Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Crk'o Zenit :(

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 20.09.2006 08:00    Post subject: Crk'o Zenit :( Add user to your forum ignore list Reply with quote

Eto, dogodilo se i to... crk'o Zenit... Crying or Very sad

Baš išao premotat stari i stavit novi film, okinem na prazno 2-3 puta kad ono malac zašteka i više ne trza. Izgleda da mu se totalno raspao mehanizam zatvarača (uopće ne reagira, ne može se navinuti niti okinuti). Sad Doduše, već je on neko vrijeme štekao na nekim postavkama što se vidjelo tek nakon razvijanja filma. Budem ja njega u servis da se vidi ak se to eventualno može nekak popraviti.... Think

A za svaki slučaj, jel možda ima netko da prodaje ispravnu i dobro očuvanu Prakticu MTL-3 ili tome slično (m42 navoj)? Think
Back to top
View user's profile Send private message
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 20.09.2006 09:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moja sućut...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2006 09:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iskrena sućut Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 20.09.2006 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 20.09.2006 12:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, sad maloprije sam ga odnio u servis.... Rekao lik da će pregledati sve i popraviti ako se bude moglo, i da dođem sutra vidjet... Sad

Dobro, doduše imam za nuždu Kenon digitalac, ali ipak za posebne namjene je samo film, a c/b film je ipak c/b film.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 21.09.2006 19:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zenit proradio, ali djelomično.... Confused

Zatvarač popravljen i radi (pukli neki federi i zastor zatvaralča)....

... ali sad ne radi svjetlomjer (odnosno krivo pokazuje, iako je baterija unutra i radilo je prije serisa)...

Ima li tko kakvu preporuku kakav vanjski svjetlomjer nabaviti? Koje su cijene? Think
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2006 19:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Seconic...ne znam točno cijenu..malo su skuplji ali pdlični i precizni i pouzdani...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 21.09.2006 20:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
Seconic...ne znam točno cijenu..malo su skuplji ali pdlični i precizni i pouzdani...
Misliš.... Sekonic... www.sekonic.com ?

Gdje ima kod nas za kupit? Koji rang cijene? Inače ne treba meni nešto superskupo profi.... tek da mogu očitat reflektirano svjetlo od onog kaj mislim snimit...

Zenit je dobro radio, ali sad nakon servisa više neće.... uperim ga u žarulju, na 1/60 i 500 asa s najvećim otvorom zabije se do jaja u minus... Rolling Eyes ..... Rekao lik da treba neke posebne baterije nabavit umjesto moje improvizacije (baterija iz kalkulatora i komad alu filije da drži kontakt - do sad je radilo bez problema) , al ne znam koje idu u taj tip zenita (Zenit TTL)...

Da probam s novim baterijama, pa ak ne proradi da ga ponovo nosim u servis? Ili da probam pucati odokativno? Il da ipak kupim zasebni svetlomjer?

Uffff.... Čovječe... teško je danas bit pametan... Shocked Rolling Eyes

Usput, nabacio sam neke sike u galeriju, pa me zanima tvoje stručno mišljenje.... Confused
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 21.09.2006 21:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sekonic..tipfer, hvala ti na ispravci...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 22.09.2006 23:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

E, a jel ima negdje kakav sajam rabljene opreme?.... čuo sam da ima negdje neka "foto-krama"?
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 23.09.2006 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

navodno ima negdje, mislim da je na Radničkoj cesti, subotom, ali, nisam siguran...zaleti se nedjeljom na Britanac, imaš sajam antikviteta svake nedjelje, možda nekaj ubodeš...
Back to top
View user's profile Send private message
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 23.09.2006 00:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
navodno ima negdje, mislim da je na Radničkoj cesti, subotom, ali, nisam siguran...
Da probam odnekud skrpat još malo opreme (koji filter, eventualno neki ili stativ)...

