Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
design. what does it mean to you?
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.02.2004 13:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@ edgar, da, ali puska ti se zove XSAR a ti si pita zeli li DIXAR Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 06.02.2004 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@orange: heheee. .da gle stvarno!! usao mu je dixar u uho.. mislim!!! Smile) rijec dixar! Laughing

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.02.2004 13:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Khm.. orinđ... ti si taj koji je moju pušku preimenova u DIXAR:) .. Idea

ma votever..

dizajnerska sloboda u interpretaciji... nemam ništa protiv Cool
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.02.2004 13:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
Khm.. orinđ... ti si taj koji je moju pušku preimenova u DIXAR:) .. Idea


ja sam mislija da je Philatz...ali mozda iza svega toga stojis bas ti Smile
sve vise stvari to potvrduje... Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 06.02.2004 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vama Monty Python nije ni do koljena Laughing

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.02.2004 13:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bang! HELLO MR. SCIENTIST!!!111

ahh..
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.02.2004 13:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A šta ćeš... to ti je samo rezultat igranja s lutkicama u djetinjstvu (ako je ono uopće svršilo) ...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 06.02.2004 13:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
edgar wrote:
Khm.. orinđ... ti si taj koji je moju pušku preimenova u DIXAR:) .. Idea


ja sam mislija da je Philatz...ali mozda iza svega toga stojis bas ti Smile
sve vise stvari to potvrduje... Smile


Laughing ma orange je poce s tim!! Or did he?? Smile
Ma ugavnom, moramo napisat statut kada se tocno moze vaditi (pod vaditi mislim - valjati tj. koristiti fora) dixar.. hmm.. cudno kako sve sto kazemo vezano uz dixar ima dvosmisleno znacenje!!! Wink

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.02.2004 13:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
A šta ćeš... to ti je samo rezultat igranja s lutkicama u djetinjstvu (ako je ono uopće svršilo) ...

upravo tako...i tek je pocelo... Twisted Evil

Dr. Phil Smile wrote:
Ma ugavnom, moramo napisat statut kada se tocno moze vaditi (pod vaditi mislim - valjati tj. koristiti fora) dixar.. hmm.. cudno kako sve sto kazemo vezano uz dixar ima dvosmisleno znacenje!!!

i agree with that

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.02.2004 13:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

orange wrote:
edgar wrote:
A šta ćeš... to ti je samo rezultat igranja s lutkicama u djetinjstvu (ako je ono uopće svršilo) ...

upravo tako...i tek je pocelo... Twisted Evil

Razz

Quote:

Dr. Phil Smile wrote:
Ma ugavnom, moramo napisat statut kada se tocno moze vaditi (pod vaditi mislim - valjati tj. koristiti fora) dixar.. hmm.. cudno kako sve sto kazemo vezano uz dixar ima dvosmisleno znacenje!!!

i agree with that


vaditi dixar treba umjereno... treba i ograničit upotrebu s obzirom na prirodu materije Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.02.2004 13:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

edgar wrote:
vaditi dixar treba umjereno... treba i ograničit upotrebu s obzirom na prirodu materije Very Happy

ok...sve sta ti radis i pokusavas radit s njim je zabranjeno? Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 06.02.2004 13:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja... ja.. ich must agrierten unt bespieltenzguit mit orangen um diesen thingen.. putten deinen dixararen fur beraitlinguentene boosen um deine ge pantzen unt no funny štuff..
Confused

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 06.02.2004 13:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

njemački mi ide relativno nikako Smile pa bi molia da mi kažeš što beraitlinguentene bossen um deine ge pantzen znaci?Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
orange



Joined: 21 Sep 2003
Posts: 622
Location: ST

PostPosted: 06.02.2004 13:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
ja... ja.. ich must agrierten unt bespieltenzguit mit orangen um diesen thingen.. putten deinen dixararen fur beraitlinguentene boosen um deine ge pantzen unt no funny štuff..
Confused

Surprised
ok...sta god ti kazes... Smile

_________________
pwned!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 06.02.2004 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

uhh.. ne znaci ama bas nista.... Smile

Ovo su random stvari koje cujem na satelitskoj tu i tamo.. naravno uz rijec "orgasmus" bez koje niti jedan njemacki show ne moze proci!!! Shocked

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 06.02.2004 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam se prema dizajnu (web stranica posto drugo nista ne znam) postavljao ovako: da bude pregledno i dopadljivo jer nisam htio da mi netko iz sazaljenja kaze - "pa ovo ti je ok, ali znas, mogo si bolje jer tu..." ili da budu zlobniji pa da kazu - "e ovo ti je smece covjece" (bilo je tih slucajeva a bili su i opravdani komentari Very Happy).

uglavnom, stalno sam mislio kako mi je novac prvi na popisu za izradu nekog sajta (a nije) te da dizajn nije bitan (a pojedine sajtove sam znao i do 10-ak puta redizajnirati prije nego sto sam ih objavio), nego da su bitne pare i engine koji to pokrece.

sada mi je najbolja kombinacija da dobim novce, da to izgleda kak-tak dopadljivo te da nije tipa plavi bg, crvena slova, te da ima adekvatan engine koji to upogoni :>
dizajn mi je bitan dio posla, ali posto suxam u dizajniranju pokusavam to kompenzirati php engineom tako da na kraju cjeli sajt ispadne koliko-toliko dobar i vrijedan para koje trazim za njega/njih.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4
Page 4 of 4

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group