Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Web dizajn tvrtka - školski projekt

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 28.09.2006 19:18    Post subject: Web dizajn tvrtka - školski projekt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam znao gdje da ovaj topik stavim, a ovdje mi se čini najbolje mjesto.

Ovako, u trećem razredu ekonomske postoji predmet vježbenička tvrtka, svatko otvara svoju "tvrtku" te je vodi i međusobno se posluje. Ja sam uzeo tvrtku za izradu webova i hosting. Pa me zanima kako inače posluju ove tvrtke, koji su troškovi i na što treba pazit. Pošto se ovdje okuplja dosta poduzetnika koji se bave web dizajnom, molio bih za neke savjete.

Na kraju godine se ocijenjuje uspjeh i orginalnost.

BTW: nemojte mi popljuvat ideju, ali ovo mi se činilo najbolje, ja imam jedini ovakvu tvrtku od 60 učenika i kad bi od njih 30 napravio site i naplačivao održavanje to bi bio najveći promet i najveća zarada.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 29.09.2006 15:34    Post subject: Re: Web dizajn tvrtka - školski projekt Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis wrote:
Nisam znao gdje da ovaj topik stavim, a ovdje mi se čini najbolje mjesto.

Ovako, u trećem razredu ekonomske postoji predmet vježbenička tvrtka, svatko otvara svoju "tvrtku" te je vodi i međusobno se posluje. Ja sam uzeo tvrtku za izradu webova i hosting. Pa me zanima kako inače posluju ove tvrtke, koji su troškovi i na što treba pazit. Pošto se ovdje okuplja dosta poduzetnika koji se bave web dizajnom, molio bih za neke savjete.

Na kraju godine se ocijenjuje uspjeh i orginalnost.

BTW: nemojte mi popljuvat ideju, ali ovo mi se činilo najbolje, ja imam jedini ovakvu tvrtku od 60 učenika i kad bi od njih 30 napravio site i naplačivao održavanje to bi bio najveći promet i najveća zarada.

osnovni troškovi su ti
- plaće zaposlenima (ako ih imas, mozes recimo cepati na student servis varijantu)
- prostor
- oprema
- "komunalije" (veza na net, telefon, voda, struja, grijanje, gorivo, dadzbine drzavi, porezi na prireze itd Smile.

ostale stvari koje mozes/nemoras imati
- software (ne zato jer ga mozes ukrast, nego se mozes orijentirati na open source)
- edukacija djelatnika u obliku tecajeva i/ili knjiga recimo

mozda sam nesto zaboravio, netko ce me vec nadopuniti.

-> nisam skuzio kako funkcioniraju te vase virtualne tvrtke, vi medjusobno poslujete? i samo medjusobno? imate neki virtualni novac?

jel moras ti stvarno napraviti to sto neka druga virtualna tvrtka od tebe kupi (tipa web site)? ako nemoras onda prodaj svasta Smile


glede samog "posla" IMHO osnovna stvar o kojoj moras voditi racuna je da za svaki web potpises kvalitetan ugovor kojim definiras sve parametre (i placanje) i pokrivas se, te u kojem pise koje su tvoje/klijentove obaveze.

to je zato da ti ne dolazi poslije sa nebuloznim zahtjevima i da kompletan pristup poslu bude transparentan.

takodjer, ako je potrebno zaracunaj neko pausalno odrzavanje sto bi ti trebalo predstavljati neki konstantniji priljev novaca.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 29.09.2006 19:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ma svako počne sa 20K kuna (minimum svakog d.o.o.) i može dizat kredit, skinu se obrasci sa hitro.hr i međusobno se posluje, moguće je nabavljati od pravih tvrtka ukoliko nema takvog posla. Nemoram raditi prave poslove, jer bi inače bilo svega, od pekarnica do security-a. Važno je samo da naučimo kako napravit tvrtku, poslovati međusobno, voditi knjigovodstvo, razviti brand, a inače to funkcionira na foru: "riješio sam ti test, daj barem stavi zaštitara pred svoju pekarnicu ili ću propast i morat dizat ocijenu iz matematike kako bi prošao sa 4". Nitko nema web dizajn, a svi trebaju nešto za promidžbu. Nitko nezna proceduru stavljanja webova na net pa zapravo nemam konkurencije.

Naravno da ću prodat svašta, 500kn za održavanje mjesečno po 30 učenika Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 29.09.2006 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako ja ti idem isto u Ekonomsku sada sam 4.raz i direktor sam informatike u našoj vježbovnoj tvrtci "Rubec" d.o.o. koja se bavi maloprodajom i veleprodajom izvornih modnih artikala, tvrtka partner nam je Potomac.

