Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Solucija vs Studio wizard

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 27.12.2006 20:04    Post subject: Solucija vs Studio wizard Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ne znam da li se ovo moze smjestiti medju plagijate, radi se o CSS predloscima ciji design potpisuje Luka Cvrk iz Solucije, a na stranicama Internet design studio Wizard isti takav design potpisuje Dalibor Bradica.
Pretrazujuci i jedan i drugi sajt nisam uspio doci do informacije da li su Luka Cvrk i Dalibor Bradica na neki nacin povezani.

Jos jedan primjer:
predlozak Luke Cvrka iz Solucije
i
design koji potpisuje Dalibor Bradica

Ukoliko postoji ikakva veza izmedju Luke i Dalibora molim da se ovaj post zanemari i izbrise, ukoliko ne postoji mislim da bi se gospodinu Bradici netko trebao obratiti.
Back to top
View user's profile Send private message
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 28.12.2006 13:13    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hohoho ovo jos nisam vidio. Možda su rođaci Laughing

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 28.12.2006 16:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim ipak da su rođaci Laughing

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 28.12.2006 16:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

To je template prema tome nije Rip. Autor Solucije je takodjer autor OpenSource CMS otkud datira i sam template.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 28.12.2006 18:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

agonyii wrote:
To je template prema tome nije Rip. Autor Solucije je takodjer autor OpenSource CMS otkud datira i sam template.


Autor Solucije je autor sNews-a, CMS-a za kojeg su prvenstveno templati i radjeni.

Ako je nesto free ne znaci da se ispod toga moze netko drugi potpisati kao autor designa.

Takvo razmisljanje i dovodi do ovakvih stvari, to je besplatno i mogu sa tim raditi sta hocu.
Open source ne znaci da mogu prisvojiti tudje kao svoj rad. Mislim da bi i nel`chee imala sta za reci na ovu temu, a i mnogi drugi.

Bas me zanima da li vlasnici "unikatnog" designa stranice Stolarija Boric ciji design potpisuje vec prije spomenuti gospodin B., znaju da je to besplatni template koji ne moze biti potpisan drugacije nego od stvarnog autora.

Da jos malo nadopunim:

ovo je komentar iz originalnog CSS-a:
Code:
/* project: internet services template
   author: luka cvrk (www.solucija.com) */

   
/* default styles
   -------------- */

a ovo iz neoriginalnog:
Code:
/* project: internet design studio
   author: Dalibor Bradica (www.izrada-stranica.com) */

   
/* default styles
   -------------- */


Ovo je greska iz originalnog CSS-a:

Code:
.right h3 {
   background: #6C757A  url(corner.gif) no-repeat top right;;
   color: #FFF;
   padding: 7px 0 7px 5px;
   font: bold 1em Tahoma, Arial, Sans-Serif;
   margin: 0 0 3px 0;
}


a ovo iz "neoriginalnog"

Code:
.right h3 {
;
   color: #FFF;
   padding: 7px 0 7px 5px;
   font: bold 1em Tahoma, Arial, Sans-Serif;
   margin: 0 0 3px 0;
   background-color: #6C757A;
   background-image: url(corner.gif);
   background-repeat: no-repeat;
   background-position: right top;
}


Necu pisati gdje je greska, to i sami vidite.

Last edited by Gaston on 28.12.2006 18:58; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 28.12.2006 18:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da slazem se. Ali da fali "credit" pravom autoru. S obzirom da je template tesko je govoriti o pravom rip-u jer se pod "templateom" podrazumijeva nesto sto je autor izradio i objavio kako bi drugi upotrijebljavali. Da li je ili nije i kako se sto upotrebljava sadrzano je u licenci pod kojom je template objavljen. Kod klasicnog ripa Smile taj dio price i ne postoji. Samo kopiranje je samo po sebi povreda autorskih prava pa je prema tome ovaj slucaj nesto drugaciji.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Gaston



Joined: 14 Dec 2003
Posts: 619
Location: 10310

PostPosted: 28.12.2006 19:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zato sam i napisao u prvom postu ne znam da li se ovo moze smjestiti pod plagijate ali da je besramno prisvajanje tudjeg rada - je.
Back to top
View user's profile Send private message
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 28.12.2006 23:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja mislim da se radi o plagijatu. Naime, bez obzira da li je promjenjen dio koda ili samog templatea, vjerovatno postoji u licenci stavka koja stiti originalni rad. Npr. ako se radi o GPL gospodin plagijator bi svakako trebao staviti ime autora i link do stranice na kojoj je preuzeo original.

Quote:
Also, for each author's protection and ours, we want to make certain
that everyone understands that there is no warranty for this free
software. If the software is modified by someone else and passed on, we
want its recipients to know that what they have is not the original, so
that any problems introduced by others will not reflect on the original
authors' reputations.



Sonam

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Plagijati All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group