Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Savjet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2007 21:48    Post subject: Savjet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vozdra raja,

molim komentare na ovaj uradak www.taxi-hrvatska.com/index.php . Zelim konkretne prijedloge mozebitnih korekcija. Napominjem da sam amater u design u pa je svaki prijedlog dobro dosao.

Template je radjen za Joomla CMS.

THX
Back to top
View user's profile Send private message
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 16.01.2007 22:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo mi je sve valovto, ne izgleda mi kao stranica za taxi

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 16.01.2007 23:08    Post subject: da Add user to your forum ignore list Reply with quote

Definitivno je cudan he he. Iskreno malo sam poludio jer mi svi joomla template-i izgledaju ko jaje u jajetu. Naravno to ne znaci da bi stranica za taxi trebala biti valovita. Jos nesto?
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 16.01.2007 23:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

IE7 ti pojede pola menija.

A sto se dizajna tiče, nije mi! Nekako me vise brije zuta, bijela (uglavnoma svijetla) konotacija uz taxi.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2007 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a zakaj si sve tako "zgurao". imaš dovoljno mjesta, daj sajtu prostora da "dišeee"......

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2007 11:22    Post subject: da sumiramo Add user to your forum ignore list Reply with quote

Do sada se iz vasih komentara moze zakljuciti sljedece:

IE7 - losa interpretacija menija - ovo je rjeseno
Boje lose odabrane s obzirom na temu taxi - prijedlog zuta i bijela!!!
Stranica zgurana "ne dise" - lose
Stranica valovita - lose

Ima li jos neko nesto ili je to sve.

Dajte mi prijedloge prilagodbe ili se ovo ne da prilagoditi pa treba sve od pocetka?
Budite iskljucivi tipa ovo je dobro ovo nevalja ili nevalja nista.

Mislim da bi trebao prebaciti topic na WIP s obzirom da ima previse zamjerki ili ?

Jos nesto:

- interesira me da li se u pravilu stranica radi za 800x600 ili 1024x768 ili se stavljaju relativne sirine u postotcima? Koliko se sjecam stranica se prije trebala prilagoditi da bude vidljiva na monitorima 800x600 px. Npr. mi3dot se na 800x 600 se vidi 70%.
Naravno ako za rezoluciju 1024x768 koristite statistike upotrebe volio bih da ostavite neki relevantni link.

THX

Last edited by Besla on 17.01.2007 22:51; edited 1 time in total
Back to top
View user's profile Send private message
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2007 19:40    Post subject: statistika W3C Add user to your forum ignore list Reply with quote

The current trend is that more and more computers are using a screen size of 1024x768 pixels or more:

2006 Higher 1024x768 800x600 640x480 Unknown
July 19% 58% 17% 0% 6%

Postavlja se pitanje da li ovih 17% vrijedi suzavanja stranica !?
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 17.01.2007 20:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najprije razmisli imas li sadrzaja za popuniti 1000 pixela sirine. ako sve sto mislis nakrcati na stranicu jednostavno ne stane, radi za vecu. ako stane u manju, onda je odgovor ocit. 17% nije "broj manji od 20" nego vjerojatno stotine tisuca* korisnika

* naravno da su u HR manji brojevi.

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 17.01.2007 21:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Valovitost i ne bi bila neki preveliki bed da je elegantnije napravljena ... ova mi je nekako šlampava
na nekim mjestima ti je sadržaj prezbuksan, dok drugdje zjape prevelike praznine ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 17.01.2007 22:25    Post subject: Pojasni Add user to your forum ignore list Reply with quote

kakarinac wrote:
Valovitost i ne bi bila neki preveliki bed da je elegantnije napravljena ... ova mi je nekako šlampava
na nekim mjestima ti je sadržaj prezbuksan, dok drugdje zjape prevelike praznine ...


Daj malo konkretnije. Slampavo znaci oblik krivulje ti se ne sviđa ili je kvaliteta slike losa ili ?
Ne kuzim gdje sta zjapi. Ovo je template sa izvornim joomla sadrzajem a vremenom ce izvorni sadrzaj sitea popuniti sve rupe koje su za to namijenjene.

Daj te mi konkretne prijedloge zamijeni ovo ili ono, pokusaj ovo ili ono, nista konstruktivno ne vidim ovdje.

Sto je vise sadrzaja na stranici tada se i izgled mijenja (širi se prema dolje -> pogledati blog link). Ovo je naravno eksperimet jer ovakav rubni oblik zahtjeva resize koji nisam znao bolje rijesit nego javascriptom.
Back to top
View user's profile Send private message
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 17.01.2007 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U Safari-u se sve raspada. Evo i screen

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2007 10:42    Post subject: Rspadanje Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
U Safari-u se sve raspada. Evo i screen


Mislim da ti se safari raspada radi javascripte i taga "marquee" (Vremenska prognoza). Definitivno cu pogledati o cemu je rijec.
Ako imas error mozes li mi ga napisati. Napisi mi i verziju safari browsera kojeg koristis.

