Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Panasonic Lumix DMC-FZ30?
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 03.08.2006 07:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A što me spriječava da ne pokušam izvući maksimum iz svake analogne fotke?

...malo pažljivije pročitaj prethodne postove i pokušaj doći do nekog logičkog zaključka....

Kad imaš na raspolaganju mali broj slika, sigurno ćeš paziti što slikaš i kako slikaš, i nastojati da svaka slika što bolje ispadne (pogotovo iz razloga što su filmovi skupi i kad ih jednom ispucaš ne mogu se više koristiti) . Kad možeš ispucati 20x više slika (i to na medij na kojem se slike mogu brisati), onda je veća vjerojatnost da ćeš ponekad malo nonšalantno okidat pa će ti se dogodit da ćeš imat više nekvalitetnih slika spram jedne kvalitetne. A smisao (umjetničkog) fotografiranja nije od tisuću ispucanih slika između mase (ispod)prosječnih odabrati jednu dobru, već samo jednom slikom reći sve ono što želiš.

Ali inače mislim da ovakva rasprava ne vodi nikuda jer bezveze skreće sa teme i još dodatno samo služi nekome tko ima nekakvu čudnu potrebu za dokazivanjem i pametovanjem.... A osim toga o ukusima se ne raspavlja, svatko ima pravo na svoje mišljenje.

I odmah ću ti odgovriti na pitanja koja te vjerojatno zanimaju... Je li digitalna fotografija bolja od analogne? Nije. Je li analogna fotografija bolja od digitalne? Nije.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 03.08.2006 07:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi, bio bih zahvalan ako bi mi netko mogao reći kak se prebacuju slike iz digitalnog fotoaparata na kompjuter...? Think

Imam fotoaparat, imam neke CD-ove sa softverom i USB kabel. Jedino kaj mi je komp malo stariji pa ne podržava usb2.0 (al ima usb1.1)....

Dakle, koja je procedura....?
Back to top
View user's profile Send private message
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 03.08.2006 08:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan kraj kabela na fotić, drugi u komp Very Happy

Savjetujem kupnju čitača CF kartica.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 03.08.2006 08:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Reggie wrote:
jedan kraj kabela na fotić, drugi u komp Very Happy

I to je sve?!? Think Kaj ne treba nikakav dodatni software instalirati? (Stari komp, win98)

Reggie wrote:
Savjetujem kupnju čitača CF kartica.

To sam i ja ramišljao... Think Koliko para to košta?
Back to top
View user's profile Send private message
lekke



Joined: 17 Jun 2004
Posts: 860
Location: 25th floor

PostPosted: 03.08.2006 09:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Kad imaš na raspolaganju mali broj slika, sigurno ćeš paziti što slikaš i kako slikaš, i nastojati da svaka slika što bolje ispadne (pogotovo iz razloga što su filmovi skupi i kad ih jednom ispucaš ne mogu se više koristiti) . Kad možeš ispucati 20x više slika (i to na medij na kojem se slike mogu brisati), onda je veća vjerojatnost da ćeš ponekad malo nonšalantno okidat pa će ti se dogodit da ćeš imat više nekvalitetnih slika spram jedne kvalitetne.


Ovime samo pokazuješ da logično razmišljaš, ali isto tako i koliko usko gledaš. To što postoji mogućnost da nonšalantno okidaš ne znači i da MORAŠ nonšalantno okidati. Štoviše, ako si razmislio što radiš možeš odmah vidjeti i da li si dobio to što si htio - da ti neka sjena nije krivo pala, da ti ekspozicija ipak malo odmiče od one kakvu si zamislio, a i nije ti problem isprobati malčice drugačiji kut za koji se može pokazati da je bio bolji izbor.

U daljnju raspravu ne mislim ulazit. Svodi se na ukuse i preferencije.

_________________
You need more bass.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 03.08.2006 11:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

lekke wrote:
Ovime samo pokazuješ da logično razmišljaš, ali isto tako i koliko usko gledaš. To što postoji mogućnost da nonšalantno okidaš ne znači i da MORAŠ nonšalantno okidati. Štoviše, ako si razmislio što radiš možeš odmah vidjeti i da li si dobio to što si htio - da ti neka sjena nije krivo pala, da ti ekspozicija ipak malo odmiče od one kakvu si zamislio, a i nije ti problem isprobati malčice drugačiji kut za koji se može pokazati da je bio bolji izbor.
Pa nisam rekao da će netko nužno, čim nabavi digitalac, pucat slike sve u 16, pa onda za sebe reć da je umjetnik ak mu jedna slika dobro ispadne....Ima onih koji koriste dogitalac na skoro jednak način kao da koriste onaj na film, pažljivo gledaju što žele snimit i onda to nastoje učinit na način da od prve slika što bolje uspije....

