Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Flash: funkcije i njihovo izvrsavanje!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.09.2006 12:08    Post subject: Flash: funkcije i njihovo izvrsavanje! Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedan batun mi pokrece funkciju Trazi() za cije izvrsenje treba nekoliko sekundi...
prije te funkcije imam neku drugu funkciju i iza nje trecu. u kodu dolje, stavila sam obican trace za laksi primjer...
Code:

_root.Batun.onPress = function() {
         
   trace("pocetak");
   Trazi();
   trace("kraj");};

stvar je u tome da mi se sve izvrsi odjednom tj. rezultati mi se prikazu svi odjednom. da budem jasnija: kliknem na Batun i cekam nekoliko sekundi i onda dobijem odjednom u outputu "pocetrak" i "kraj" i rezultate funkcije Trazi()!!
zanima me kako to izbjeci tj. kako natjerati flash da mi najprije ispise "pocetak", pa da nakon nekoliko sekundi (ili koliko mu je potrebno) ispise rezultate funkcije Trazi(), pa onda ispise "kraj"... redom kako sve ide...??

mislim da bi se to dalo izvesti u par frejmova provjerom da li je ta odredjena funckija gotova (nesto u stilu preloada), ali to zelim izbjeci!!

helpajte flasheri!! Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 12.09.2006 12:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vremenski okidač... ilitiga trigger...
googlaj i pronaći češ jako puno flash skripti koje nešto izvršavaju u određenim vremenskim intervalima...
onda botunom pozivaš akciju koja vremenski okida jednu funkciju za drugom kako je navedeno...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.09.2006 12:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajd mi malo bolje to pojasni, nisam bas shvatila! Sad
jer.. znam kako pozvati odredjenu funkciju za 3 ili 5 sekundi ali ne znam pozvati funkciju nakon sto se izvrsi neka druga funkcija, a vrijeme tog izvrsavanja mi je nepoznato i ne mogu ga doznat prije samog kraja izvrsavanja... kuzis? dalje, ta funkcija nekad traje 3 a nekad 5 sekundi, ovisno o ulaznim parametrima... tako da ne mogu staviti fiksno vrijeme.
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 12.09.2006 13:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam o čemu se tu zapravo radi pa je moj prijedlog bio takav...
jel bi ti možda služilo čitanje stanja sa "if"?
možeš li na neki način skriptom vidjeti koje je stanje prethodne funkcije prije nego izvršiš sljedeću?

bubam napamet, a ne znam uopće što se, gdje i u kojem trenutku događa unutar funkcija... Smile
a da postaš negdje *.fla file...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.09.2006 14:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajoj..
ja u biti zelim u prvoj funkciji kreirati jedan textfield s tekstom "trazim..." i da mi on stoji na stage-u dok mi se izvrsava funkcija Trazi() i na kraju, kad je ta funkcija gotova da ubijem taj textfield tj. muvi di mi je taj textfield...
ovako teoretski djeluje pis of kejk, al nikako da mi to uspije! Confused

nazalost ne mogu uploadat .fla jer je to poveci projekt, i ima brdo koda nutra i svega i taaako...
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 12.09.2006 14:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa jel možeš na kraj funkcije "traži" staviti nešto što bi ubilo taj txt?

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2006 14:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ska wrote:
pa jel možeš na kraj funkcije "traži" staviti nešto što bi ubilo taj txt?

to je nekak na prvu, da.

ovo sa vremenskim intervalima nema smisla.
ili mozes imati if petlju koja kada ispise i zadnji rezultat tracea kraj.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.09.2006 14:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

probala sam i na pocetku funkcije Trazi() staviti trace("start"); i na kraj staviti trace("end"); ali opet se sve prikaze odjednom!
ne kuzim zasto i ne kuzim kako zaobic taj problem.
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 12.09.2006 15:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
trace("pocetak");
trazi();
   
function trazi() {
   for (i=1; i<10; i++) {
      if (i==8) {trace ('Nasao sam '+i);      
   }
   }
   trace("kraj");   
}

stop();


ovo radi najnormalnije.
output je

Code:
pocetak
Nasao sam 8
kraj
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 12.09.2006 15:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@blackduke: nisam sigurna da si shvatio.
ova tvoja petlja se izvrsi tako brzo da niti ne mozes osjetit cekanje izvrsavanja. i normalno da je output takav kakav je. moj output je isto po redoslijedu okej, ali stvar je u tajmingu!
znaci: kad mi se sto pojavi u outputu! a meni se pojavi sve odjednom! tj. kad je gotova ta jedna time-consuming funkcija!
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 12.09.2006 18:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da nema smisla ovako pogađat...Smile
što želiš učinit s funkcijom Traži?
što ona treba prikazat?
Duke ti je dao jedno pametno rješenje, ali ni to izgleda nije dobro...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 13.09.2006 00:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, evo ti onda sa tajmingom :)

