Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Konvertovanje iz .wav fajla u .mid ili .kar ili nesto slicno

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 11.12.2006 00:24    Post subject: Konvertovanje iz .wav fajla u .mid ili .kar ili nesto slicno Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zna li neko neki program za Konvertovanje iz .wav fajla u .mid ili .kar ili nesto slicno (npr. iz .mp3 u mid. itd)?
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
rotkva



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 20

PostPosted: 11.12.2006 02:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

http://www.pistonsoft.com/midi2mp3.html
trial Exclamation

_________________
I wear my sunglasses at night
Back to top
View user's profile Send private message
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 11.12.2006 10:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ej prijatelju malo si pogrijesio Wink . Ne treba mi converter iz .mid u .mp3 nego obrnuto iz .mp3 ili .wav u .mid.
Ali u svakom slucaju hvala, ali eto ako neko zna nek napise.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
F4usT



Joined: 23 Sep 2004
Posts: 252
Location: Croatia / Čakovec

PostPosted: 11.12.2006 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e, to je malo (puno) komplikovanije. jer midi sadrži kanale i svaki kanal je jedan insturment, dok je mp3 kompresirani wav. a wav je nema poima koji su instrumenti u njemu. nebu išlo.

_________________
sig.jpg
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
myst



Joined: 08 Dec 2003
Posts: 7

PostPosted: 11.12.2006 13:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baš je i meni to zatrebalo neki dan.

Evo:

Free Mp3 Wma Converter - http://koyotstar.free.fr/indexEn.html
Back to top
View user's profile Send private message
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 12.12.2006 00:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Heh hvala ti, ali nije to to. Meni treba da iz nekog fajla (.mp3 , .wav , .wma.) ili nesto slicno sto se pusta u wm playeru prebacim u karaoku tj. .mid (.midi ) ili .kar fajl.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 12.12.2006 01:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li je tehnologija toliko uznapredovala da je u zadnjih godinu-dvije moguće napraviti konverziju .wav-->.mid (.kar je samo midi sa tekstom), ali dok sam to intenzivno pratio (unatrag recimo 2 godine) takvo rješenje nije postojalo.
.wav i .mid su dva totalno različita formata zapisa zvuka. .wav "u sebi" nosi zvuk koji se čuje, dok je .mid file samo skup informacija o tome koji ton odsvirati, koliko dugo, koliko glasno te na kojem instrumentu prema GM (General Midi) standardu.
I tu je odmah veliki problem za potencijalni tool koji vrši konverziju: kako iz jednog .wav uzorka raspoznati koji instrument svira koju dionicu, tj. raspoznati boju zvuka pojedinog instrumenta, trajanje svakog tona koji se reproducira, itd. itd...
Kažem, ne znam da li ima kakvih novosti na tom području - možda se u međuvremenu nešto promijenilo - u svakom slučaju i meni bi takav tool dobro došao (pod uvjetom da stvarno radi kako treba) Smile
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Terminator



Joined: 16 Jan 2006
Posts: 31

PostPosted: 12.12.2006 10:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja sam nakon mukotrpnog googlanja nasao program WIDI Recognition System i on to solidno konvertuje ali opet nije to to. to je otprilike nekih 60% realan zvuk, ali ne znam kako su ovi fajlovi koji se postavljaju na internet tako realisticni da je to za nepovjerovati. Vjerujem da ima dosta fajlova koji su odsvirani, ali su i neki stvarno toliko realisticni da ne vjerujem da je covjek to odsvirao. Very Happy Mozda se varam, ali eto, ima nas mnogo sigurno kojkma bi taj tool pomogao, pa nek ga neko napravi Very Happy. Šala mala. Opet ponavljam, ako neko zna za neki takav program neka posta ovdje, a ako nije registrovan, a i nekog razloga ne zeli da se registruje, zamolio bih ga da me potrazi na msn-u.
Pozdrav, i opet Very Happy hvala unaprijed.
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 12.12.2006 12:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Terminator wrote:
Vjerujem da ima dosta fajlova koji su odsvirani, ali su i neki stvarno toliko realisticni da ne vjerujem da je covjek to odsvirao

O vjeruj slobodno! Ima danas toliko "luđaka" koji su u stanju reproducirat nezamislivo! Dodatno "savršenstvo" unosi mogućnost potpunog editiranja midi file-a: znači ako je ton i odsviran možda koju stotinku van vremenskog okvira, kod editiranja ga možeš uvijek lako smjestit tamo gdje pripada...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group