Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Gubitak original podataka

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.02.2004 11:31    Post subject: Gubitak original podataka Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako, imam jedan problem...

Imao (naglašavam, IMAO) sam na hardu sve svoje radove (.psd i .ai fileove)...
I, jednog dana (tokom zimskih praznika), meni nešto rikne u kompjuteru Sad
Pokušavam ga popraviti, ništa, ne ide, pa ga ja odnesem u servis...

Idući dan slijedi ovakav razgovor :

Zvoni telefon...
Ja : Molim?
Servis : Dobar dan, zovem iz servisa u vezi kompjutera...
Ja : Da, recite...
Servis : Utvrđeno je da je u hardveru sve ok, ali treba formatirati disk, najvjerovatnije su vam se Windowsi shebali...
Ja : Dobro, nemojte ništa formatirati, dolazim sutra po njega...
Servis : Ok, nećemo.

E, i ja sad nisam otišao idući dan po komp, nego idući tjedan...

Dođem u servis, vidim svoje kućište, a na njemu 1 CD i na cdu piše BACKUP Pogledam koliko je cd pun, vidim, pol cda je snimljeno...a ja inače kad radim backup imam 3 puna cda. Biseri meni ipak formatirali disk, na cd stavili SAMO mp3ice i gotovo...
plus dodatak - disk mi je bio u FAT32 formatu sa w2k...oni to vidjeli i preformatirali u NTFS i instalirali w2k...tak da mi propalo i vraćanje podataka sa onim restore programima...

I sad mene zanima, što sad? Jer ja sad nemam nigdje nikakvih original fileova mojih radova (osim v3 sitea i domske stranice), nemam ni vektor logotipa - NIŠTA, kao da ni nepostojim kao blackshtef...
što bi vi sad učinili (ne u servisu, nego općenito kad bi odjednom izgubili fileove koji vam možda znače zaradu)?
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
:cosmos:



Joined: 12 Sep 2003
Posts: 2098
Location: México

PostPosted: 14.02.2004 12:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

neznam kolko će ti to u ovom slučaju koristiti Surprised , ali ja uškroppim cd, i svaka tjedan i pol, bacim samo updejtane filove na CD, iako imam dobar disk i sve to,, bla bla,, kod ovakvih slučajeva je rizično, odvoji jedan CD, multisession i samo prašiš gore. jedino tako.

e sada, u ovom slučaju probaj skupiti opet podatke koje si dobio od naručioca i po sjećanju ako ti se da, složi ponovno materijale, u najgorem slučaju, predaj posao nekom drugom.

pozdrav
c
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 14.02.2004 14:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

@blackshtef: To suxa.. Meni je prije par godina pala enciklopedija (DA.. ENCIKLOPEDIJA) na komp i hard mi krepao sa dosta toga gore.. (mp3, radovi i sl...), jednostavno sam presao preko toga a bio sam full ljut, tjedan dana sam pizdio! A da stvar bude jos gora, imao sam IBM hard od 60GB, tj. onu famoznu Madjarsku seriju koju si morao samo taknuti da krepa!! Trenutno nista ne poduzimam za backup ali imam dva kompa i na jedan stalno stavljam stvari tako da mi je safe. Iluzija sigurnosti. Confused

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 14.02.2004 15:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

deja vu anyone?Smile

ja sam 2002. u 12. mjesec navečer krenuo napravit backup diska (jer nisam stigao ranije) u 23:00, ali ispalo je da sam samo slušao famozni IBM, 40GB kako zviždi.

Ode glava..

..a s njom i 40GB ne-backupiranih podataka, 9 mjeseci programiranja (8000 linija koda), 115 MB -psd-a, .mp3-a i .wav-ova za projekt. Preko 11GB .pdf knjiga, passwordi, mailovi...

A dobio sam samo slom živaca.

