Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
problem sa resizeom i kvalitetom fotki

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 19.10.2006 21:05    Post subject: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

dakle, zanima me kako smanjit slike u psu a da se ne izgubi kvaliteta, mislim na ostrinu....
Hvala.

Lp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 19.10.2006 21:16    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

MokA wrote:
dakle, zanima me kako smanjit slike u psu a da se ne izgubi kvaliteta, mislim na ostrinu....
Hvala.

Lp


Što ti znači ovaj LP???

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 19.10.2006 21:54    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

BlizZ wrote:
Što ti znači ovaj LP???

Lijep pozdrav Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2006 22:04    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

MokA wrote:
dakle, zanima me kako smanjit slike u psu a da se ne izgubi kvaliteta, mislim na ostrinu....


kod smanjenja fotografija ti se nikako ostrina nemoze izgubiti, moguce je da nesto krivo radis? (image > image size > smanji)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 19.10.2006 22:10    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
MokA wrote:
dakle, zanima me kako smanjit slike u psu a da se ne izgubi kvaliteta, mislim na ostrinu....


kod smanjenja fotografija ti se nikako ostrina nemoze izgubiti, moguce je da nesto krivo radis? (image > image size > smanji)


radim normalno, image -> image size! zato mi i nije jasno, al' vidim razliku. Nekako su zblurane.... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 19.10.2006 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

smanji za točno 25% ili 50% ili 75%

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 19.10.2006 22:22    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

MokA wrote:
radim normalno, image -> image size! zato mi i nije jasno, al' vidim razliku. Nekako su zblurane....

mozes poslati image da pogledamo?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 19.10.2006 22:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa trebalo bi bit sve ok. Jedino ako ne sejva sa nekim postokom kvalitete manjim od 100...
Smile Smile

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 19.10.2006 22:38    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
MokA wrote:
radim normalno, image -> image size! zato mi i nije jasno, al' vidim razliku. Nekako su zblurane....

mozes poslati image da pogledamo?


mogu, jer ne znam sam ja pukla malo Laughing !

eo sad cu uploadat!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 19.10.2006 22:45    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

ljudi moji, odustajem, ok je ipak, slika je manja i ne mogu se vidjet detalji ko na originalu...nema mi pomoci.... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 19.10.2006 22:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

recite da sam pukla! Laughing Laughing

http://i115.photobucket.com/albums/n314/mojcapeternelj/ruze1.jpg

http://i115.photobucket.com/albums/n314/mojcapeternelj/ruze.jpg
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Mader Faker
Guest





PostPosted: 19.10.2006 23:02    Post subject: Reply with quote

HEy Moka.... nemogu ti reci da si pukla... jer djevojka pukne samo ako je ja "puknem"!.
a ove dvije slikice su meni iste.... nevidin razliku.... samo sta je ova "manja" manja,,, pa nevidis dobro detalje, jer je manja... logicno.... sretno!: Very Happy
Back to top
corea



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 133
Location: zg

PostPosted: 20.10.2006 12:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ostrina ovisi o tome kako ces photoshopu reci da ti interpolira pixele kod smanjivanja, jer normalno je da detalji ne mogu ostati isti kad ces za istu sliku imati manji broj pixela na kraju.

Default opcija je "Bicubic" i to je neka sredina... kod jako sharp fotki neces vise imati onu finu ostrinu kod smanjivanja. "Bicubic Sharper" je za ovaj tvoj slucaj, kad zelis zadrzati ostrinu kod smanjivanja, iako prema onome sto sam ja do sada vidio, ovo mi se cini kao integrirani "bicubic + unsharp mask" jer zna ostaviti dosta nabrijanog kontrasta na rubovima (inace unsharp mask efekt). Sa "Bicubic Smoother", "Bilinear" i "Nearest Neighbour" kod smanjivanja neces dobiti nista bolje rezultate od ova prijasnja dva (sto se ostrine i detalja tice)...

Ako ti je samo do dolazenja do rezultata na brz i jednostavan nacin, koristi Bicubic Sharper, a ako ti je do detaljnog zezanja, idi sa obicnim Bicubic, pa kasnije izvlaci detalje sa Smart Sharpen funkcijom koja nudi vise kontrole, obicno bolje radi od Unsharp Mask i ne nebrijava previse kontrast na vec kontrastnim rubovima...
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 20.10.2006 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sasvim jednostavno..

prvo: smanjis fotku kolko trebas nakon toga....

imas opciju (kod mene na njemackom Eigene Filer) mislim da je na Engleskom: Custom filter i onda stavis u sredinu 10 iznad ispod i pokraj ostavis -1 a u scale stavis 6 i imas prekrasnu ostru fotku

... nemam volje objasnjavat sto tocno filter radi ali je najbolja, najbrza i najjednostavnija opcija koju sam u zadnjih 12 godina vidio
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 20.10.2006 13:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ups
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.10.2006 13:40    Post subject: Re: problem sa resizeom i kvalitetom fotki Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
MokA wrote:
dakle, zanima me kako smanjit slike u psu a da se ne izgubi kvaliteta, mislim na ostrinu....


kod smanjenja fotografija ti se nikako ostrina nemoze izgubiti, moguce je da nesto krivo radis? (image > image size > smanji)


u praksi se uglavnom ne primjeti, al u teoriji se gubi kvaliteta (mora izbaciti pixele) ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 20.10.2006 13:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, izbaci piksele ali custom filter ih rasporedi na novi nacin i ponovo dobijes vrhunsku ostrinu, najbolji je primjer fotografije osobe koju smanjis za 50% pa ju filtriras pa joj pogledas u oci i vidis da vise na uzima drogu:) filter vrhunski funkcionira sa fotkama za print i fotkama za web
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 20.10.2006 14:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes uvijek bacit unsharp mask kao sto ti rekli - ja koristim preset 500, 0.2, 0
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
MokA



Joined: 10 Jun 2006
Posts: 15

PostPosted: 20.10.2006 14:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala puno svima na odgovorima! Wink

Lp
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group