Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Profi Montaza

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video
View previous topic :: View next topic  
Author Message
simka



Joined: 29 Mar 2006
Posts: 1

PostPosted: 29.03.2006 20:37    Post subject: Profi Montaza Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pitanje je:
Kako mogu snimak sa DV kamere u trajanju od 60 minuta da narezem na jedan DVD,pri podesavanjima 720x576 pix,25 frames u sekundi,Pixel Aspect Ratio: D1/DV PAL (1.067).Naime da malo razjasnim problem.Pomenuti snimak sam prenela da HDD,zauzima 13GB.To znaci da mi treba 4 DVD-a da narezem taj snimak.Mislila sam da uradim kompresiju ali se plasim da ce to pokvariti kvalitet snimka.Taj snimak se treba prikazati na televiziji i zbog toga treba da ostanu podesavanja koja su standard za TV emitovanje.U suprotnom dobijam sliku koja ne odgovara standardima.Ali takodje je potpuno sasavo da mi jedan DVD sluzi za 15 minuta snimka.Mislim da ce svi oni koji se bave montazom za televiziju razumeti o cemu se radi.
Zahvaljujem unapred!
Back to top
View user's profile Send private message
Luna



Joined: 01 Dec 2003
Posts: 14
Location: SunCity.

PostPosted: 02.04.2006 20:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje bi bilo kada bi to mogla snimit na betu, jer ce to oni na tv vrlo vjerojatno morati prebaciti na betu da bi emitirali.
sad, ti ne przis dv materijal na dvd, nego bi ga trebala exportirati za dvd, pri cemu softver automatski napravi kompresiju *m2v u mom iskustvu* i time smanji velicinu filma ili priloga-sto vec-a da ne izgubis na kvaliteti. iskreno, nisam nikada radila sa finalima u trajanju od 60 minuta pa ti ne mogu sa sigurnoscu reci.
a da li ti je taj materijal final ili sirovina? i u kojem programu editiras?

_________________
La réalité c'est tres complexe
Back to top
View user's profile Send private message
b.stena



Joined: 09 Aug 2006
Posts: 84

PostPosted: 09.11.2006 15:40    Post subject: Savjet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ili snimi na betu ili na običnu DV kazeticu. Tako nećeš izgubiti ništa na kvaliteti a i olakšat ćeš posao dečkima u montaži i režiji jer nema goreg nego kada ti netko donese materijal na DVD-u (u vob formatu) jer onda oni to moraju ponovo prebacivati u DV a za to nema nekog pravog načina osim spojiti dvd player na skop i onda raditi capturing na DV kazetu. Mislim, mogu oni to i sa nekim programima prebaciti u dv ali se redovito gubi na kvaliteti. Ovako fino naprave capture na računalu i to je to.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Video All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group