Jedini izbor je bio odustati od projekta na neko vrijeme, i sve iz početka:(

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
dlan



Joined: 04 Feb 2004
Posts: 62
Location: Wien

PostPosted: 14.02.2004 16:14    Post subject: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

12.02
Windows XP Home nece da se otvori,ni safe mode.
- Razmisljam o tome sta sve gubim. Gubim puno.
( Sav materijal Website-a i sve sto sam uradio i uslikao
svojim digitalcem. Moje pjesme i beatz,sto sam vecinom
skoro zavrsio,jer radim promo cd . Oko 40 Albuma
pa izracunajte. // Password ( Sve na cookies,a svaki
razlicit,sto je najgore itd... )
- Sjetim se da imam bar stvari i slika na cd-ovima,opustim
se 1 % i onda se jos vise nasekiram.
- Instaliram novi Windows,stavljam ga na D: ,radi.
- Ulazim i dozvoljava da sa drugog Windowsa koji je na C:,
pokupim sta zelim. Najgore u tome je da sam sve vazno
drzao u "My Documents",a zasticeno,jer sam naravno
na onom Windowsu administrator.
- Spasavam beatz sa Reason-a i Cubase-a u .rsn filovima.
- Formatiram sam disk i psujem,trujem i pljujem,kad cujem
onaj zvuk koji ti brishe ono za sto si se trudio i uradio.
- 2 dana poslije,sam normaliziran,novi mail,novi ono i ovo
i sada stavljam na CD-ove sve,sto uradim.
- Zakljucak: Pomozi Boze.
- Savjet: Ovo predzadnje.

_________________
| dlan : design |
bhup.net | dlanbeatz.net | candela
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 14.02.2004 20:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Philatz wrote:
@blackshtef: To suxa.. Meni je prije par godina pala enciklopedija (DA.. ENCIKLOPEDIJA) na komp i hard mi krepao sa dosta toga gore.. (mp3, radovi i sl...), jednostavno sam presao preko toga a bio sam full ljut, tjedan dana sam pizdio! A da stvar bude jos gora, imao sam IBM hard od 60GB, tj. onu famoznu Madjarsku seriju koju si morao samo taknuti da krepa!! Trenutno nista ne poduzimam za backup ali imam dva kompa i na jedan stalno stavljam stvari tako da mi je safe. Iluzija sigurnosti. Confused


mislim da imam istu tu seriju. zvizdi otkad sam ga kupio.
fora, adrenalin me pere stalno Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blackshtef
mi3.crew


Joined: 14 Sep 2003
Posts: 661

PostPosted: 14.02.2004 21:36    Post subject: Re: ... Add user to your forum ignore list Reply with quote

najbolje što je mene ovaj jedan tip pitao jel hoću da mi on cijeli moj disk prebaci na njegov, pa da bude dok si ja ne složim komp, a ja onako pristojno, ne hvala, budem ja doma probao još nešto... Idea
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
_butch



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 870
Location: Maichno, Krlovc

PostPosted: 14.02.2004 22:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kad smo vec kod rikavanja diskova (kompova Smile )
dan/dva prije stare godina 2002.
vozimo ja i 2 frenda komp frendu u stan da spojimo kompove, malo odspielamo UT i da imamo gr0 mjuze za docek..

ja ustekam komp u steker. upalim ga.. napajanje cvilji, ja ga gasim, letim u comel (stan je bio u grabriku, pa ono, nisam imo volje do infoinga ici), uzimam 2. napajanje na polog Smile, stavljam novo napajanje.. nista..
vadim hard i stavljam ga u frendov komp (koji neki cudnim cudom radi, al ne bas najbolje).. ne boota..
A tu vecer sam trebao liku poslati dizajn za firmu..
Jos sada hocu razbiti nekog zbog toga..

I jel ja to cujem da se netko dere backup ? kakav backup, nisam ni imo przlilicu na njemu Smile stari duron 650.. ahh.. NOStalgija Very Happy

_________________
FRENCH GUARD: No chance, English bed-wetting types.
I burst my pimples at you and call your door-opening request a silly thing, you tiny-brained wipers of other people's bottoms!
Flikrac
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
sasac



Joined: 23 Jan 2004
Posts: 248
Location: Zagreb

PostPosted: 16.02.2004 09:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jos prije dvije godine frend me zvao da mu se windoze nece dignut.

