Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Plakat

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 17.11.2006 16:59    Post subject: Plakat Add user to your forum ignore list Reply with quote

Za početak ja sam totali početnik u vezi printa ili ikakve pripreme za tisak. Embarassed Trebam napravit plakat za školu u B1 formatu i u full coloru. Mene sad zanima kolko košta print 1 primjerka (ako je moguće) i jel mogu ja dat u tiskari fajlu u psd formatu da mi to isprintaju?
Znači dimenzije bi bile 700x1000mm rezolucije 150 pixela/inchu(pročitao sam negdje na forumu da bi to bila dobra rezolucija za plakat te veličine) i full color plakat.
Hvala
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 17.11.2006 20:28    Post subject: Re: Plakat Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Za početak ja sam totali početnik u vezi printa ili ikakve pripreme za tisak. Embarassed Trebam napravit plakat za školu u B1 formatu i u full coloru. Mene sad zanima kolko košta print 1 primjerka (ako je moguće) i jel mogu ja dat u tiskari fajlu u psd formatu da mi to isprintaju?
Znači dimenzije bi bile 700x1000mm rezolucije 150 pixela/inchu(pročitao sam negdje na forumu da bi to bila dobra rezolucija za plakat te veličine) i full color plakat.
Hvala


kad neće nitko ...

ako se radi o jednom komadu, najbolje da ga spremiš kao .jpg hq ili .tiff (flat) u cmyk, i ako se gleda iz blizine moš na 300 dpi (ako ti hardware dozvoljava se igrat sa velikim fajlama) ili u 150 dpi (bit će dovoljno dobro) ... imaš brdo studija koji će ti to isplotat u komadu na recimo glossy papir ili koji oćeš ... cca 120-250 kn/m2

ako radiš u nekom vektorskom snimi kao .pdf (sve u krivulje i embedane slike) ili isto exportaj u .jpg cmyk ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
booka



Joined: 06 Oct 2005
Posts: 325
Location: Zagreb

PostPosted: 18.11.2006 01:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znači samo običan .jpg dofuram u tiskaru i dam da mi isprinta i to je to. Puno hvala. Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
Fedra



Joined: 16 Nov 2006
Posts: 4

PostPosted: 20.11.2006 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Koliko ja znam u tiskarama bas ne vole jpg-e, vec tiff, eps ili pdf.

_________________
Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 20.11.2006 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

booka wrote:
Znači samo običan .jpg dofuram u tiskaru i dam da mi isprinta i to je to. Puno hvala. Very Happy


Cuj, ak sam dobro shvatio tebi treba samo jedan primjerak?!
Onda nemoj ic u tiskaru, nego u neki print studio gdje ce ti digitalno otisnut jedan primjerak.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 20.11.2006 12:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Fedra wrote:
Koliko ja znam u tiskarama bas ne vole jpg-e, vec tiff, eps ili pdf.


vidi sad njega Rolling Eyes

.jpg hq je sasvim ok. naravno može i .tiff i sto još drugih formata. Al ovo mu je najsigurnije i najjednstavnije. I ne radi se o tiskarama nego o printanju jer je u igri par komada (1?).

G.
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group