Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
iPhone / iTalk
Goto page Previous  1, 2
 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 12.01.2007 00:52    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja sam prvi koji je rekao gps, don't get me wrong. ali mislim da pretpostavka koju sam rekao da bi bio skuplji i deblji stoji.

400 baksa je 2.5soma kuna.

nokia n73 dodje 4-4.5 soma kuna.
95ica ce doci ko one od titana valjda, 6-7 soma kuna :)

ja bi pricekao barem da se poveca battery life (a i camera bi mogla jaca bit..)
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.01.2007 01:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stvar (iPhone) je praktički još u razvoju, nije prototip, al finalne specifikacije nisu poznate. Ne bi isključio eventualno nabrijavanje specifikacija do 6. mjeseca.

500 i 600 dolara je cijena sa ugvorom na 2 godine ... kad dođe u hrv (ako dođe) trebalo bi računati na 3000-3500 kn (sa t-com ugovorom na 24 mjeseca nekim)

iako iskreno, ne vjerujem da će biti u hrvatskoj za uzeti još minimalno godinu dana, a po svoj prilici i duže...

http://www.pcmag.com/article2/0,1895,2082444,00.asp

još jedan pozitivni review ...



http://www.slashgear.com/fic-linux-cellphone-can-it-capture-the-imagination-of-the-open-source-community-072392.php


ova stvar je najsličnija iPhoneu, a ima i gps (uz to je i otvorene arhitekture), doduše izgleda da je apple patentirao brdo stvari iako neznam kako i čiji je izum ovaj multitouch interface ...

G.
Back to top
View user's profile Send private message
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 12.01.2007 10:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
ja sam prvi koji je rekao gps, don't get me wrong. ali mislim da pretpostavka koju sam rekao da bi bio skuplji i deblji stoji.

400 baksa je 2.5soma kuna.

nokia n73 dodje 4-4.5 soma kuna.
95ica ce doci ko one od titana valjda, 6-7 soma kuna Smile

ja bi pricekao barem da se poveca battery life (a i camera bi mogla jaca bit..)

ja sam ovo naveo jer je isto primjer uredjaja s puno mogucnosti, samo sta se ne radi toliki hype oko toga.

meni je taj touch screen vise negativno nego pozitivno.
o battery lifeu smo sve rekli.

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
djipster
Guest





PostPosted: 13.01.2007 12:03    Post subject: Reply with quote

http://pogue.blogs.nytimes.com/2007/01/11/the-ultimate-iphone-frequently-asked-questions/
Back to top
visual_lab



Joined: 30 Sep 2006
Posts: 3
Location: Poreč, Croatia

PostPosted: 14.01.2007 10:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovaj iphone malo podsjeća na LG (predstavljen u 12 mjesecu 2006 i dobio nagrade za dizajn).

http://www.gizmodo.com/gadgets/cellphones/lg-ke850-sports-a-touchscreen-interface-222110.php

A tu je i LG Prada phone:
http://gizmodo.com/gadgets/cellphones/first-pictures-of-the-lg-prada-phone-222990.php

Black is beutifull.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 14.01.2007 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

djipster wrote:
http://pogue.blogs.nytimes.com/2007/01/11/the-ultimate-iphone-frequently-asked-questions/


...podrška za javu će izgleda izostati (Jobs kaže da nitko više ne koristi javu Confused ) a flash će vjerojatno biti podržan.

izgleda da dosta toga još nije odlučeno... OSX mobile zauzima ok 500 Mb?

G.
Back to top
View user's profile Send private message
WeD@



Joined: 11 Sep 2003
Posts: 20
Location: Dolazim izravno iz sunca.

PostPosted: 16.01.2007 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:
stvar (iPhone) je praktički još u razvoju, nije prototip, al finalne specifikacije nisu poznate. Ne bi isključio eventualno nabrijavanje specifikacija do 6. mjeseca.

500 i 600 dolara je cijena sa ugvorom na 2 godine ... kad dođe u hrv (ako dođe) trebalo bi računati na 3000-3500 kn (sa t-com ugovorom na 24 mjeseca nekim)

iako iskreno, ne vjerujem da će biti u hrvatskoj za uzeti još minimalno godinu dana, a po svoj prilici i duže...


