Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Na danasnji dan...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika
View previous topic :: View next topic  
Author Message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 05.09.2006 17:07    Post subject: Na danasnji dan... Add user to your forum ignore list Reply with quote

....rodjen je, jedan od najboljih, ako ne i najbolji vokal, nazalost nema ga vise, da nam mazi usi svojim glasovnim mogucnostima. U svakom slucaju za mene je najveci.

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 05.09.2006 22:43    Post subject: Re: Na danasnji dan... Add user to your forum ignore list Reply with quote

keder wrote:
U svakom slucaju za mene je najveci.


potpisujem .... a danas baš guštam slušat radio .... queena nikad dosta ....

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
mercury



Joined: 16 Mar 2005
Posts: 46
Location: abyss

PostPosted: 06.09.2006 09:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo kasnim, ali nema veze...

mislim da nick sve govori...
Back to top
View user's profile Send private message
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2006 11:21    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Govori sve
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mercury



Joined: 16 Mar 2005
Posts: 46
Location: abyss

PostPosted: 06.09.2006 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

:). mea culpa...
Back to top
View user's profile Send private message
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 06.09.2006 11:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dajte jednu fotku sa hajdučkim brčinama, to je pravi freddy...


_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2006 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fredy je uvjek pravi
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
keder



Joined: 07 Feb 2005
Posts: 178
Location: Zagreb

PostPosted: 06.09.2006 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Freddie je rođen na Zanzibaru, otoku sastavnom dijelu afričke države Tanzanije imenom Farrokh Bulsara. Tanzanija mu je posthumno dodijelila nagradu za osobu koja je iz Tanzanije otišla u svijet i postigla jako puno.

Majka Jer i otac Bomi porijeklom su iz Indije i time su pripadnici indijske rase. Freddie je pohađao Englesku školu u Indiji, gdje je uzimao i lekcije iz sviranja klavira. U istoj školi je i dobio ime Freddie što je njegova obitelj isto tako prihvatila. Freddijev otac Bomi je bio računovođa za Britansku vladu. Kad su izbili nemiri, zajedno s obitelji seli se u Feltham, Velika Britanija.

U Veliku Britaniju došao je s 18 godina i pohađao fakultet za umjetnost i grafički dizajn što će se u njegovoj kasnijoj karijeri primijetiti na garderobi grupe. U Engleskoj je upoznao Rogera Taylora i Briana Maya i nešto kasnije dolaskom Johna Deacona formirana je jedna od najpoznatijih svjetskih grupa - The Queen. S glasom nevjerojatnog opsega bio je jedan od najboljih vokala na tadašnjoj glazbenoj sceni. Freddie je imao izuzetan talent za pisanje pjesama i melodija. Na to je utjecalo njegovo iskustvo u raznim vrstama glazbe, od indijske do britanske. Njegova uvjerljivo najbolja i u svijetu najpoznatija pjesma je Bohemian Rhapsody koja se u Britaniji zadržala 9 tjedana na broju jedan top ljestvice. Kroz daljnji razvoj karijere napisao je veliki broj pjesama koje su i danas vrlo poznate i još se uvijek mogu čuti na stadionima ili u dvoranama. (We are the Champions i We Will Rock You).

1987. upoznao je Monserrat Caballe i s njom snimio album, na kome je najpoznatija pjesma Barcelona, koja je bila izvedena na otvorenju Olimpijskih igara u Barceloni 1992. godine. Monserrat je pjevala dok je Freddie bio na zaslonu iza nje. 1987. Freddie je obolio od SIDE ali to nije javno priznao sve do 1991., dan prije smrti 24-og studenog. Iste te godine izlazi posljednji Queenov album Innuendo,koji sadrži dvije oproštajne pjesme ujedno i remek djelo Show must go on i pjesma godine u Velikoj Britaniji These are the days of our lives,za koje mnogi vjeruju da ih je Freddie napisao no stvarna istina je da su preostali članovi grupe Queen napisali te pjesme kao istinsku odu najboljem prijatelju.Freddie je kremiran ali je sam naložio da se ne otkrije gdje je njegov pepeo. Samo Mary Austin zna gdje se pepeo nalazi. Freddie je bio biseksualac. Također je bio veliki fan Lize Minelli i Michaela Jacksona, s kojim je snimio duo State of Shock koji nikad nije izdan kao singl njih dvojice već je Mick Jagger naknadno snimio vokale u studiju identične onim Freddijevim,te pjesma postaje megahit, a s David Bowiem je snimio pjesmu Under pressure. Poslije smrti u oporuci je ostavio svoju kuću vrjednosti 12 milijuna funti u otmjenoj četrvrti Kensington svojoj bivšoj zaručnici Mary Austin.

20. travnja 1992. održan je Freddie Mercury Tribute Concert u Londonu, koji su direktno porenosile televizijske postaje diljem svijeta, te se smatra da je bio gledaniji nego Live aid. Na koncertu su uz preostale članove benda nastupali Led Zeppelin,Elton John,Axl Rose,Metallica,Paul Young,George Michael,Extreme,Lisa Stansfield,David Bowie,Liza Minelli,Zucchero,Annie Lennox,Seal,Def Lepard i mnogobrojni drugi.

I sada, nakon gotovo 15 godina od njegove smrti, još uvijek se sjećamo Freddyea kao snažnog i zabavnog za gledati, dok i na današnjoj glazbenoj sceni nema mnogo umjetnika koji imaju njegove sposobnosti. Freddie je bio veliki umjetnik i imao mnogo darova, od kreiranja odjeće, do crtanja, komponiranja, sviranja, pjevanja.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Lucifer Sam



Joined: 14 Nov 2006
Posts: 18
Location: Livada

PostPosted: 14.11.2006 19:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

definitivno jedan od najboljih vokala ikad. jedna sam od fanova Queena, i ono ,taj njegov glas je predivan.
Moj frend ga može skinut, npr, kad svira bohemian rapsody na klaviru, skine bez problema njegov glas, iako nije savršeno ali zbilja ono, uživiš se. Very Happy

_________________
Trebam li ja biti samo naranča na navijanje???
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website AIM Address
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Muzika All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group