Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
IE 7 vs 6

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.11.2006 09:45    Post subject: IE 7 vs 6 Add user to your forum ignore list Reply with quote

jedno pitanjce, posto se jos uvijek drzim 6ice, skuzio sam da neke sitnice zezaju na 7 kada se optimizra da ie6,ff i opera rade dobro (bez hackova i 'patcheva', uglavnom sve je ok, pokoja margina je pomaknuta, ali opet, nije identicno.

e sada, pitanjce za one koji vec rade sa ie7, dal ce se stvari koje se dobro vide na ie7 vidjeti isto i na ie6? sa obzirom da se ne mogu vrtiti obje verzije.

znam da nisu puno rjesili sto se tice tog pitanja Sad

hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 04.11.2006 10:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozes imati standalone IE6 kraj instalacije IE7, a optimizaciju radis conditional commentsima u kodu, mozes poseban CSS applyati za IE6, i za IE7 ak treba

http://msdn.microsoft.com/workshop/author/dhtml/overview/ccomment_ovw.asp

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.11.2006 10:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx za ovaj standalone, moram to pogloedati, ako imas link pejstaj, ak ne, potrazim malo kasnije.

za ove contitionse znam, tj koristim ih vec dosta dugo.

moje pitanje jos uvijek stoji.
znaci, stvari u 7, dal su u vecini slucajeva iste kao i kod 6

thanx
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 04.11.2006 11:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jok, IE tim je ispravio dosta bugova u CSS rendering engineu u odnosu na IE6, imas negdje na njihovom blogu popis svih ispravljenih bugova. Kolko znam, svi testovi na PositionIsEverysthing prolaze...

http://www.positioniseverything.net/
http://blogs.msdn.com/ie/archive/2005/02/15/373104.aspx

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
maratz
mi3.crew


Joined: 24 Nov 2003
Posts: 1207
Location: ZAG

PostPosted: 04.11.2006 18:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a few quickies:
* ako je fieldset floatan, onda child inputs display: inline
* margin bottom floatanog childa u floatanom parentu ne radi, umjesto toga floatani parent treba imati bottom padding
* malo je glup nekad, pa mu recimo za list iteme koji si floatani jedan ispod drugog treba još i eksplicitno reći clear: both, iako je širina list itema jednaka širini same unoredered/ordered liste.
* min-height hackove bi trebalo provjeriti, jer IE 7 sad to uredno podržava.

IE 7 CSS ne treba hackiranje, osim par sitnih 'dorada', poput gore navedenih (odnosno, drugačijih pristupa pojedinom opisnom setu), koje ionako ne kače advanced petorku (Fx, Camino, Opera, Safari, Konqueror). Kod jednostavnijih layouta pametnom kombinacijom mogu se izbjeći i hackovi za IE 6, tako da tko već nije, neka počne sa takvom praksom.

Veći problemi su IMHO sa JavaScript/DOM podrškom, jer su pojedini objekti stihijski 'poboljšavani' u IE 7, kao npr. XMLHttpRequest ili style objekt, ali to je drugi par rukava.

Redoslijed je dakle: Fx, IE 7, Safari, Opera, IE 6, IE 5.5... IE 5 ak si mazohist.

Najbolje je imati drugi stroj sa normalnom instalacijom IE7, sama aplikacija se ponaša drugačije od standalone verzije, ponajprije se manje ruši, pa moš radit ko čovjek.

BTW, ovaj post bi trebao biti poslije suljinog, ali čovjek je dan ispred : )

_________________
STOP HITTING YOURSELF! | NETIQUETTE | TYPETESTER | Hypertext rulez™ | CREATIVE NIGHTS | ACCOMMODATIONS
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 04.11.2006 21:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hehe, thanx, bio sam na toj stranici prije.

a nista onda, u nove ratne pobjede.

vidim da bas nitko ne leti sa odgovorima, jel to znaci da svi sa strahom ne instaliramo 7 ili Razz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 05.11.2006 03:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Joj cosmos što kompliciraš Razz

Ništa nije tako strašno, 6-ica sucks as always, 7-ica je puno bolja, nemoj instalirati 7-icu nego ostavi 6 a 7 vrti standalone dok ne dobije većinski udio i to je to

da li će se stvari koje su dobre na IE7 vidjeti isto na IE6?? da li će se stvari koje su dobre u Firefoxu vidjet isto na IE6? evo ti tvoj odgovor
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.11.2006 00:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

thanx maratz. to cu si imati pri ruci. sto se tice hackova, jako malo ih koristim, za sada ih mogu zaobici. nadam se da ce potrajati.