Code:
trace("pocetak");
   
i=1;
interval = setInterval(trazi, 1000);
   
function trazi() {
   trace (i);
      if (i==8) {trace ('Nasao sam '+i);
     clearInterval(interval);
     trace("kraj");
   }
   i++
}


ugl, dobro kaze ska, reci konkretno sta radi, pejstaj, pa cemo ti pomoc. ovak je samo vuci potegni.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 15.09.2006 08:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo me opet!
da probam ponovno pojasnit.
imam funkciju Trazi() koja mi radi search po xml bazi, tocnije trazi pojam kojeg je user unesao u jedan input textField.
kako je ta xml baza poveca, to trazenje ponekad traje 3-4 sekunde. Dok to traje ja bi htjela nekako dati na znanje korisniku da se nesto desava tj. ispisati poruku "trazim" ili slicno.
probala sam da na klik tog entera tj. submit buttona attachat najprije taj MC s porukaom "trazim", pa pozvat funkciju Trazi(), pa iza toga ubijem taj MC. sve to unutar onPress funkcije buttona.
rezultat toga je bilo da se niti ne prikaze ta poruka zato jer se je sve vec izvrsilo prije nego se je prikazalo. tj. ako taj MC s porukom ne bi ubila na kraju, on bi se pojavio zajedno s rezultatima funkcije Trazi() - a ne prije, kako bi ja htjela. Evil or Very Mad

ideas? Idea Question
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2006 09:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
function Trazi() {
     textField.text = 'Tražim pojam!'
     for (i=1; i<naslov.length; i++) {
          if (naslov[i] == pojam) {
               textField.text = 'Nasao pojam!"
               trace ('Trazeni pojam je' + naslov[i]);
          }
     }
}


ovo je iz glave, nije proofano, al ono. izvrsi ti se odmah valjda zato sto ne testiras online nego off? ovo gore upise u taj textbox di si upisao pojam da ga trazi, i promijeni ga i trejsa tek kad ga nadje. ak ga nadje odmah, onda ce prikazat odmah, zajedno sa rezultatom i nece se ni vidjeti 'Trazim pojam', al ono, to je ok i guess.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 15.09.2006 09:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma probala sam i tako! probala sam stavit unutar Trazi funkcije, ali rezultat je opet isti.
checkirala sam i online - al ni tamo ne radi ok.
malo sam hopeless.. Crying or Very sad
al ne vjerujem da nitko nije radio nesto slicno! aj javite se...
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2006 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

on nece ispisat to dok ga ne nadje, jel kuzis to?
ako se sve dogodi istovremeno, odmah ga je nasao, so what?
dakle, po meni to radi!

ne kuzim u cemu je problem, mislim da imamo problem u komunikaciji :)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
nemogirl



Joined: 27 Oct 2004
Posts: 386
Location: istra

PostPosted: 15.09.2006 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne, ne dogodi se sve istovremeno, vec se prikaze sve istovremeno! tj. na kraju..
Quote:
to trazenje ponekad traje 3-4 sekunde. Dok to traje ja bi htjela nekako dati na znanje korisniku da se nesto desava tj. ispisati poruku "trazim" ili slicno.

e a meni flash tu poruku ispise istovremeno i kad mi prikaze rezultate funkcije Trazi()!
kuzis?
stvarno sum u komunikaciji... i give up
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 15.09.2006 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemogirl wrote:
ne, ne dogodi se sve istovremeno, vec se prikaze sve istovremeno! tj. na kraju..


al zato sam ti i stavio ovaj
Code:
textField.text = 'Trazim pojam!'


on prije neg pocnes trazit promijeni to input polje u koje je korisnik upisao search pojam u izjavu 'Trazim pojam'. tako da naznacis korisniku. a onda tek kad zavrsi, promijeni taj isti input polje u 'Nasao pojam!'.

ne shvacam kako to ne radi.

ako zelis, gladly cu pogledat to doma, mozes mailat na duke //et/ blackduke.com

cheers
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
rasljenka



Joined: 14 Jan 2005
Posts: 42

PostPosted: 15.09.2006 17:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Je, nemre se ovak napamet.

Kad je XML u pitanju onda se obi?no stavi ne?to ovako:
myXML.onLoad = checkLoading;
function checkLoading(success) {
if (success == true) {
bla;
bla;
bla;
}
}

I to bi vjerojatno trebala staviti negdje u funkciju tra?i, a ne direktno u onPress.
Uglavnom, ?ta god da je, treba se napraviti u funkciji tra?i (barem djelomi?no).
Zato ti lijepo postavi gore i funkciju tra?i zajedno sa onPress funkcijom, pa ?emo vidjeti.
________
girlfriend pic
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Flash All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group