ariesZG wrote:
zaleti se nedjeljom na Britanac, imaš sajam antikviteta svake nedjelje, možda nekaj ubodeš...
Znam za britanac. Tam jedan lik trži samo foto-opremu i od njega sam jednom prilikom nabavio sasvim solidan Meyer Orestor 2.8/135mm za Zenit.... A skoro svaku nedjelju prolazim tamo, pa ću bacit pogled ak ima kakav upotrebljivi svjetlomjer....
Back to top
View user's profile Send private message
daex



Joined: 20 Aug 2004
Posts: 111

PostPosted: 23.09.2006 19:13    Post subject: M42 Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kad već tražiš, ne moraš se ograničiti na zenit/prakticu. Imaš jednu prilično kompletnu listu aparata sa m42 navojem na http://anusf.anu.edu.au/~aab900/photography/cameras/cameras.htm - izbor je dosta velik (vidi i pod "Others"). Na listi nedostaju još Petri, Porst i Revueflex, a možda i još neki koje neznam.

Osim Zenita kojeg sam škartirao iz istog razloga kao i ti, za m42 imam jednu Fujicu i Prakticu. Fujiicu ne bih preporučio, na mojoj nema što se nije pokvarilo pa popravilo, pa opet... S Yashicama je ista stvar. Pentax je vjerojatno precijenjen (platiš ime), ali ako budeš imao sreće, možda naletiš na nešto drugo u dobrom stanju.

Uglavnom, napraviš si popis modela, uzmeš jedan objektiv sa sobom i odeš tražit. Na e-Bayu se nađe solidnih aparata koji ne postignu veću cijenu od 20-30 Eura, a slično bi moglo biti u Grazu, Trstu, Pešti.... ili na Britancu.

Često je srajne zbog baterija - ako ti ga netko nudi bez baterija, vjerojatno ne radi svjetlomjer pa ti hoće uvalit - ne bih kupio prije nego isprobam. Neki modeli imaju zastarjele baterije koje se više ne mogu naći u normalnoj prodaji, ali to je manji problem jer se ili nađu preko interneta, ili improviziraš (na primjer za Prakticu 3 x 1,5 = 4,5V minijaturne "gumbić"-baterije, tuljac od kartona, feder od penkale i sve funkcionira kao novo).

(Poslastica: ima i novo: Zenit se još proizvodi, a Voigtländer proizvodi i potpuno mehanički model Bessaflex TM sa navojem za m42, super cool, ali s ubitačnom cijenom od 399 Eura ili 499 dolara - vidi http://www.voigtlaender.de/cms/voigtlaender/voigtlaender_cms.nsf/id/pa_asan6lwmea.html .)

Pa javi kad nađeš Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Toco1980



Joined: 31 Oct 2005
Posts: 131

PostPosted: 23.09.2006 21:10    Post subject: Re: M42 Add user to your forum ignore list Reply with quote

daex wrote:
Osim Zenita kojeg sam škartirao iz istog razloga kao i ti, za m42 imam jednu Fujicu i Prakticu. Fujiicu ne bih preporučio, na mojoj nema što se nije pokvarilo pa popravilo, pa opet... S Yashicama je ista stvar. Pentax je vjerojatno precijenjen (platiš ime), ali ako budeš imao sreće, možda naletiš na nešto drugo u dobrom stanju.
Nisam ja svojeg Zenita škartirao, niti namjeravam, nego samo me sad počeo zezati njegov svjetlomjer pa pokušavam probat ću nabavit te neke baterije što mi je lik u servisu rekao (možda proradi), ili nabavit zasebni svjetlomjer...

daex wrote:
(Poslastica: ima i novo: Zenit se još proizvodi, a Voigtländer proizvodi i potpuno mehanički model Bessaflex TM sa navojem za m42, super cool, ali s ubitačnom cijenom od 399 Eura ili 499 dolara - vidi
....a možda da jednog dana ubodem ganc novi Zenit 122 sa M42 navojem (navodno čak i nije nešto preskup, ali već ima dosta plastike po sebi)... Think
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group