No dobro da se sad dalje ne zapetlajavamo u bezvezne off-topice...
lekke wrote:
Svodi se na ukuse i preferencije.
Naravno...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 18.08.2006 21:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

No, dakle,... kupih Canona eos350d sa kit objektivom i 512 MB karticom. Koja bi bila pametna slijedeća investicija? Veća kartica? Bolji objektiv (i koji)? Battery grip? Stativ? Filteri?... Think
Back to top
View user's profile Send private message
Marvin



Joined: 22 Apr 2004
Posts: 72

PostPosted: 19.08.2006 01:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
No, dakle,... kupih Canona eos350d sa kit objektivom i 512 MB karticom. Koja bi bila pametna slijedeća investicija? Veća kartica? Bolji objektiv (i koji)? Battery grip? Stativ? Filteri?... Think


Šteta tih novci Laughing.

Da li ti treba veća kartica?
Da li trebaš drugi objektiv?
Stativ?
Filtere?
Da li ti baterije prekratko traju?

Sad slikaj malo pa ćeš već vidjeti što ti fali - ionako si se istrošio toliko da za kavu nemaš Wink.
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 19.08.2006 10:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Marvin wrote:

Šteta tih novci Laughing.

Think
Marvin wrote:
Da li ti treba veća kartica?
Pa baš i ne, ali možda da imam još jednu u rezervi...

Marvin wrote:
Da li trebaš drugi objektiv?
Zoom u tele području bi mi dobro došao (55-200mm), je ovaj kit objektiv ide tek do nekakvog laganog (portretnog) tele kuta.

Marvin wrote:
Stativ?
Think ... za sada mi još netreba.

Marvin wrote:
Filtere?
Bavim se c/b fotografiranjem pa bi dobro došli za neke efekte... Možda da prvo nabavim UV filter? (da glumi zaštitu objektiva) Think

Marvin wrote:
Da li ti baterije prekratko traju?
Pa za sada baš i ne... ali AA baterija ima na svakom kiosku. Utičnica za punjenje baš i ne.

Shocked Eh, da, sjetio sam se možda da kupim nekakvu foto-torbu? Ima li tko kakvu preporuku? Gdje i što kupiti?

Marvin wrote:
Sad slikaj malo pa ćeš već vidjeti što ti fali - ionako si se istrošio toliko da za kavu nemaš Wink.
Sad sam već uštedio dovoljno.... za kavu Mr. Green
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.08.2006 19:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Eh, da, sjetio sam se možda da kupim nekakvu foto-torbu? Ima li tko kakvu preporuku? Gdje i što kupiti?

Ja imam ovu
i svakako ju preporučujem ... prostrana, ugodna za nošenje na ramenu, miljon džepova i kabanica ... prošla je nekoliko poštenih pljuskova ovo ljeto i nije propustila kap .... košta oko 350kn ....
Quote:

Bavim se c/b fotografiranjem pa bi dobro došli za neke efekte... Možda da prvo nabavim UV filter? (da glumi zaštitu objektiva)

UV je must have ... i za početak bi ti bio dobar red ili orange filter ... hoya filteri su sjuper, a nisu skupi ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 20.08.2006 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Ja imam ovu
i svakako ju preporučujem ... prostrana, ugodna za nošenje na ramenu, miljon džepova i kabanica ... prošla je nekoliko poštenih pljuskova ovo ljeto i nije propustila kap .... košta oko 350kn ....
Super. Meni bi trebala jedna koja će moći nositi dva aparata i 5-6 objektiva, filtere, filmove, memorijske kartice itd... Inače gdje to ima za kupiti u Zagrebu?

kakarinac wrote:
UV je must have ... i za početak bi ti bio dobar red ili orange filter ... hoya filteri su sjuper, a nisu skupi ...
Planiram nabaviti prvo UV, a zatim s vremenom i ostale. Gdje to nabaviti u Zagrebu? Hama? Hau mač?
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 20.08.2006 20:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Toco1980 wrote:
Super. Meni bi trebala jedna koja će moći nositi dva aparata i 5-6 objektiva, filtere, filmove, memorijske kartice itd... Inače gdje to ima za kupiti u Zagrebu?


u Zagrebu mislim u Kodak centru ... al to nek ti potvrdi netko iz zege-a

za filtere ne znam ... zg people će sigurno znat

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 20.08.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
u Zagrebu mislim u Kodak centru ... al to nek ti potvrdi netko iz zege-a
Budem išao pogledati u Kodak centar /tam sam kupil aparat, a i relativno blizu mi je).....
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group