006 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- imaš sve lijepo objašnjeno i što je i kako se radi na:
http://support.microsoft.com/search/default.aspx?query=shared+borders&x=0&y=0&catalog=LCID%3D1033&spid=&qryWt=&mode=r&cus=False
(malo dulje traje dok ti pokaže jer pretražuje po banci podataka)
- (teško mi je pisat o toj funkcionalnosti jer koristim samo njemačku verziju pa se sve drukčije zove)
- obrati pažnju / pitaj kod provajdera: mislim da je neophodno da provajder ima na serveru instalirane frontpage extensions, ali to ih većina i ima.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
bosniamaj



Joined: 15 Jan 2005
Posts: 59
Location: Dark SIde

PostPosted: 18.08.2006 11:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Quote:
@bosniamaj: ali mi se ne svidja kako je vec receno jer je staticki html

kažeš ne sviđa ti se jer je to statički html. Zašto? daj mi argument što bi ti kao posjetilac dobio da je rađeno npr u CMS-u. Sadržaj je sadržaj i on je u svemu ovome najbitniji. Vjerojatno ciljaš na grafički dizajn weba?

ne mislim da bi mi bilo ljepse citat sadrzaj stranice ako je to cms, nego IMHO kako je neko vec rekao, da zbog nekih ispravki moras mijenjati vise file-ova.

_________________
The Dark Side is strong in me... m4y th3 f0rc3 b3 w1th y0u
www.bosniamaj.v33.org
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger MSN Messenger
galeksic



Joined: 16 Aug 2006
Posts: 5
Location: Beograd

PostPosted: 18.08.2006 22:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IvanVk wrote:
Hmmm, taj include ne radi u HTML ( barem ja nisam skužio, mislim da radi samo u php-u)
Ispravi me ako griješim.
Ok, ali imas SSI
http://www.google.com/search?q=Server+side+includes

To se nekad koristilo, ne znam da li bih te savetovao da to koristis, ali ako ti treba i ako ti pomaze treba videti sa provajderom da li ti je ukljucen na hostu.

Zatim, ima jos jedna stvar. Ako je neophodno da fajlovi zadrze html ekstenziju, a da ipak unutar njih 'radi' i php, onda mozes da probas sledece:

Napravi jedan probni folder i u njemu napravi prazan fajl koji se zove .htaccess. To na windoze ne moze nikako, moraces da uploadujes na neki *nix server neki fajl proizvoljnog imena pa ga gore preko ftp klijenta reimenuj u .htaccess pa ga onda downloaduj.

U njega stavi:
Code:
AddType application/x-httpd-php .php .html


U istom direktorijumu napravi i neki html fajl i u njemu neki php kod, to sve snimi zajedno i uploaduj i probaj.

Meni to radi, napravio sam test koji mozes videti na:
http://www.inter.co.yu/test/htm/html-jok/index.html - ovde nisam nista ubacio u htaccess
http://www.inter.co.yu/test/htm/html-aha/index.html - ovde jesam gore navedeni kod

Koja magija, a? Smile

Sadrzaj index.html fajla u oba slucaja je:
Code:
index.html fajl
<hr />
<?php
echo "pisi nesto";
?>


E sad, ono glavno. Zaista ne znam koliko je i ovo pametno raditi. Mozda najbolje da sacekamo nek se javi ovde jos neko sa preporukom. A u medjuvremenu - ti probaj da li kod tebe funkcionise.

A licno mislim da ti je dobar savet u vezi tih nekih common bordersa. Nemam ideju sta bi to moglo biti, ali kako ga daex pominje deluje mi da bi ti moglo biti od pomoci. Daex mi nekako ubedljiv.

Quote:
@Codemaster: Jako korisno, samo trebaš uzeti neki CMS. Predlažem da izradiš neki svoj, jer ćeš se tako najbolje moći snalaziti u svemu.

ha ha, bilo bi to dobro ali nemoguće. Da izradim svoj CMS?!. Pa jedva da znam i HTML i to samo ako imam program pomoću kojega to mogu ( koristim uglavnom FP )

Nema to veze sto ne znas. Na tome trebas raditi. Ja kao znam, a tokom rada ako bi mi zabranio da gledam u help, ne bih mogao da radim.

_________________
A signature is a little text that can be added at the bottom of your posts.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Codemaster



Joined: 11 Jul 2006
Posts: 189
Location: Metkovic

PostPosted: 18.08.2006 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to sa .htaccess-om je skroz dobra stvar. Evo ti samo jedan primjer: tako su urađene novosti na T-portalu

Last edited by Codemaster on 19.08.2006 09:50; edited 1 time in total

_________________
Let's play!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
IvanVk



Joined: 14 Sep 2004
Posts: 91

PostPosted: 19.08.2006 07:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

galeksic wrote:
AddType application/x-httpd-php .php .html

Codemaster wrote:
to sa .htaccess-om je skroz dobra stvar. Evo ti samo jedan primjer: tako je urađen cijeli T-portal


............Uf, dečki stvarno ste me sada zainteresirali,
Ja već imam platformu servera na Linuxu ( jer je tamo phpBB forum )

Igrao sam se s aovim include.php ali nisam uspio.
No ove preinake koje predlažete sa .htaccess su mi interesantne.

S obzirom da sam trenutno u frci sa vremenom a neću ništa nabrzaka, kada isprobam, javim Vam se .

Hvala na savjetima. Ovo me zanima.
bye4now
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group