Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
sortiranje brusheva

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
bloodymary



Joined: 09 Apr 2005
Posts: 8
Location: zg

PostPosted: 05.09.2006 08:34    Post subject: sortiranje brusheva Add user to your forum ignore list Reply with quote

pojavio mi se naime glup problem. imam previshe brusheva i onda kad u photoshopu otvorim onu paletu 'izlaze' mi iz ekrana i do nekih nemrem ni doch Rolling Eyes Laughing
e sad, postoji li sluchajno neki nachim da to malo skupim, a po moguchnosti da potrpam nekak u subfoldere jer mi ovako nisu ni pregledni, a pola ih je neupotrebljivo.. Confused ?
pliz pliz help...

ps7 btw....
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
divatheiva



Joined: 05 Jul 2005
Posts: 17
Location: zg

PostPosted: 05.09.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozhes, morati ces se malo nazezati s tim, ali u principu kada ih jednom središ, biti će ti puno preglednije i manje ćeš vremena trošiti na potragu za brushem koji ti baš sad treba.
Ovako ja to radim, ako postoji jednostavniji način neka mi netko javi. Smile

Recimo da imaš otvorene neke grunge brusheve i želiš otvoriti neke druge slične grunge brusheve.. Postoji opcija Append. Appendaš ih na već postojeće (i zapamtiš tj. bolje zapišeš ime appendanih) i tako nastaviš appendat u jednu grupu, toliko koliko se tebi čini pregledno. Sejvaš taj novi set (to te pita kada ih želiš zamjeniti sa nekim novim, sejvaš ih pod nekim imenom (tebi smislenom) tipa grunge brushes or vintage or.. i kreneš raditi drugu grupu na isti princip. One koje si appendala i zapisala na papir nakon što si završila cijeli postupak, obrišeš ih iz foldera presets/ brushes (imaš njihov back up negdje drugdje of course) i sljedeći put kada otvoriš photoshop imati ćeš upola manju listu brusheva, sve pod tebi poznatim imenima (da znaš) gdje ti se što i nalazi uostalom.
nadam se da ti je bilo od pomoći..
a moje pitanje na tu temu je: da li postoji neki preglesdnik brusheva osim ABR viewer-a?
Back to top
View user's profile Send private message
bloodymary



Joined: 09 Apr 2005
Posts: 8
Location: zg

PostPosted: 05.09.2006 19:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e odlichno, bash tak nekaj trazhim... puno hvala! jer mi ovak setovi znaju imat po 3 brusha, i samo zauzimaju puno mjesta Wink

i ja sam jedino na abr viewerr naishla...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group