Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Hitno!!! Sito!!!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
KOLEGA



Joined: 19 Oct 2006
Posts: 19

PostPosted: 14.12.2006 11:44    Post subject: Hitno!!! Sito!!! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle!
Treba da odstampam na providnoj samoleplivoj foliji belom bojom raster u situ!
E sad kad sam otisao u tu stampariu oni su mi rekli da nemogu to da ostampaju taj raster jer se zapusiti itd...
Jer ono sto ja hocu da mi izadje sa sita je:
Posto je nalepnica okrugla i treba da prestavlja stilizovanu pahulju kruznog oblika pa bi onda trebalo to da izgleda puni otisak u sredini da bi ka spoljnim ivicama islo u raster koji oni nemogu da ostampaju!
Jednom sam radio za suvi ofset ali baja je to na kvarno uradio iz Ilustratora 10 halfton koji radi belu podlogu sa crnim tackicama (koju nemam)za razliku od CS2 ( koju imam )koja radi suprotno!
Ima li neko resenje neko osim da rucno pravim?
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group