Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
koliko naplatiti

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 08.12.2006 20:54    Post subject: koliko naplatiti Add user to your forum ignore list Reply with quote

E ovo je moj prvi post i vjerovatno nece biti posljednji. Do sada bas i nisam sudjelovao su Cro forumima pa mi je malo cudno pisati na Hrvatskom, ali navike se covjek i na gore...

Ok, dobio sam ponudu da prelomim nesto u InDesign (a jos nisam ni otvorio da vidim kako radi taj program) pa me zanima koliko da naplatim jednu starnicu. Naime, radi se o mjesecniku s mnogo slika i ne bas previse teksta. Eto bio bih zahavalan svima koji se bave necim slicnim da mi daju neke smjernice.

Sonam

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 08.12.2006 23:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



One... Million Dollars!

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
r3dsc0rpi0n



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 354
Location: Zagreb

PostPosted: 08.12.2006 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mile je car !! Very Happy


@sonam

nisi ni otvorio program LOL a pitas kolko da naplatis...prvo nauci onda naplacuj!

_________________
::: Fortis est, qui se vincit ! ::::
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website Twitter profile
tomislaw



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 243
Location: Zagreb

PostPosted: 09.12.2006 03:01    Post subject: Re: koliko naplatiti Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonam wrote:
E ovo je moj prvi post i vjerovatno nece biti posljednji. Do sada bas i nisam sudjelovao su Cro forumima pa mi je malo cudno pisati na Hrvatskom, ali navike se covjek i na gore...

Ok, dobio sam ponudu da prelomim nesto u InDesign (a jos nisam ni otvorio da vidim kako radi taj program) pa me zanima koliko da naplatim jednu starnicu. Naime, radi se o mjesecniku s mnogo slika i ne bas previse teksta. Eto bio bih zahavalan svima koji se bave necim slicnim da mi daju neke smjernice.

Sonam


Neki dan sam na hr.fido.grafika (juznet grupa) ras?lanio naplatu izrade kataloga. No obzirom da si upravo otvorio ID, slobodno digni normativ, recimo x3. Sad, kak ?e? to uspjet naplatit, pojma nemam. Ak ne prati? juznet, mo?e? i prek gugla
http://tinyurl.com/yghfmh
________
extreme vaporizer

Last edited by tomislaw on 07.02.2011 09:59; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 09.12.2006 22:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

kao sto mile kaze bilo bi najljepse zaokruzit na milion, ali nece ici...
Nista, budem si jos malo izkalkuliral pa se mozda i uspijemo dogovorit. Ja bih narjadje da oni meni daju sve, a ja samo napravim prijelom. Inace ID cu lako svladat pa mi ne treba x3 naplata. Wink

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mile



Joined: 10 Sep 2003
Posts: 1327
Location: Jeruzalem

PostPosted: 10.12.2006 00:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma ja se šalim, fkors

..One... Billion Dollars!

_________________
mile.is
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 10.12.2006 01:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
nisi ni otvorio program LOL a pitas kolko da naplatis...prvo nauci onda naplacuj!


E dragi moj/a ja se vec 15 godina bavim prelomima. To sto sam malo zapustio prelome i posvetio se webu ne znaci da sam i zaboravio. Uostalom svi ti programi su na isti kalup, zar ne? Cool

Sonam

P.S. mile
one billion? Kako si skuzio da radim za Bill Gatesa?

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.12.2006 12:37    Post subject: Re: koliko naplatiti Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonam wrote:
Ok, dobio sam ponudu da prelomim nesto u InDesign (a jos nisam ni otvorio da vidim kako radi taj program) pa me zanima koliko da naplatim jednu starnicu. Naime, radi se o mjesecniku s mnogo slika i ne bas previse teksta. Eto bio bih zahavalan svima koji se bave necim slicnim da mi daju neke smjernice.

ovisi...
- koliko je čvrsto postavljen dizajn?
prelamat jutarnji i maxim su dvije razlučite stvari - maxim ima toliko varijacija da se posao upeterostručava

- u kakvom su stanju, i postoje li, templatei?
dobiješ li samo format i margine ili dobro organizirani library sa elementima raspoređenim po rubrikama

- kako su organizirane sirovine?
daju li ti zaprženi cd i kažu "složi nešto", ili ti urednik fotografije priredi potrebne fotke. moraš li čitati tekstove, ili ti netko objasni o čemu se radi. jesu li tekstovi krativi, i koliko. upisuju li se opreme u prelom, ili grafiku prilagođavaš opremama...

- kako je napravljen global?
varira li ovisno o tome što ti kažeš, ili je striktno zacrtan...

...

recimo da se cifre kreću između 30 i 300 kuna po stranici.
Back to top
View user's profile Send private message
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 10.12.2006 17:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
recimo da se cifre kreću između 30 i 300 kuna po stranici.


Jasno mi je kako ne postoje neka utvrdjena pravila za naplatu. Zapravo, najvise me mucilo da ne naplatim premalo i ne podcjenim svoj rad jer to se cesto desava kad nisi siguran oko neceg. Ne, zelim se zaletjeti i bubnuti previse, ali ni premalo, pa ako nadju nekog jeftinijeg, neka im.

Sonam

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 10.12.2006 17:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonam wrote:

Jasno mi je kako ne postoje neka utvrdjena pravila za naplatu. Zapravo, najvise me mucilo da ne naplatim premalo i ne podcjenim svoj rad jer to se cesto desava kad nisi siguran oko neceg. Ne, zelim se zaletjeti i bubnuti previse, ali ni premalo, pa ako nadju nekog jeftinijeg, neka im.

Sonam


Volio bi da sam imao tvoje razmišljanje kad sam počinjao.
Hvale vrijedan stav.

Sorry na upadu.

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 10.12.2006 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sonam wrote:
Jasno mi je kako ne postoje neka utvrdjena pravila za naplatu. Zapravo, najvise me mucilo da ne naplatim premalo i ne podcjenim svoj rad jer to se cesto desava kad nisi siguran oko neceg. Ne, zelim se zaletjeti i bubnuti previse, ali ni premalo, pa ako nadju nekog jeftinijeg, neka im.

puno ovisi i o samom magazinu. računaj da malo bolji grafički urednik koji prelama kvalitetniji mjesečnik ima plaću soma - soma i pol eura.
Back to top
View user's profile Send private message
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 10.12.2006 22:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
Volio bi da sam imao tvoje razmišljanje kad sam počinjao.
Hvale vrijedan stav.

Sorry na upadu.


Ma, naradio sam se i ja za sicu, dobra je to skola.
Quote:

računaj da malo bolji grafički urednik koji prelama kvalitetniji mjesečnik ima plaću soma - soma i pol eura.


Kvalitetniji mjesecnik je krajnji cilj, no sto mu sudbina donosi to cemo vidjeti. A sto ce donijeti meni i to cemo vidjeti...

Sonam

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group