Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
ps pomoć molim
Goto page 1, 2  Next
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 04.11.2006 23:34    Post subject: ps pomoć molim Add user to your forum ignore list Reply with quote

znam sigurno je prejednostavno al. muči me :-/
kak nacrtam samo outline pravokutnika il nekog već oblika.. uvijek mi se boja ispuna ..
fala
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 05.11.2006 00:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Back to top
View user's profile Send private message
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 05.11.2006 00:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

MICEK PUNO HVALA
KAJ SAM DUŽNA?
Back to top
View user's profile Send private message
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 05.11.2006 15:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iris wrote:
MICEK PUNO HVALA
KAJ SAM DUŽNA?


Ništa. Drago mi je da je pomoć vredela.

Very Happy Pozdrav!
Back to top
View user's profile Send private message
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 05.11.2006 22:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

vredela je itekako ali tu problemu nije kraj. nažalost taj vražji stroke mi je UVIJEK crveni i ne mogu promijenit boju a ni debljinu. može još malo ..Smile ?
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 05.11.2006 23:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Uzmes alat Rectangle tool i nacrtas kvadrat (ili neki drugi oblik) koji zelis. Zatim na dnu trake Layers imas jednu ikonicu [bijelo malo slovo f u crnom krugu]. To su Effects za selektirani Layer. Ili jednostavno dva puta kliknes na taj layer i efekti ce sami doci.

Tu imas i boje i sjene i stroke koji mozes mijenjati. Dobro se izklikci po tome prozoru i napraviti ces tri koraka u photoshopu! OK, ostane ti ih jos samo oko 1500 Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 05.11.2006 23:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zajebaješ ili kaj
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 05.11.2006 23:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li mislis na odgovor ili na broj koraka!

Ali ako mislis na broj koraka, mozda sam i pretjerao, jer ako pricamo o svemu sto Photoshop moze ne gine nam barem 10000 koraka, svima! I meni i tebi, pitanje je samo di samo sada. Tko svaki dan tapka po Photoshopu, vec drugi dan osjeti kako puno lakse i jednostavnije radi, a nakon par godina smijes se sam sebi kako si poceo.
Mozda je ovo offtopic, al eto doslo mi!

Ne posustaj!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 06.11.2006 10:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok evo poslušna ja.. jedva čekam sutra
Wink tnx na savjetima
Back to top
View user's profile Send private message
daenerys



Joined: 17 Jul 2006
Posts: 17

PostPosted: 06.11.2006 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

napravis novi layer, onda Rectangle tool i nacrtas kvadrat (ili neki drugi oblik) koji zelis stisnes - edit / stroke
Back to top
View user's profile Send private message
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 06.11.2006 12:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo uspilo Smile
radim novi layer za svaku pipariju. pa kad nemrem nać koji mi treba palimgasim svih osam tisuća pet očiju Smile
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 06.11.2006 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ctrl+Click na sliku ti odabire layer!!!! ili shortcut V za onu crnu strelicu pa klik na layer na slici i taj se layer selektira
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 06.11.2006 22:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma vraga
meni to ne radi
ši* tnx svejeno
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 06.11.2006 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Radi ako ukljucis ovo na slici.



Ctrl+Click iz bilo kojeg alata, samo u ovom Move toolu onda ne trebas Ctrl.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 09.11.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kak ću se ja odužit za ovo?!

evo sad opet jebade. stalno mi crta okvir 1px nekakav polutransparentan, a nije označen stroke nit na blending options nit na malo f u krugu/ layer properties. popizdiću ne znam imam li samo ja takav peh il su svi nesretnici u početku. osjećam se prilično kriplovski
Back to top
View user's profile Send private message
iris



Joined: 11 Apr 2006
Posts: 64

PostPosted: 09.11.2006 12:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

proklet bio Confused
isključim anti-aliased i sve ok
baš dobro da sam otkrila koja sam, pristojno rečeno-zbunjola
Back to top
View user's profile Send private message
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 14.11.2006 17:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

muči me jedna stvar. želim da mi fotografija bude crno bijela, no da jedan mali detalj bude u boji. Kako da to napravim?
Pokušavala sam u Photoshopu ali nikako da dođem do cilja...
fala

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 14.11.2006 18:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima nekoliko načina, ali po mojem bi ti bilo najbolje da probaš SPONGE TOOL.
Najjednostavnije.
Treba malo više mahati mišem ali na kraju se dobije željeno
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 14.11.2006 18:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa to mi je i najbolje:)
fala puno Smile

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
gervasius



Joined: 01 Apr 2006
Posts: 91
Location: Beograd

PostPosted: 14.11.2006 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ili ctrl+shift+U
Back to top
View user's profile Send private message
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 18.11.2006 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

imam problem.
skinem pattern sa neta i onda ga spremim
C:\Program Files\Adobe\Photoshop 6.0.1 CE\Presets\Patterns i onda oem u ps i odem "Load Patterns" i ono nema tih patterna. nekužim.
kak da ih instaliram, tj, kak da se pojave u ps-u tako da ih mogu koristit?

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 18.11.2006 18:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Otvoriš pattern u PS.
Zatim
Edit>>Define pattern...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2006 21:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Gloin: "define pattern" je samo kad hoćeš raster data spremiti kao pattern... ako je skinuo gotove ps patterne sa odgovarajućom ekstenzijom onda treba loadati taj set
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
gloin



Joined: 30 Apr 2006
Posts: 27
Location: Varaždin

PostPosted: 19.11.2006 10:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moja greška
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 05.02.2007 16:30    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fala puno, skužila sam Very Happy
Za izradu okvira slike-uvijek sam išla-New Layer, pa polygon lasso tool i znam s time no stvar je da želim da mi svaka strana okvira bude jednake debljine, kak da to postignem?
probala sam s onim canvas size, no ja imam photoshop 6 i to nisam pronašla

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Goto page 1, 2  Next
Page 1 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group