Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Freeware programi, preporuke i pohvale!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 22.01.2007 23:48    Post subject: Freeware programi, preporuke i pohvale! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vec dugo vremena freeware software postaje sve bolji (posebno oni sa velikim komjunitijima na cijem razvoju radi gro ljudi), a onaj koji se placa sporo napreduje. Dosta software-a nakon prodaje se pogorsava (tipa bsplayer) i radi toga pokusavamo naci bolje rjesenje. Tako da mogu ljudi postati imena freeware softver-a (koji su "otkrili") i njihovu primjenu.

My list:

-Miranda IM (alternativa ICQ al i drugim instant mesidj mrezama)
-Avast antivirus (meni najbolji antivirus)
-Mju torrent (utorrent) i Emule (najbolji za DL)
-KMP player (http://www.kmplayer.com/forums/index.php hands down najbolji ikad media player, netreba kodeke sve ima u sebi)
-Notepad++ (fenomenalni i mali viewer,hex editor itd itd., must have zamjena za notepad)
-ImgBurn (1 megabajtni program za radjenje imidja i przenje, alterantiva Neri u build mode-u)
-openoffice besplatna zamjena za microsoft office
-FDM (free download manager, fini dl manager)
-DIRMS GUI (gui + najbrzi program za defragmentiranje diska evah http://web156.server83.rhs-it.de/WF/filearea/pub/dirms/dirms_gui_034.zip)
-disk explorer pro (http://www.tjelinek.com fini program za library dvda ala whereisit)
-xnview (fini viewer slika, acdsee sux)
-cobian backup (besplatni program za win backup, odlicno za schedule backup bitnih fajlova tipa kase isl.)

To je sta se mogu zasad sjetit, bilo bi dobro da ne ponavljate imena programa nego napisite nesto sta se vama svidja a nitko zasad nije naveo.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 01:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam zasto se ne daju linkovi, al dobro onda cu i ja tako
  • wordweb - engleski rijecnik: objasnjenja (na eng.), oblici (imenica, glagol, pridjev itd), sinonimi, antonimi, slicne rijeci... ponekad prepozna tipfeler i ponudi ispravnu rijec
  • AMP font viewer - font manager. pregled, instalacija, privremena instalacija, kategorizacija fontova
  • Multi ID3 tag editor - za one koji su alergicni kad dobiju od nekog kupus-tagirane mp3-e
  • FileZilla - moj omiljeni FTP klijent

potpisujem gornji post sto se tice Avasta i Mirande, ostalo cu isprobati Smile

_________________
art & design portfoliofree Photoshop brushes stuffsketchblogfacebook
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 23.01.2007 02:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Linkovi i netreba jer postoji google... Jedino ako je egzoticniji program i nema web normalan.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.01.2007 03:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- EAC - ripanje audio cda
- Miranda - IM
- KeePass - za cuvanje passwordova i slicnog
- Screen Rip - uzimanje screenshotova, ali htio bi naci nesto bolje
- Launchy - za ljude koji vise vole tipkovnicu od misa
- Foxit Reader - PDF reader
- Grabit - news reader
- Media Player Classic - radi i ne sere
- Winamp - navika
- Daemon Tools - mountanje virtualnih driveova, radi i ne sere
- Mozilla Firefox i Thunderbird - nije naodmet spomenuti

Software koji koristim, a rado bi vidio jednako kvalitetnu free verziju
- Total Commander
- WinRAR
- SQLYog - gui za MySQL
- Ultraedit

Da ne spominjem da najvise volim software koji nemoram instalirati, nego radi iz foldera. Skoro sve sto sam ovdje naveo tako radi.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 23.01.2007 11:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je Gadwin PrintScreen jako zgodan za snapshotove

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 23.01.2007 12:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr, pod software koji koristis a da bi kvalitetnu free verziju naveo si ultraedit, a ja sam stavio na listu notepad++, probaj to :) ultraedit je spor ovo je brzo i viewer je predobar !
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 23.01.2007 13:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa evo onda i nešto mojih koje koristim u svakodnevnom radu...

Fast Stone Image viewer - preglednik slika sa dodatnim programima poput screen captura (300dpi) i resizera. zamjena za ACDsee... dapaće, još bolji... meni...
Web CEO - FTP klijent sa velikim mogućnostima. Bez problema se kroz editor može raditi po fileovima na serveru... i bez obzira na vrstu filea...
BurnON - za prženje cd-a i DVD-a... jedino na kraju korištenja otvara web stranicu... naravno, zbog toga što ga žele prodat...
Font Thing - Font mngr... izvrsno za pregled, sortiranje i instaliranje fontova...
Programmers Notepad 2 - za editiranje svakojakih fileova... super za web...
OpenOffice 1.1 - zamjena za MS Office sa hrvatskim spelčekerom...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
ska



Joined: 08 Oct 2003
Posts: 402

PostPosted: 23.01.2007 13:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

e.... i još...

FeedReader za RSS...