G.


mene zanima, ako ima ko od ekipe gastarbajtera da objasni kako se moze (elegantno) kupit mobitel na preplatu i donit ga u hrv. kao sto je bilo popularno sa vodafone i slicnim mrezama...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 16.01.2007 23:10    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

prvo, to je ogromno cudoviste, ne stane mi u dzep!
drugo, nema tipkovnicu. kak je carr rekao - totalno je bzvz tipkati po touchscreenu.
trece i cetvrto - ima touchscreen = stalno ce bit otisaka prstiju plus sto nema sanse da nesto sa toucscreenom stavljam u dzep bez zastitne navlake, a s druge strane nema sanse da imam navlaku za mobitel Confused

baterija nije odvojiva kao kod svakog normalnog mobitela, trajanje baterije je neka bijeda, premalo je memorije, cijene ce bit do krova (vec i americke jesu, nase ce bit jos gore) i tako.

e i da? kaj ce vam to uopce? Confused ne kuzim uopce taj cijeli iphone hype... Rolling Eyes

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 16.01.2007 23:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blackduke wrote:
400 baksa je 2.5soma kuna.


jedini je problem sto je najjeftinija verzija ajfona 500$ uz 2 godine ugovora Smile a sad onda jos racunaj da je obicno konverzija amerika -> europa = $=€ pa ce tih 500$ vrlo vjerojatno postati 500€ u europi, pa jos komotno dodas bar nekih 100 eura za cijene u Hrvatskoj Smile

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
spilja



Joined: 12 Mar 2004
Posts: 743

PostPosted: 16.01.2007 23:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

grzzi wrote:

A quick side note: if you?re Microsoft, you?re looking at the Zune and saying, ?GODDAMN did we miss the boat? and throwing chairs with wild abandon. MS comes to the digital music player party just as everyone is leaving and moving to the next house, where cell phone + music player?s parents are out of town. MS failed to think one step ahead, and all the while Apple knew the standalone music player?s days were numbered, even with iPods selling like hotcakes. THAT sort of insight is what you get when you own and define a given market and you keep corporate focus.

Laughing


bzvz, ajpod jos ni FM radio nema. a ako hocu uzeti dobar telefon/mp3 player+dobar fotic s razumnom cijenom, boljom baterijom i puno boljom velicinom, uzet cu sony ericsson.

jedino u cemu je apple bolji od drugih je u mazanju ociju ljudima da oni imaju nesto novo i super sto ljudima silno treba - poput shufflea kod kojeg je bilo revolucionarno to sto nema display i sto kosta jednako kao neki creative ili iRiver ili iAudio s displayem. daj molim te... Rolling Eyes

_________________
everything is a copy of a copy of a copy.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 31.01.2007 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Isplati se, pogledao sam baš što nudi i vgg
telefon - http://www.apple.com/iphone/phone/
iPod - http://www.apple.com/iphone/ipod/
internet - http://www.apple.com/iphone/internet/

Sama pomisao da imam izlaz na internet bilo kada, bilo gdje te ovo pregledavanje filmova i mp3ca mi govori da je ovo revolucija u svjetu mobitela te da više ništa nakon ovoga neće biti isto na tom tržištu.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 31.01.2007 19:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:


bzvz, ajpod jos ni FM radio nema. a ako hocu uzeti dobar telefon/mp3 player+dobar fotic s razumnom cijenom, boljom baterijom i puno boljom velicinom, uzet cu sony ericsson.



uuuuu, Sony ericsson = kvaliteta...
gadget koji je nakrcan svime i svacime a kad pocne padat po podu, hop, vise nema signala, hop, brisu se brojevi iz njega, hop, gle vise ne radi...
Koliko ljudi znam da ga ima, toliko i problema... Frend ima i Nokiu i SE.. I u pocetku je bio s njim presretan, no nakon par puta kaj mu je opal na pod ipak je shvatio da je Nokia zakon. Mos nogomet igrat s njom nis joj nije...
A kaj se tice iPhona... svijet se dijelio i djelit ce se na pro i kontra sto se tice Maca... tak da...
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.01.2007 21:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
prvo, to je ogromno cudoviste, ne stane mi u dzep!
drugo, nema tipkovnicu. kak je carr rekao - totalno je bzvz tipkati po touchscreenu.
trece i cetvrto - ima touchscreen = stalno ce bit otisaka prstiju plus sto nema sanse da nesto sa toucscreenom stavljam u dzep bez zastitne navlake, a s druge strane nema sanse da imam navlaku za mobitel Confused

baterija nije odvojiva kao kod svakog normalnog mobitela, trajanje baterije je neka bijeda, premalo je memorije, cijene ce bit do krova (vec i americke jesu, nase ce bit jos gore) i tako.

e i da? kaj ce vam to uopce? Confused ne kuzim uopce taj cijeli iphone hype... Rolling Eyes


u principu sam umoran od objašnjavanja ljudima da apple zna napraviti gotovo uvijek jaako dobar proizvod. Al evo za tebe:

1. Stvar nije jako velika, btw tanja je od RAZR motorole, a površinom je onako, malo veći candy bar, s obzirom na ekran mislim da je veličina ok:

iPhone: 115 x 61 x 11.6mm/135 grams

K750i: 100 x 46 x 19.5 mm/99 grama

2. Ljudi koji su probali, postao sam već par linkova, su oduševljeni funkcionalnošću, pa čak i tipkanjem sms-a po ekranu, za što kažu da si već nakon par minuta otprilike brz kao i sa tipkovnicom ... nedostatak taktilnog osjeta za neke će biti problem, za neke ne ... btw ne bih se kladio da neće s vremenom ako ne i odma integrirati i neki "prstopis", OSX još od prve verzije ( u principu još od Newton OS-a iz 1993.) prepoznaje rukopis (recimo na tabletu - tehnologija se zove inkwell) al to su već nagađanja. Recimo da će bit ok za veliku većinu.
http://www.apple.com/macosx/features/inkwell/

3. Baterija je zamjenjiva kod ovlaštenog servisera (jebiga, nemoš sve to minjaturizirati i još da radi na AAA baterije) Trajanje baterije je nepoznanica. Za sad se navodi od 5-15 sati rada, ne znam što je sa čekanjem... btw niti jedan novi mobitel sa brdom opcija i tehnologija i sa velikim ekranom ne oduševljava trajanjem baterije.

4. Cijena je očekivana. Prvi iPod je koštao isto toliko.

5. 4 i 8 Gb za sad i nije malo memorije, Uzmi u obzir da cijeli OS uzima nešto preko 500 Mb, ostalo je free.

Interface je ovako na prvu super, mogućnosti su dobre, dizajn je najs, verzija je prva. Mislim da je ovo prvi telefon koji bi stvarno volio imati. Prodavat će se dobro, ne sumnjam.

G.
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 31.01.2007 21:08    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
grzzi wrote:

A quick side note: if you?re Microsoft, you?re looking at the Zune and saying, ?GODDAMN did we miss the boat? and throwing chairs with wild abandon. MS comes to the digital music player party just as everyone is leaving and moving to the next house, where cell phone + music player?s parents are out of town. MS failed to think one step ahead, and all the while Apple knew the standalone music player?s days were numbered, even with iPods selling like hotcakes. THAT sort of insight is what you get when you own and define a given market and you keep corporate focus.

Laughing


bzvz, ajpod jos ni FM radio nema. a ako hocu uzeti dobar telefon/mp3 player+dobar fotic s razumnom cijenom, boljom baterijom i puno boljom velicinom, uzet cu sony ericsson.

jedino u cemu je apple bolji od drugih je u mazanju ociju ljudima da oni imaju nesto novo i super sto ljudima silno treba - poput shufflea kod kojeg je bilo revolucionarno to sto nema display i sto kosta jednako kao neki creative ili iRiver ili iAudio s displayem. daj molim te... Rolling Eyes


Imam ja Fm na sony ericsonu kojeg samo što nisam bacio sa bedema, prvi put kad sam probao koristiti ga kao player.

Ne kužim zašto neki ljudi stalno inzistiraju na tome da apple nekom maže oči nečim Laughing Da iti malo kužiš i pratiš povijest informatičke industrije suzdržao bi se takvih glupih izjava. Confused

G.
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 02.02.2007 13:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:


uuuuu, Sony ericsson = kvaliteta...
gadget koji je nakrcan svime i svacime a kad pocne padat po podu, hop, vise nema signala, hop, brisu se brojevi iz njega, hop, gle vise ne radi...
Koliko ljudi znam da ga ima, toliko i problema... Frend ima i Nokiu i SE.. I u pocetku je bio s njim presretan, no nakon par puta kaj mu je opal na pod ipak je shvatio da je Nokia zakon. Mos nogomet igrat s njom nis joj nije...
A kaj se tice iPhona... svijet se dijelio i djelit ce se na pro i kontra sto se tice Maca... tak da...