@sulien: imao sam paranoju od te sedmine a brijem da nisam jedini. onaj komentar za prikaz 7 i 6, istina Sad za sada samo jedan kolega ima 7, on je tester hehe, pa ima zadatak samo otvarati stvari lokalno i provjeravati Smile

jel ovaj standalone radi isto kao i normal? netko je spomenuo da ne hm hm
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
loodi.sale



Joined: 15 Feb 2006
Posts: 99

PostPosted: 06.11.2006 11:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:cosmos: wrote:

vidim da bas nitko ne leti sa odgovorima, jel to znaci da svi sa strahom ne instaliramo 7 ili Razz


Ne vec je vecina davno odustala od IE i koristi Firefox.. cudi me da ima ovdje neko ko koristi IE Confused

Sta ce mi IE pored FF2.0?
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 06.11.2006 12:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja imam instaliranu 7-icu i ovo http://tredosoft.com/Multiple_IE
Za sad nisam imao nekih vecih problema .Jedino IE3 mi ne radi bas Smile

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.11.2006 14:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

loodi.sale wrote:
Sta ce mi IE pored FF2.0?

Pa u principu novi IE je sad bolji od FF jer ima tabbed browsing Smile FF je bila samo alternativa dok smo čekali novu inačicu najboljeg browsera!

Rejoice! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Tristan



Joined: 01 Aug 2006
Posts: 614
Location: Under the sky

PostPosted: 06.11.2006 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da da Sulj... Još će netko povjerovat.... Very Happy Very Happy Very Happy

_________________
Carpe diem...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.11.2006 16:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sto je najbolje,, jeste vidjeli kada teskog IEovca kako se prilagodjava na tabove? ima dolje 6 prozora i u svakom jos 3 taba, vecinom su isti, ali nezna di je koji Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 06.11.2006 18:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Što je najbolje ... upoznao sam dosta računalno prilično osposobljenih ljudi koji usprkos svemu imaju bolji experience kad su koristili IE6 nego bilo što drugo Surprised neki od njih su sa mog faxa, neki su čak i sa ovog foruma

Ali ja znam tko je prvi prešao sad sa FF na IE7 --- Chevap Smile u Firefoxu mu nije radio Ajax!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 06.11.2006 20:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Ali ja znam tko je prvi prešao sad sa FF na IE7 --- Chevap Smile u Firefoxu mu nije radio Ajax!



slazem sa sa onim gore sto si napisao, ista stvar i kod mene hehe.
a ovo kvotano, jel moras bacati ulje na vatru Smile?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
retro_one



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 880
Location: DUBRAVA.

PostPosted: 07.11.2006 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sulien wrote:
Što je najbolje ... upoznao sam dosta računalno prilično osposobljenih ljudi koji usprkos svemu imaju bolji experience kad su koristili IE6 nego bilo što drugo Surprised neki od njih su sa mog faxa, neki su čak i sa ovog foruma


Ja sam jako dugo odbijao preci na FF, ali mi je onda IE vrisnuo pa sam bio prisiljen Smile

_________________
Just your average eccentric programmer.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 07.11.2006 01:07    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Haha znaš što bi bilo super? Smile da možemo nastavit blatit IE usere ali sakrit te paragrafe nekim CSS selectorom koji samo valjaju u IE

Code:
*:first-child+html {} * html {}


Pa nek gledaju source u Notepadu, hehe Very Happy

EDIT: Retro has come out of the closet!! Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 07.11.2006 01:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam to vec radio na neki nacin, na onom dijelu o minimalnom heightu od 20px, sam stavljao komentare tipa

Code:
<!--IE Sucks-->


itd. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 14.11.2006 18:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel' vidi tko kakav adoption IE7? Čovjek je izašao kroz Windows Update prošli tjedan, ali po mojim statistikama ko i da nije: stoji na 4% od svih IE Confused

To je zbog genuine Windows checkinga?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group