_________________
ska
Back to top
View user's profile Send private message
F@NTOM



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 592
Location: Dubrovnik

PostPosted: 23.01.2007 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo moje, ali imo vecinom svi koristimo iste/slicne programe. Smile

miranda - IM
open office 2.0.1
editpad lite
foobar
pspad
foxit reader
filezilla
free commander
7 zip
winrar
eac + lame
vlc player, media player classic
xnview

_________________
These pretzels are making me thirsty!
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 23.01.2007 14:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote



možda sam neke iizostavio =)

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
strija



Joined: 14 Sep 2003
Posts: 473
Location: Čakovec

PostPosted: 23.01.2007 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:
- SQLYog - gui za MySQL

Kakav je taj SQLYog prema Navicat-u, ako slucajno znas?

_________________
We can exist in ambiguity, but it means the deepest loneliness. | creolab.hr | thefarewellreason.com
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
budha



Joined: 02 Mar 2004
Posts: 1377
Location: Osijek

PostPosted: 23.01.2007 21:34    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carr wrote:

- WinRAR
...
- Ultraedit

meni se za sada dobar pokazao ZipGenius
sto se tice ultraedita, ako ti hex editor nije bitan, svakako probaj Notepad++

_________________
I hate to advocate drugs, alcohol, violence, or insanity to anyone, but they've always worked for me.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
1knap



Joined: 23 Mar 2004
Posts: 18
Location: LJ, SLO

PostPosted: 24.01.2007 01:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

- Comodo firewall (na 2. mestu Jetico)
- Greatnews za RSS feedove

+1 za notepad++ :)
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.01.2007 11:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

strija wrote:
Kakav je taj SQLYog prema Navicat-u, ako slucajno znas?

neznam stvarno, nisam koristio Navicat, koristio sam jedino onaj MySqlFront od kojeg sam se brzo rastao jer je bio tesko smece.

SQLYog mi je jako dobar, i nemam neke velike zamjerke prema njemu (mozda nesto oko sucelja, tj.pregledavanja sadrzaja tablica me smeta).

reci sta ti fali u Navicatu, mogu ti rec kako to ovaj ima rjeseno...ili jednostavno skini demo i vidi...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 24.01.2007 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

još ponešto što koristim:

XNews - trajalo je dok sam se prilagodila ali sad se u njemu odlično snalazim i čini mi se brži download od ovih s instalacijama - uz to sam sređuje yenc-ove
AutoGK - jednostavna i dobra konverzija DVD u Div-x
OracleXE - ima par limita ali radi odlično...
DWG TrueView - mislim najbolji dwg view-er


već spomenuti:
IrfanView - otvara mi geokodirane fajlove koje niti jedan drugi viewer ne vidi
Deamon
VLAN
Filezilla
ProgrammersNotepad 2
Avast
WinZip, 7-Zip al oba me živciraju i nisu ni blizu WinRar-u
...

i da ne zaboravim najvažniji Wink
Ribarski kalendar 2.0

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 24.01.2007 11:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
carr, pod software koji koristis a da bi kvalitetnu free verziju naveo si ultraedit, a ja sam stavio na listu notepad++, probaj to Smile ultraedit je spor ovo je brzo i viewer je predobar !

sad sam ga probao. nije nis brzi od ultraedita (a meni ultraedit nije nikad bio spor, tako da neznam), fale mi neke stvari
- hex editor (dobro, nije o glavu, ali mi nekad zatreba jer radim nekad binary fajlove)
- tag lista (ko sta ue ima, naucio sam se jebiga...)
- di je convert to uppercase/lowercase/capitalize itd..?
- replace in files....jedino ako ih sve otvorim
- favorite files
jos par sitnica.

al cini se dobar, nije da nebi mogao s njim, al mislim da cu se tesko prebaciti...navike tesko umiru Smile

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
robi



Joined: 31 Jan 2004
Posts: 285
Location: meRika

PostPosted: 24.01.2007 12:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

carre, a ovaj pspad?

-pspad http://www.pspad.com/

taj bi trebo bit vise kao ue jer ima vise tog
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 24.01.2007 12:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja vam volim http://www.eclipse.org/ , evo vec tri godine mi je to editor i nemam zamjerki.
mozda ima i bolje, al znate kako je kad se naviknes Very Happy

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
sonam



Joined: 06 Dec 2006
Posts: 92
Location: <?php between ?>

PostPosted: 25.01.2007 02:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

KF Web server - super jednostavan server za windowse. Taman koliko treba za testiranje PHP skriptova.

http://www.keyfocus.net/kfws/

Sonam

_________________
Q: Should I stay, should I go?
A: Yes!
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 25.01.2007 04:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

robi wrote:
carre, a ovaj pspad?

-pspad http://www.pspad.com/

taj bi trebo bit vise kao ue jer ima vise tog

u ovaj mi se vise svidja. ima i color picker, code snipetove, linkove na fajlove koje cesto koristim (hosts, httpd.conf), ima character mapper ....

btw.u medjuvremenu sam jos otkrio
- Locate32 (ko google desktop, samo bez pretrazivanja svega i svaceg, meni je taj GDesktop nonstop nesto indeksirao po disku sto me nervalo...ovo samo fajlove trazi)
- TrueCrypt - mounta se enkriptana particija, zgodno
- ALZip - (arhiver) zgodan je jer moze gledati u .bin i .iso fajlove...sto mi je dobro kad povlacim filmove, nemoram mountat particije sto mi bude tlaka
- http://portableapps.com/ - ima dobrog softvera

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group