čovječe, pa za kaj ti koristiš mob?!! Wink
kakvo konstantno padanje po podu ????! Very Happy Very Happy

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.02.2007 14:26    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

spilja wrote:
jedino u cemu je apple bolji od drugih je u mazanju ociju ljudima da oni imaju nesto novo i super sto ljudima silno treba - poput shufflea kod kojeg je bilo revolucionarno to sto nema display i sto kosta jednako kao neki creative ili iRiver ili iAudio s displayem. daj molim te... Rolling Eyes

krivo.
apple je bolji od drugih zato što ulaže puno pameti u razvoj svojih prozivoda. to što su izbacili shuffle samo pokazuje da su prvi uočili kako postoji tržište koje ne mari za tagove, žanrove i ostale informacije... ipod shuffle je kao radio koji pušta samo glazbu koju voliš.

a što se tiče fm-a... ukucaj u google "podcast" i "fm" - omjer hitova je 118.000.000 prema 199.000.000
nije loše, obzirom da podcasti postoje od 2000. a radio od 1920. godine.
meni više ne pada na pamet slušati radio (osim nekih internet stanica, ali tu se radi o ciljanim žanrovima).

btw, nakon što jednom probaš ipodov user interface, svi iriver i (nedaj bože) iaudio plejeri postaju smiješni, spori, nezgrapni...
Back to top
View user's profile Send private message
dunga



Joined: 03 Oct 2003
Posts: 672
Location: Zg

PostPosted: 02.02.2007 14:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
A kaj se tice iPhona... svijet se dijelio i djelit ce se na pro i kontra sto se tice Maca... tak da...

heh... iphone je sličniji ipodu nego macu - pogledaj na amazonu deset najprodavanijih mp3 playera: na prvih osam mjesta su ipodi, deveti i deseti su sandiskovi
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 02.02.2007 14:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Bond wrote:
uuuuu, Sony ericsson = kvaliteta...


yap

ne znam ti za frenda, moj 750i je isprebijan ko _umetni_asocijaciju_ Smile

Fakat je izrazbijan cijeli, izgreban, maknuo sam ono aluminijsko oko tipkovnice i radi ko beba. Najbolji mob koji sam imao, mozda bih rekao najbolji mobitel dosad uopce (u toj kategoriji). Plus, mislim da ima i najbolju tipkovnicu (bolju od Nokie 3300) jer tipke ne grijese ni malo, nakon 8k+ poruka nema greske s tipkovnicom, sto za malo koji mob mogu rec Smile

Jedini downside je joystick, ali ima onu foru s rotacijom, kad sam to skuzio nema ni s tim vise problema Smile
Back to top
View user's profile Send private message
RHnC



Joined: 30 Mar 2006
Posts: 282
Location: Vienna

PostPosted: 02.02.2007 17:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

... ja imam vec tri godine top modele od sonyericssona P900 i sada P990 i
s tim da je telefon sranje za to kaj bi trebao biti, spor i djelomicno bezveze funkcinalan

IPhone je revolucija u odnosu na sve sto postoji na trzistu a ako netko misli da nije,
taj vjerojatno nikad nije imao love da si kupi neki drugi top model od bilo kojie marke
ili treba telefon samo za telefoniranje i sms odnosno moze si uzet sto god hoce
Back to top
View user's profile Send private message
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 02.02.2007 20:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
Bond wrote:
uuuuu, Sony ericsson = kvaliteta...


yap

ne znam ti za frenda, moj 750i je isprebijan ko _umetni_asocijaciju_ Smile

Fakat je izrazbijan cijeli, izgreban, maknuo sam ono aluminijsko oko tipkovnice i radi ko beba. Najbolji mob koji sam imao, mozda bih rekao najbolji mobitel dosad uopce (u toj kategoriji). Plus, mislim da ima i najbolju tipkovnicu (bolju od Nokie 3300) jer tipke ne grijese ni malo, nakon 8k+ poruka nema greske s tipkovnicom, sto za malo koji mob mogu rec Smile

Jedini downside je joystick, ali ima onu foru s rotacijom, kad sam to skuzio nema ni s tim vise problema Smile



Ovaj moj citat gore koji si ti citirao je posprdna tvrdnja... Cinizam....
Tak da...
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 06.02.2007 23:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

iphone je kul, al mene iipak zanima konkurencija...
mozda svi 2008. budemo imali touchscreene, al zanima me dal ce bit ko s ipodom, kultnim plejerom (nemam ipod, nisam ovisinik, samo ga volim Very Happy ) il ce se recimo samsung ili SE odlucit iskazat na podrucju. enivej, malo zdrave konkurencije nije nikom stetilo, pa iskreno ja bas cekam ajfoun s hajpom ili bez njega Wink

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
ogirogi



Joined: 20 Oct 2005
Posts: 103

PostPosted: 07.02.2007 15:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very Happy http://www.youtube.com/watch?v=1xXNoB3t8vM Very Happy

_________________
RESISTANCE IS FUTILE
(if < than 1 ohm)
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Mac hardware All times are GMT + 1 Hour
Goto page Previous  1, 2
Page 2 of 2

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group