Dodjoh njemu, sve probali, a komp ni trc ni mrc.

Jebiga, cugali smo u medjuvremenu, tak da nismo vidjeli neki VKD error koji se pojavio na milisekundu prije blokiranja.

A on, da pas mater i format c:

Sve zivo i mrtvo prah i pepeo.

Tek nakon instalacije windoza uocih taj error, iscupah tipkovnicu, a ono:

W E L L C O M E ! ! !

Pas mtr!

Jebiga, sad ima bezzicnu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.02.2004 10:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
Philatz wrote:
@blackshtef: To suxa.. Meni je prije par godina pala enciklopedija (DA.. ENCIKLOPEDIJA) na komp i hard mi krepao sa dosta toga gore.. (mp3, radovi i sl...), jednostavno sam presao preko toga a bio sam full ljut, tjedan dana sam pizdio! A da stvar bude jos gora, imao sam IBM hard od 60GB, tj. onu famoznu Madjarsku seriju koju si morao samo taknuti da krepa!! Trenutno nista ne poduzimam za backup ali imam dva kompa i na jedan stalno stavljam stvari tako da mi je safe. Iluzija sigurnosti. Confused


mislim da imam istu tu seriju. zvizdi otkad sam ga kupio.
fora, adrenalin me pere stalno Smile

Dude mjenjaj to ASAP jer ce ti kad tad krepat sam od sebe.. meni je isto jedan prije od 40 GB krepao (ista marka, ista serija) a sad pazi kako: Stavljao sam ga u RACK i pokrenem komp, hard ide onako "Tzk-tzk-tzkaaa-tzk-tzk-tzkaaaaa".. and nothing.. Vadjenje podataka se naplacuje po MB-u i kosta puno.. Smile

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.02.2004 10:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

_butch wrote:
A tu vecer sam trebao liku poslati dizajn za firmu..
Jos sada hocu razbiti nekog zbog toga..


That sucks.. Smile Meni je jednom frend izvadio HARD na nekakvom partyu na zivo.. kao kazem ja .. idemo mi mado, ostavim ti hard pa mi ga vrati sutra.. a on.. ma ne, ne .. nije bad.. imam mjuze na CD-ima pa da ti ne vracam sutra..

I ode on do shanka koji je malo podalje, ja gledam kaj ce sad bit, rulja plese oko mene, tip dodje do shanka gdje je bio komp, uzme moj hard .. i ja vec vidio kaj ce napravit.. ja da cu krenut do njega i on onako, primi hard u narucje i iscupa prvo napajanje i onda onaj pinski whatafuck cable.. meni mrak na oci.. Popljujem ga, uzmem hard i jedva cekam da dodjem doma da ga probam.. sve je bilo ok jer nije trenutno citao s tog harda tako da je sve saved.. Confused

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 16.02.2004 10:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni prije par godina WD hard riknuo zbog toga jer su tipovi, u ducanu gdje sam ga kupio, silom ugurali hard u kuciste i tako ostetili one srebrne naljepnice sa strane.
s vremenom je usla prasina u njega i kako je glava strugala po ploci, tako je bilo sve vise i vise bad sektora. nazalost, sve se to odigralo prebrzo da bih uspio spasiti podatke s njega. kad sam ga dosao reklamirati, jer je bio pod garancijo, tipovi su mi rekli da mi garancija vise ne vrijedi jer sam GA JA OTVARAO JER SAM BIO ZNATIŽELJAN, te sam unio prasinu u njega. u tom momentu sam bio spreman ubiti i odrobijati nekoga...

hardovi su prokleta stvar... tek kad ga kupis, cujes bas za tu seriju da ima neku gresku... nadam se da ovi hardovi koje sad imam, nece imati!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 16.02.2004 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Domba wrote:
u tom momentu sam bio spreman ubiti i odrobijati nekoga...

hahahahaaaa.. odrobijati!!! Smile nice one..

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group