Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
preglednici??

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 30.10.2006 17:39    Post subject: preglednici?? Add user to your forum ignore list Reply with quote

Prvo pozdrav ekipi Very Happy
Eto novi sam u ovim vodama pa nailazim na hrpu problemčića...
u fazi sam izrade svoje prve web stranice u biti više manje pri kraju sam...but...bacio sam pogled na svoju stranicu i ie-u i sve pet tj dok sam radio u dw-u pregledavao sam stranucu i ie-u i skužio da mi layere malo baca u krivo no prilagodio sam se tome tj bacao ih malo u krivo u postupku rada da bi u pregledniku sve ferceralo....no sad sam bacio pogled u firefox-u i pogađate jel...problemi layeri pobacani u krivo točno za onoliko koko sam ih prilagođavao da se stranica dobro prikazuje i ie-u....e sad kako to eliminirat..ima kakve pomoči ili jednostavno mogu zaboravit jedan od preglednika???
e da i još jedno pitanje koji se preglednik najviše koristi po vašim saznanjima???
THNX
Back to top
View user's profile Send private message
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 30.10.2006 17:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.mi3dot.org/forum/viewtopic.php?t=5539

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 30.10.2006 18:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ok kužim da vam je dosta istih i glupavih pitanja...malo sam prošvrljao okolo i ponešto saznao al ne dovoljno....šema je u tome kaj sam početnik i pola izraza na koje nailazim su mi totalna nepoznaniaca.Znači može se nać neka dobra duša koja če me usmjerit u pravom smjeru ili ja mogu izgubit sljedečih 10 dana googlajuči i vrteči se u krug...
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.10.2006 19:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uči postupno... ne možeš odma samo tako radit sa layerima, css- om, xhtml-om ako ne znaš pola tih naziva... možda da kreneše ispočetka ako nisi nešto u temeljima dobro naučio... il si samouki majstor pa nemaš temelje?

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.10.2006 19:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a preglednici... najviše se koristi IE (uh, taj MS), a najbolji je po meni ff... mada je opera dobra, neki kažu još i bolja... al tako kažu statistike na našem portalu... molim neka me netko ipsravi ako sam u zabludi

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 30.10.2006 19:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 blizz: a učim svugdje po malo,upisao sam tečaj.... nekakve knjige čitam i po netu tražim informacije al eto danas prvi put čuo uopče za doctype????Što mi se čini smješno s obzirom da je to kolko vidim neka osnova koju svaka stranica mora imat...no eto živi i uči..btw doctype mi nije pomogao i dalje layeri letaju okolo Smile a ništa dalje tražit....
Back to top
View user's profile Send private message
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.10.2006 22:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a postaj link na taj site

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 30.10.2006 22:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Na tečaju nećeš puno naučiti Confused

Kao preglednici najviše se koriste IE6 (Hrvatska oko 80%), zatim Firefox preko 15% i Opera, Safari i ostali ono sitno.

Svejedno, dok radiš web stranice svoj posao provjeravaš u Firefoxu ili Operi jer oni dobro podržavaju standarde. Firefox je bolji za web developere zbog mnogo developer ekstenzija.

Kad otvoriš u IE site koji si inače super sredio, sigurno će ti biti raspadnuto jer je IE6 idiot za web. Zato trebaš imati mnogo znanja o browser bugovima i workaround-ima da bi mogao uspješno raditi stranice koje drže vodu. Odi na "CSS resources" topic na ovom podforumu i kreni.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 30.10.2006 22:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, ti sulienovi postovi uvijek pomognu... thnx sull forever

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 15:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Thn dečki,idem u istraživanje..
Site če valda uskoro bit gotov...pa ga onda stavim tu na recenziju Smile
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 31.10.2006 15:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Kami, nemoj raditi u Dreamweaveru stranice sa 'layerima', bolje si potraži na netu gotove primjere CSS layouta, otvori ih u Dreamweaveru i prebaci na pregled koda (Code view) i vidjet ćeš kako je to ustvari jednostavno. Samo se nemoj više nikada vraćati na 'Design view' i bit ćeš OK.

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok...ok samo dajte primjedbe i ideje sve je dobrodošlo...kao što sam rekao nov sam u ovome a na tečaju baš i nisam dobio neznam kakvo iscrpno znanje tak da mi je svaki hint dobrodošao...
Back to top
View user's profile Send private message
vjeko



Joined: 17 Oct 2003
Posts: 452
Location: sss t

PostPosted: 31.10.2006 18:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:

Kao preglednici najviše se koriste IE6 (Hrvatska oko 80%), zatim Firefox preko 15% i Opera, Safari i ostali ono sitno.


http://www.xitimonitor.com/en-US/Technicals/index-1-2-3-52.html
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 31.10.2006 18:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a super ako su to prave statistike...

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 19:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

eto ljudi bacio sam svoju "stranicu" gore pa bacite pogled.Ak niš drugo budete se barem dobro nasmijali Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 31.10.2006 20:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KAMI wrote:
eto ljudi bacio sam svoju "stranicu" gore pa bacite pogled.Ak niš drugo budete se barem dobro nasmijali Very Happy


gdje ti je link? Smile)

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
KAMI



Joined: 14 Oct 2006
Posts: 100

PostPosted: 31.10.2006 21:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

2 fantom:stavio sam pod forum web stranice link
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group