Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Narodna Muzika
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 27.02.2006 02:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Neznam zasto, ali nemogu se oteti dojmu da narodnjaci/turbo folk (da ne bi bilo nesporazuma, "narodnjaci" i narodna glazba nisu isto) otupljuju ljude, tocnije da ljudi slusajuci to poblesave, bili oni pijani (makar vecinom jesu) ili ne. Znam ljude koji su cisto normalne osobe, ali pusti im narodnjak, odmah polude, transformiraju se u mahnite razbijace svega staklenog i ponasaju se kao gorile sa hormonalnim poremecajem. Ja osobno nemogu shvatiti taj impuls koji narodnjaci pobude u ljudima i tu vrstu zabave. Nemogu raci da nisam probao, jesam ali mi fakat nije gust naroljat se ko svinja i pokusavat odrzati ravnotezu na klimavom stolu poskakujuci s noge na nogu. Ja znam da mogu bolje od toga i da mi za zabavu nije potrebna litrena kolicina zestokog pica i polugola pevaljka. A mozda samo imam preveliki IQ za tako nesto....

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 27.02.2006 03:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Berko wrote:
A mozda samo imam preveliki IQ za tako nesto....


Nisam citao nis prije jer me tematika nije zanimala, al evo da pogledam i vidim to, i to ne stoji, ja ne slusam jer mi prejadno, ali da mogu tvrditi da s IQom nema veze pretjerane, mogu, eto, my2cents
Back to top
View user's profile Send private message
Fortress



Joined: 25 Nov 2005
Posts: 51
Location: Beograd

PostPosted: 27.02.2006 05:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Znam ljude koji su cisto normalne osobe, ali pusti im narodnjak, odmah polude, transformiraju se u mahnite razbijace svega staklenog i ponasaju se kao gorile sa hormonalnim poremecajem. Ja osobno nemogu shvatiti taj impuls koji narodnjaci pobude u ljudima .."
Ma ajde!
Sve fini ljudi,cvetić do cvetića pa jadni podivljali zbog pesme! Nemoj da mešaš normalnost sa primitivizmom.Ti tvoji poznanici su normalni (verovatno) ali su i primitivni. To ti je kao što kažu za neke ljude- miran kao jagnje ali kad popije podivlja. Ne može da podivlja jagnje. Podivlja prikriveni vuk. Alkohol samo razotkrije njegovo pravo lice. Jer ako se jagnje napije,neće postati vuk već će biti pijano jagnje.
Ako je čovek primitivan on će samo tražiti povod,situaciju,zgodnu priliku da ispolji svoj primitivizam a da ne bude kažnjen i da ne odudara od okruženja. Taj isti će mirno sedeti na koncertu klasične muzike,ne zato što ga je ta muzika oplemenila već zato što oko njega niko ne skače pa ne može ni on. Na koncertima punk muzike su uvek šutke,na koncertima tehno muzike se drogiraju i skaču kao mahniti, ne prodje jedna fudbalska utakmica a da ne dodje do tuče... e pa isto tako i na tim narodnjackim skupovima se primitivci pokažu u pravom svetlu pa se posle pravdaju alkoholom i muzikom.
Uostalom ja to ne bi nazvala narodnom muzikom. Ja slušam narodnu muziku,a to o čemu vi pričate nije narodna muzika.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 02.03.2006 00:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ljudi vi ne znate koji je to Emo moment kad razbiješ čašu o glavu... to je MUŠKA TUGA

Pozdrav svim tužnim ljudima

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
bOrkudin
Guest





PostPosted: 15.03.2006 01:12    Post subject: Reply with quote

...pa vjerovatno pola naroda brije na narodnu muziku al doslovno muziku iz naroda-sevdah, međimurska, makedonska-pa s obzirom da su zakinuti briju na treš gluposti dok ostala polovica jednostavno briju eto tako jerbo je to fora, raspašoj furka na balkan iako su balkanci a muzika je zadnja stvar o kojoj razmišljaju tj nisam siguran da uopće slušaju muziku...
Back to top
podique_souris



Joined: 03 Sep 2006
Posts: 1

PostPosted: 04.09.2006 16:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svasta nesto

_________________
they all want more
but there's nothing more
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2, 3, 4, 5
Page 5 of 5

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group