U drugomrazredu kada smo imali "pripreme" za rad u vježbovnoj tvrtci svatko je od nas trebao otvoriti svoju tvrtku pa sam tako ja odabrao za djelatnost izradu web stranica, to je odlično išlo pošto je svima trebala stranica, imao sam monopol pa sam mogao dizati cjene koliko sam htio. Very Happy Bit će ti fora kada krenete po sajmovima to je jedno jako ljepo iskustvo direktnog poslovanja i direktne promidžbe. Wink Evo mi sada idemo u Bratislavu u 11.mjesecu.

Ovo sve što ti je carr rekao stoji, no to stoji za prave tvrtke kod ovoga je sve virtualno i neke stvari nisu toliko zastupljene ili nisu uopće zastupljene. Smile Po meni jedan veom koristan predmet, jer te jako dobro ufura u timski rad i rad u pravoj tvrtci, rukovanje sa novcem i pomaže ti da lakše shvatiš ostale stručne predmete.

Slobodno pitaj ako te još štogod zanima? Smile

Sorry zbog soljenja pameti. Very Happy

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 29.09.2006 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni sad na kraju nije jasno...jel vi radite za pravo ili se pravite da radite Smile

mislim ono...jel mogu ja doci u rubec i kupiti kravatu? Confused

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 29.09.2006 21:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sve je to virtualno, to je projekt pod nazivom Econet.

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 29.09.2006 21:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

aha...ma i brijao sam da je...al ono...kad sam probrowsao po siteu sam...zabrijao da ste mozda ipak prava firma...nego mene sad zanima...sta vi radite zapravo osim sto imate site i idete na neke sajmove? interesantno mi ovo Very Happy

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 30.09.2006 11:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trguješ sa ostalim vježbeničkim tvrtkama, radiš praktički sve kao i u pravoj tvrtci svaki odjel radi svoj dio posla. Smile

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 01.10.2006 21:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

monkey wrote:
Trguješ sa ostalim vježbeničkim tvrtkama, radiš praktički sve kao i u pravoj tvrtci svaki odjel radi svoj dio posla. Smile

ok, i ko je regulator, profesor?

mislim, zasto bi neka druga virtualna tvrtka kupila od tvoje virtualne tvrtke web site, sta ce joj to, mora bit neko referentno mjerilo koje kaze da je to "poboljsalo" tu virtualnu tvrtku.

u principu zanimaju me jer imaju kakva pravila, ko u monopolyu ono sta je na unutarnjoj strani poklopca recimo Smile

- koment na moj koment: da, znam da to vrijedi za prave tvrtke, i covjek je pitao za iskustvo u pravoj tvrtki pa sam mu reko sve sta sam se mogao sjetiti...jasno mi je da vjerojatno to sve ne vrijedi, ali neznam kako to virtualno funkcionira pa sam se pravio da je to pravo.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
monkey



Joined: 20 Dec 2004
Posts: 856
Location: VG - ZG

PostPosted: 02.10.2006 09:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Regulator je kao i u pravome svjetu potreba, ali zna i profesor uskočiti. Smile

_________________
mojinstruktor.com - sve instrukcije na jednome mjestu
trazilo.com - potražite dnevnu dozu inspiracije
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 11.10.2006 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, napravih i logo tvrtke, malo je socijalan, ali stvarno nemam inspiracije.

ako nekoga zanima, font je iz serije alias
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
BubaMara



Joined: 27 Jan 2004
Posts: 87

PostPosted: 11.10.2006 20:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

i ja sam bio na necemu slicnome, samo što smo mi dobili kapital ( citaj prave zelembace na racun tvrtke) od neke strane države, mislim švedska i nas 3-4 otvorilo tvrtku.

stvarno je kull i onda smo poslovali s irl ljudima tj ne virtualno, na kraju godine iako smo ok poslovali tvrtku smo zatvorili.

da najebeniji su sajmovi kad odes i zapijes se na racun tvrtke Cool

super iskustvo.
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 25.10.2006 19:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, napravih i memorandum u photoshopu, sad imam pitanje, kako pisati na taj memorandum u wordu ako je on sad u jpg formatu? Probao sam napraviti box i staviti kao boju toga boxa sliku memoranduma, ali to izgleda užasno, ima li koji bolji način?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 25.10.2006 19:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi malo smanjio taj logo u odnosu na format papira.

sot se tice worda, brijem da su to osnove. rokni taj logo u header, a onaj text napisi, nemoj stavljat fotku, vec text, isto u header.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 25.10.2006 20:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ali me muči ovaj okvir, nemogu ga nikako namjestiti, vjerojatno ću isprintat dosta memoranduma pa na njih naknadno tekst
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group