Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Cd anchors

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor
View previous topic :: View next topic  
Author Message
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 15.02.2004 22:48    Post subject: Cd anchors Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me dali taq nesto uopce postoji u CD-u.
Zamislite kruznicu koja je prekrizena s 2 crte. Crte su u X a ne u + tako da imam nesto slicno obliku pizze na 4 djela Smile
Sad kako da skinem rub pizze tako da izgleda kao da su 2/4 pokjedene a ova dva "trokuta" da su 1 nasuprot drugome!
Eh ljudi ovo mi je otprilike 1. put da sam upalio Cd tako da molim njezno samnom Smile

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
ian



Joined: 15 Dec 2003
Posts: 97
Location: zg

PostPosted: 16.02.2004 20:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. klikneš 'Circle Tool' na lijevoj strani
2. stisneš Ctrl tipku (da dobiješ krug a ne elipsu), te razvučeš krug željene veličine
3. u 'Property Bar-u' (onaj red ispod reda sa ikonicama 'New' 'File' itd, počinje sa x i y koordinatama) negdje oko sredine se nalazi utisnut gumb čiji je tooltip 'Elipse' (izgleda kao elipsa). Stisneš gumb s njegove desne strane (onaj koji liči na pizzu, a tooltip mu je 'Pie'), umjesto nacrtanog kruga se pojavi 3/4 pizze. Pozicioniraš kursor na sam vanjski ćošak pizze tako da ti se kursor pretvori u debelu strelicu (BEZ 4 manje strelice ispod nje, taj nije dobar), stisneš Ctrl tipku (ako si je već pustio) i odrežeš komad po izboru micanjem kursora po obodu kružnice.
Ili, ako si matematički raspoložen umjesto klikanja na 'Pie', desno od njega se nalaze dvije kućice(jedna iznad druge) sa brojevima 90,0 unutra. Umjesto 90,0 napišeš u jednu 0 a u drugu 90 i lupiš enter.
4. Dupliciraš objekt (npr Ctrl + D), klikneš na 'Mirror Buttons' koji se nalaze opet u 'Property Bar-u' (lijevo do 'Ellipse' gumba), prvo gornji a onda i donji, zumiraš da ti se vide oba ćoška na ekranu, klikni 'View' -> 'Snap To Objects', (pusti Ctrl tipku ako je još uvijek držiš stisnutu) klikni na pravi kut selektiranog komada i pomakni ga blizu pravog kuta drugog selektiranog komada (trebao bi ti se pojaviti kvadratić na mjestu gdje se dodiruju kad ga pozicioniraš na pravo mjesto).

To ti je otprilike to.

Postoji još načina za dobivanje željenog efekta (kao i uvijek).

Eh da, slobodno možeš pisati svoja pitanja jasnije, desetak sekundi sam proveo razmišljajući o tome da li želiš pržit CD, rezat pizzu sa X ili nešto treće dok nisam dokučio pitanjce. (barem mislim da jesam)
Back to top
View user's profile Send private message
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 17.02.2004 01:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mislim da covjek zeli naci nacin kako da slomi traxdatu na 4 jednaka dijela i onda poveze dva suprotna dijela nekakvim sidrom Shocked
Very Happy Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 17.02.2004 09:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

POTREBNI SASTOJCI:
40 dg bijelog brašna
2 dg kvasca
1 zlicu soli

TIMELINE:
Brasno stavi u zdjelu i napravi rupu u sredinu. U sredini namrvi kvasac, dodaj 2dl mlake vode i sol. Promjesaj okolno brasno da nastane kasa. Poklopi i ostavi na toplom mjestu pola sata. Primjesaj i ostalo brasno. Dobiveno tijesto stavi na ravnu povrsinu posipanu brasnom i cvrsto mjesaj neko vrijeme. Stavi tijesto u zdjelu, pokrij plasticnom folijom i ostavi da stoji jos pet minuta. Stanji ga i stavi u protvan. Prema vlastitoj zelji poslozi sastojke za pizzu i stavi sve skupa peci.

...Wait a minute, wrong reply.. Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 17.02.2004 22:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moj tata Italijan Luigi i njegov buraz Mario su mi ostavili recept za najbolju pizzu u gradu!
Ali moja pizzeria nebi bila najbolja da nije Ariela koji mi pere stoljnjake! Mater !!!
E al si ti lud covjece!
BTW sredio sam taj problem ali mi je iskrsnuo drugi!
Nema veze budem prito nekog frenda prekomplicirano mi je za objeasnit kad pojma neam niocemu vezanom za CDR!

Ajde ljudi jebo picu bureq pwna!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
[shilokko]



Joined: 02 Nov 2003
Posts: 566
Location: zagreb-vela luka

PostPosted: 18.02.2004 00:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ch3wie] wrote:
...kad pojma neam niocemu vezanom za CDR!!


chekaj malo..., je ovdje rijec o cd-ima ili o cd-r-ima???? nemoj da onda jos zavrsimo na cd-rw-u, ili nedaj bozhe na dvd plus-minus Shocked Mr. Green Mr. Green Wink

_________________
A wise man speaks because he has something to say, a fool because he has to say something.
Back to top
View user's profile Send private message Yahoo Messenger
[ch3wie]



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 145
Location: -| centar paznje |-

PostPosted: 18.02.2004 16:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Misli se na :
Corel DRaW - dakle CD RW Smile
na to mislim!

Eh sad josh jedno teoretsko pitanje!

Imam pravokutnik koji je jednom stranicom naslonjen na kruznicu sad jedna tocka mu je na kruznici a druga mu viri u koso. Kako da tu tocku stiltam tako da se nasloni na kruznicu?
daklem samo jedna tocka!

_________________
I sit here locked inside my head, remembering everything you've said, the silence get's us nowhere, get's us nowhere way too fast!
N.e.0. -=- Nomen est Omen
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Domba



Joined: 17 Sep 2003
Posts: 548
Location: Samobor

PostPosted: 18.02.2004 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

klikni pokazivačem (crnom strelicom, ne ničim drugim) negdje izvan radne plohe i gore u NUDGE OFFSET si podesi neki fini pomak (0,1 ili 0,01). Zumiraj sve, selektiraj kvadrat i pomakni ga fino gdje god hoces. Ili...

Kraj kruznice postavi guidline i ukljuci si gore u VIEW>SNAP TO GUIDLINES, selektiraj kvadrat i sam ce poskociti do tog guide-a na kruznici.

nadam se da si na to mislio Wink
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Vektor All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group