Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Recenzije online communityja :)

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 17.09.2006 16:03    Post subject: Recenzije online communityja :) Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj topic sam zamislila kao mjesto gdje ljudi mogu iznijeti svoja iskustva sa raznim galerijama (a ima ih ko pljeve) kako bi nekoga potaknuli ili odgovorili od ideje da se učlani, ovisno o preferencama...
pa da krenem prva.

deviantART
Na kontroverzniju zajednicu nećete nigdje naletjeti. Account imam više od 2 godine, ali koristim ga zadnjih godinu dana. Mogućnost da budete uočeni je malena, zato mnogi odustaju jer malo frustrira kad ne dobivate komentare. Broj nekvalitetnih radova je ogroman i vaši se jednostavno izgube među njima.
U godinu dana radovi su mi pogledani ukupno oko 5200 puta, dok je samo jedan rad na mi3 pogledan 1200 puta (ne racunajuci full size).
Ako se uspijete probiti, to vam je dobra šansa da nešto zaradite na narudžbama i možda printevima. Je li vrijedno truda - ne znam, još sam incognito Smile
Sistem favorita super funkcionira, a konstruktivne kritike su prava rijetkost. Postoji i "staff picks" znan kao Daily Deviation.
Postoji nekoliko načina da skrenete pažnju na sebe (osim najlogičnijeg - komentiranje tuđih radova), a to su klubovi i thumbshare forum. Klubovi su odličan način da privučete ciljanu publiku jer su tematski, a kvaliteta varira - neki imaju stroge uvjete, dok drugi primaju svakoga. Thubshare je ok ako vam je dosadno, ali inače ne vrijedi truda. Možete dobiti pokoji fav i watch, no uglavnom su svi više koncentrirani na postanje thumbova i rijetko gledaju tuđe.
nelchee@dA

Epilogue
Ova me galerija oduševila. Tek sam nedavno skužila da ne primaju samo crteže već i fotomanipulacije, pa sam se registrirala. Rezultat: u 4 dana moja 2 rada pogledana su ukupno više od 1000 puta, a dobila sam komentare nekih ljudi na čije sam galerije odvalila ladicu! Shocked Nema rejtanja, a komentari su uglavnom nekritički, pošto vam rad pri submittanju prolazi provjeru administratora.
- samo fantasy, sf i surreal teme su prihvaćene --> ciljana publika, manja konkurencija
- strogi kriteriji --> veća kvaliteta, spori dotok radova pa se novi dugo zadržavaju na prvim stranicama.
Ako vam ne prihvate rad, postoji WIP forum na kojemu možete zatražiti kritike.
Oni vam mogu manage-ati prodaju printeva, ali vi ih morate proizvesti sami.
nelchee@Epilogue

ArtWorld
Ovaj relativno mladi community osnovao je Lombi sa željom da okupi surreal umjetnike, mada nije ograničeno na taj žanr. Postoji limit na upload (mislim 48 sati) pa se radovi dugo drže na prvoj stranici, no community je malen pa ne očekujte bogznašto. Nekad su postojale ocjene od 1 do 5, ali čini se da su to ukinuli. Konstruktivne kritike su česte koliko i snijeg na Krku, a ako ne omotate sve u šećer riskirate opomenu moderatora na private, nakon koje sam se zahvalila i pokupila prnje. Kad se sjetim tutoriala koji su im dovukli gomile posjetitelja sa good tutorials Mad Nikad više.
Ako volite privatnu atmosferu i želite da vam komentari vrve sa "good job!" i "awesome work!", knock yourself out.

ArtWanted
Fokusiran je na traženje posla, pa se od vas očekuje da se prezentirate kako spada. Besplatni accounti imaju limit od 3 uploada mjesečno. Ne postoji kategorija fotomanipulacije pa ih ja trpam u fotografiju (pošto su sve fotografije moje, valjda je u redu). Šanse da budete viđeni su hmm... valjda okej - radovi su mi u 3 mjeseca pogledani oko 800 puta. Nema rejtanja, a postoje nekakve top liste po broju view-ova. Zapravo ne vidim neku svrhu imanja ovog accounta, no nek se nađe - ponekad uleti pokoji pohvalni komentar.
Premium memberi mogu prodavati printeve.
nelchee@ArtWanted

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group