Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gdje kupiti računalo u ZG?

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2006 08:40    Post subject: Gdje kupiti računalo u ZG? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kakva su vaša iskustva sa domaćim nam shopovima?
HG Šrot i VeMil ne dolaze u obzir. S njima imam jako loša iskustva...

Šta mi vi predlažete? Autronic? Links? Kakav je onaj Diskont24? Ko je smjestio zeki Rogeru?


PS. PC kupujem, naravno Smile

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 29.07.2006 09:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja moram priznati da imam samo losa iskustva sa hg spotom. ako vec nisi za ve-mil probaj links kod tresnjevackog placa. jos jedna ok firmica je aquisitium magnum. Ona je tam negdje prije zitnjaka.

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 07 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 29.07.2006 10:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

LINKS su stvarno dobri...
ja sam kod njih kupio i komp i laptop i printere...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 29.07.2006 11:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Links all the way! Jedan od nerijetkih nemesarskih računalnih shopova Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 29.07.2006 11:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala ljudi!

Složio sam neku konfiguraciju pa me zanima vaše mišljenje. Još mi fali kućište...

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 29.07.2006 11:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Citao sam prije nekih mjesec dana na vip portalu da ce cijene procesora drasticno pasti nakon 27-og ovog mjeseca kada je intel izbacio ovaj core 2 duo. ne znam jel to vec na djelu pa to jos malo provjeri jer bi mogao dosta jeftinije proci. Inace meni je amd oduvijek bio drazi, a pisalo je da ce amd cijene pasti do 50%. Inace kaj se kucista tice, ja svrsavam na antec. Zamisli samo da ti drustvo pravi neka od ovih treba...
http://www.antec.com/ec/pro_en_performance1.html

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 29.07.2006 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mastersinke wrote:
Složio sam neku konfiguraciju pa me zanima vaše mišljenje. Još mi fali kućište...

pod pretpostavkom da ti je ovo komp za posao "izrade web stranica" : )... dakle photoshop, flash/ilustrator/fireworks, apache + mysql server dignuti, text editor sa 10-ak tabova, 2-3 browsera, neki PDF/DOC sa speckama/contentom, nedajbože visio, sve ostalo što čuči u trayu (ICQ, mail, antivirus, winamp), milju fontova, vanjski uređaji na USB-u (digitalac, pda, mob, ipod etc.)

imho, brzo će ti usfaliti rama... odmah strpaj 2 gige unutra.. kasnije kad već imaš windowse i sve ostalo posetapirano, dodatno stavljanje rama je banana, a i instalacija nanovo je pain in the ass.

dodatno, ako briješ na fetch performance, možda 2 seagatea uparena u raid mirroring (preko vanjskog kontrolera, po mogućnosti) ili raptor kao sistemski sa nekim malo jeftinijim procom + storage kanta u gigabitnom LANu (ak ne znaš kaj ćeš sa starim kompom). u tom slučaju virtualnu memoriju i scratch dižeš na 1.5GB

za sve ovo gore ćeš u svakom slučaju trebat neko enermax ili coolermaster napajanje od oko 500W, gledaj decibele

kučište termaltake ili lian li... skupa su, ali vrijede uloženih novaca (idealno bi bilo big tower), a obavezno odmah nabavi i ventilatore za kučište, npr. 2 x 120-140mm jedan naprijed, drugi iza, isto gledaj da je buka što bliže 20 dB (obično su oko 21-23 najtiši modeli). oni ti koštaju do 100kn, tak da to moš u svakom slučaju ubost.

e, da i produžni sa zaštitom od prenapona je car.

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
skiczg



Joined: 29 Apr 2006
Posts: 2

PostPosted: 29.07.2006 19:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Savskoj u Croatiales-u ce se uskoro otvorit ducan sa komponentama u prizemlju te ce prodavat po nabavnoj cijeni!!

..Provjereno!
Back to top
View user's profile Send private message
ylodi



Joined: 14 Nov 2003
Posts: 90

PostPosted: 30.07.2006 19:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

skiczg wrote:
U Savskoj u Croatiales-u ce se uskoro otvorit ducan sa komponentama u prizemlju te ce prodavat po nabavnoj cijeni!!
..Provjereno!


Ako će tako raditi onda će brzo propasti. Smile

Ili će raditi kao i svi ostali koji su krenuli s "nabavnim cijenama", prodavat će škart koji će otkupljivati po cijeni otpada, nabiti maržu od 500% i biti neznatno jeftiniji od konkurencije.

Nema prodaje po nabavnoj cijeni, to je urbani mit, poput onog iz JAR-a koji govori da se možeš izliječiti od AIDS-a ako po.ebeš djevicu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 30.07.2006 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ylodi wrote:
..to je urbani mit, poput onog iz JAR-a koji govori da se možeš izliječiti od AIDS-a ako po.ebeš djevicu...

Nije to mit, samo moraš paziti, ako po.ebeš dvije onda opet dobiješ AIDS..

Links.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drushtveni_otpadnik



Joined: 11 May 2004
Posts: 470

PostPosted: 31.07.2006 12:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

HIPPO Computers (u Zaprešiću)... Cool

_________________
da li je bolje uhvatiti se u kolo s onima koji se prave ludi i ništa ne vide, ili sve vidjeti i zaista poludjeti?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address
sinke



Joined: 02 Oct 2005
Posts: 257
Location: Zagreb

PostPosted: 01.08.2006 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znači, Links, a? Smile
Neka bude....

@maratz:
Sve bi to bilo fino imati, al nemam baš sad "vremena" za sve to Smile
Ovo za ram pametno zboriš i to ću i odigrati.

Uglavnom hvala svima!

_________________
THE SHTANZIG | Web Do's & Don'ts
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 01.08.2006 21:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@mastersinke: tjedoh reć: bolje uštedit na procu/gpuu (za web design), pa imat više rama/brži diskovni podsustav.. al skužio si već :D

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 19.09.2006 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da se prikljucim bandwagonu, iako je star thread...

Links rula. Mene i frenda su strpljivo saslusali dok smo u letu sastavljali konfiguraciju nakon sto smo uletili minutu iza kraja radnog vremena, sve su skulirano odradili, isli na skladiste donjet komponente... bez ikakve post-radno-vremenske histerije i antipaticnosti.

Najbolji computer shop u Hrvata, imho, sve kupujem tamo...
Back to top
View user's profile Send private message
milosh



Joined: 27 Aug 2004
Posts: 55

PostPosted: 14.10.2006 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sta fali ve-milu?

nego... znate neki dobar comp-shop, ali blizu granice sa srbijom? vukovar, vinkovci, ilok, ... pa cak i osijek.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group