HVALA.
Back to top
View user's profile Send private message
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 18.01.2007 11:10    Post subject: Safari Add user to your forum ignore list Reply with quote

Mislim da je ovo problem.

marquee for Safari

<marquee>content</marquee>

Used to specify a horizontally-scrolling block of content. This tag specifies a block of content that scrolls horizontally (by default, across 100% of the enclosing element). The content specified by content can be arbitrary—it is not limited to text alone. You can specify a custom width using CSS styling techniques.

Hajde sad probaj.

HVALA JOS JEDNOM.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 18.01.2007 20:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni izgleda okej u safariju.. ali i dalje ovi spojevi između okvira bježe za 1 - 2 px..

inače.. ako mogu komentirat sami dizajn - nije mi sjeo ovaj zeleni okvir uopće (mislim da takve dekoracije treba puno suptilnije ubacit).. nije mi ni navigacija dobra - mislim da je bez problema mogla biti veća

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 19.01.2007 15:14    Post subject: THX Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dead Man wrote:
meni izgleda okej u safariju.. ali i dalje ovi spojevi između okvira bježe za 1 - 2 px..

inače.. ako mogu komentirat sami dizajn - nije mi sjeo ovaj zeleni okvir uopće (mislim da takve dekoracije treba puno suptilnije ubacit).. nije mi ni navigacija dobra - mislim da je bez problema mogla biti veća


Hm, strija mi je javio slijedece:

Quote:
Jos uvijek ista stvar. Safari je 2.0.4


Dead Man mozes li samo javiti verziju svog safarija.

Komentari su dobrodosli, zato sam topic i postavio ovdje Wink.

Spojevi između okvira ??? moze li kakav screenshot (naime nemam safari pa malo mi je tesko vizualizirati).

Suptilnije ??? mislis da je kontrast okvir -> pozadina prevelik ili da je oblik okvira "bez veze" ili da je forma kompletnog sitea u kur.. ili ?

HVALA na odgovorima ali ocekujem ih jos.
Vasi mi savjeti uveliko pomazu pa molim da bez okolisanja ukazete na pogreske da ih ne bi dalje ponavljao.

THX
Back to top
View user's profile Send private message
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 21.01.2007 12:20    Post subject: evo novog prijedloga Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo novi draft ali u jpg obliku. Pozadina ce biti full crna a sirina 1024 px. www.taxi-hrvatska.com/novi.jpg

Unutarnji content layout nije konacan pa sad pucajte.
Back to top
View user's profile Send private message
Dead Man



Joined: 18 Jan 2006
Posts: 668
Location: Split

PostPosted: 21.01.2007 13:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

malo prekasno.. ali moj safari je isto 2.0.4. ova nova verzija je malo konvencionalnijeg pristupa.. ali drago mi je što okvir nije toliko "dominantan" vizualno.. boje su mi super pogođene.. meni je sada skroz suprotno onom prvom rješenju - možda čak malo prevelik.. treba još "samo" sredit sadržaj, njegovu hijerarhiju, boje, okvire i sl - zasada je tu malo previše jedna velika bijela ploha, trebalo bi to razbiti u nekakve rubrike

btw. savjet - uvijek mi je draže vidit preview u rezoluciji otprilike 1200 x 1000px jer dobiješ ipak malo bolji dojam kad vidiš pozadinu i poziciju samog sadržaja na screen-u.. čisto radi boljeg dojma

_________________
www.myspace.com/kadet
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Besla



Joined: 28 Sep 2003
Posts: 22
Location: Zagreb

PostPosted: 22.01.2007 22:34    Post subject: OK Add user to your forum ignore list Reply with quote

Napravit cu ti preview 1200x1000 pa postavim. Inace Dead Man cijenim tvoje misljenje jer sam ti vidio uratke.Ovaj content u sredini je nabacan na brzinu tako da cu se potruditi poredati sadrzaj po tvom prijedlogu. Nadam se da brzo ucim Wink

Evo ga www.taxi-hrvatska.com/novi2.jpg
Back to top
View user's profile Send private message
kakarinac



Joined: 16 Feb 2005
Posts: 1978
Location: Rijeka

PostPosted: 24.01.2007 19:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

o da, puno bolji ovaj žuti ... sredi još taj content, da ne bude sve ovako bijelo ...

_________________
[ when the going gets weird, the weird turn pro.] ♫ [ kaks on dA ]
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group