Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Trebam programera da mi isprogramira....

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 01.01.2007 15:53    Post subject: Trebam programera da mi isprogramira.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Treba u flashu isprogramirati kuglu koja će se vrtjeti u smjeru u kojem ide miš. Kugla treba biti (wire sphere) bijela sa 5 000 polja, znaci mora imati paralele i meridijane.
Kugla se vrti u svim smjerovima u kojima ide miš (kugla prati miš s rotacijom, a kad miš se prestane kretati, kugla se rotira i dalje u smjeru u kojem je miš bio.)
Slike ja stavljam kakve i koje veličine hoću.
Polja kao na slici. (ne mora točno biti 5 000, ali bilo bi dobro da bude.)
I pokraj kugle ima kao neki slider za zumiranje.
[/img]
Back to top
View user's profile Send private message
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 01.01.2007 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

itko moze pomoc? Pray Question
Back to top
View user's profile Send private message
dblchckd



Joined: 02 Apr 2006
Posts: 106

PostPosted: 02.01.2007 10:54    Post subject: Re: Trebam programera da mi isprogramira.... Add user to your forum ignore list Reply with quote

Duki wrote:

Slike ja stavljam kakve i koje veličine hoću.

Gdje stavljas slike? nisi objasnio... pretpostavljam da bi ti htio da ti svako polje na kugli okupira jedna fotografija. A onda zelis moci manipulirati kuglom, pomjerati je i zumirati da bi mogao pregledati fotkice? Ako je to ono sto zelis bojim se da ce to biti nemoguce postici iz nekoliko razloga:
Zato jer flash player (pritom mislim da koristis actionscript 2) pocne crkavati ako ima vise od 2000 objekata (i to najjednostavnijih movieclipova, koji nisu animirani).
A vec skripta koja opisuje 3d kuglu s ovoliko polja u as2 guta dosta procesorskih resursa. Kada bi dodao fotke vec bi njihova kolicina zaklala player (bez obzira na velicinu fotki). A da ne govorim kada tome dodas animiranje svake fotke da odgovara polozaju na kugli, pa depth menadzment. Nazalost morao bi radikalno smanjiti broj fotki da ti ova ideja bude izvediva.
Actionscript 3 je mnogo superiorniji sto se brzine rendanja tice ali mislim da ni on ne bi podnio ovu kolicinu (tim vise jer se kugla rotira pa nije od neke koristi cache as Bitmap). Ali za AS3 ne tvrdim, samo pretpostavljam, s obzirom da ga tek istrazujem i da ga dosad nisam stavio ni blizu pred ovako zahtjevan test. A i da je moguce s actionscript trojkom ovo napraviti (u sto cisto sumnjam) svejedno ne znam koliko bi ti koristilo s obzirom da jos uvijek malo korisnika ima najnoviji flash player koji bi to pokretao.

Uglavnom, zao mi je, ali uvjeren sam da ces morati prilicno smanjiti zahtjeve sto se ove ideje tice... flash player je perolaka kategorija i nije kompatibilan s ovakvim teskaskim zahtjevom
Back to top
View user's profile Send private message
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 02.01.2007 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Znaći nema šanse što se tiče toga? A da li bi bilo kad kad bi se smanjio broj polja?
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 02.01.2007 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ima dbl pravo, ovo ne bi Flash Player podnio, barem ne na prosječnim desktop mašinama
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 02.01.2007 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok. hvala. to sam skužio. a jel bi se moglo napraviti u flashu ili nekom drugom jeziku da bude to sve sto sam zelio samo da se normalno vrti. I ne mora biti toliko puno polja i tog svega?
Back to top
View user's profile Send private message
Eric



Joined: 27 Jun 2005
Posts: 248
Location: Rijeka on rails

PostPosted: 02.01.2007 15:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Duki wrote:
ok. hvala. to sam skužio. a jel bi se moglo napraviti u flashu ili nekom drugom jeziku da bude to sve sto sam zelio samo da se normalno vrti. I ne mora biti toliko puno polja i tog svega?


Javascript mi pada na pamet, ali neznam da li je izvedivo...

_________________
I WRITE BEAUTIFULL CODE, NO MORE, NO LESS.
http://del.icio.us/jardas
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 02.01.2007 16:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa... Ima li nade?
Back to top
View user's profile Send private message
astolitu



Joined: 26 Jun 2004
Posts: 547
Location: Zagreb

PostPosted: 02.01.2007 18:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mozda i ima ali s tolikim brojem tesko, pogledaj malo Processing

http://processing.org/

_________________
http://www.markobjedov.com/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
Duki



Joined: 31 Dec 2006
Posts: 6

PostPosted: 03.01.2007 14:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Code:
float x,y;
void setup()
{
size(700, 700, P3D);
stroke(52,52,6);
}


void draw()
{
  background(465);
translate(width/2,height/2,0);
y=mouseY/float(width)*TWO_PI;
x=mouseX/float(height)*TWO_PI;
rotateX(-y);
rotateY(-x);
sphere(250);
}




Evo napravio sam u processingu što sam htio, samo ne znam napravit da se kugla nastavi vrtjeti kada miš se makne s područja gdje je kugla, i ne znam stavljati sličice na mjestana kugli gdje hoću. I zašto se crte na kugli ne vide dobro nego su isprekidane
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group