Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ljerkaocic.com

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 08.02.2007 23:13    Post subject: Ljerkaocic.com Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stranica još nije skroz do kraja gotova (engleska verzija - zato link na "English" ne radi), ali u biti i je gotova - ako ovo sto sam sad napisao ima smisla...

Link je

http://www.ljerkaocic.com/index.html

Molim komentare vezanih uz sam dizajn stranice i uz kod
Ubio sam se od posla, a radio sam za dzabe, tako da molim barem puno komentara i konstruktivnih kritika!, ako vec nema ojra !

Unaprijed hvala Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 09.02.2007 00:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovako:

- okolni glow mi je malo pre velik
- naslov "Ljerka Očić.com" si mogao malo bolje srediti, ili si išao na jednostavnost
- koristiš font koji je u trendu, to je OK, ali možda si trebao upotrijebiti barem dva fonta.
- što se tiče koda nemam nekih zamjerki, sve uredno. Smile

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 09.02.2007 08:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

1. S kritikom glowa se ne mogu složiti, barem ne u potpunosti. Da, čini se kao da je glow malo prenaglašen, i sam sam u početku odredio manji glow (5px), ali je to jako slabo primjetljivo na ovom dijelu gdje je bijela pozadina, tako da sam ipak stavio malo jači glow.

2. Htio sam da mi naslov baš bude heading 1 sa tekstom, a ne slika. Da sam stavio neki jako ukrašeni font, to ne bi bilo u skladu sa ostatkom stranice, osim kada bi onda svi veći naslovi (h2, h3 ) bili dosljedni. A onda bi to bilo jako puno slika , a malo teksta, duže loadanje, gubi se smisao pravilnog korištenja headinga na stranicama itd.

3.Ovu kritku sam prihvatio i sada sam promijenio headinge 2 i 3 u Book Antiqua, normal

4. To mi je nekako najdraže čuti Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
Nemesis



Joined: 01 Oct 2005
Posts: 732

PostPosted: 09.02.2007 11:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

U firefoxu:


BTW: taj font je potpuno nečitak...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
pike



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 399
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2007 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

"Nemesis
PostPosted: 09.02.2007 11:54 Post subject:
U firefoxu:
BTW: taj font je potpuno nečitak..."

meni sve u redu u FF-u, vjerojatno je do tvojih postavki fonta...
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail AIM Address
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 09.02.2007 14:20    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nemesis, a da ti nemaš možda povećane fontove po defaultu u FF-u i isključenu varijantu da FF dozvoli stranicama da same definiraju font i veličinu ?

Ili si jednostavno kliknuo na Ctrl + ?

Kako god, sada sam dodao div koji ne dozvoljava da tekst izlazi izvan gabarita.
Back to top
View user's profile Send private message
Sulien



Joined: 04 Jan 2004
Posts: 2905
Location: Zagreb

PostPosted: 09.02.2007 16:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

  1. previše italic, presitan tekst, premalo kontrasta u sadržaju, prevelik kontrast layouta - daj malo smiri onaj glow Sad
  2. navigacija mi se ne sviđa: italic, presitna, slabo uočljiva
  3. i patiš od teškog classitisa Smile CSS selectori mogu biti puno više od samo class i ID selectora, znaš

srećom, sadržaj je dobar, organiziran, ima ga... a ovaj prezentacijski sloj lako ispraviti kroz CSS

uz još malo posla site će biti dosta pristojan
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
Fran Krsto



Joined: 23 Oct 2006
Posts: 30
Location: Moja radna soba

PostPosted: 09.02.2007 19:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo, smanjio sam glow , s obzirom da je ocito o tome postojao konsenzus..

Sulien, ti očito ne voliš italic, ja ga volim, to je u biti degustibus.
Kada sam prvi puta određivao font, nikako mi nije sjeo strogo ravni font.
Ipak je ova stranica umjetničkog sadržaja... Wink
A što se veličine fonta tiće, meni na 1280x1024 na 19" monitoru nije premalen, no s obzirom da po statistikama većina ljudi koristi još uvijek 1024x768, mislim da je ovo neka najbolja mjera za te dvije rezolucije...
Navigacija teško da može biti veća, s obzirom na broj linkova...
Jako malo ljudi, pogotovo onih koji će ići na ovu stranicu, ima 1600x1200 itd.

Što se CSS-a tiće, istina, koristim u pravilu samo class i id, kod headinga redefiniram postojeći tag... to je jednostavno način na koji radim i taj način meni funkcionira najbolje...
Back to top
View user's profile Send private message
Moebius



Joined: 26 Jan 2004
Posts: 245
Location: zagreb

PostPosted: 09.02.2007 22:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Baci malo sharp na onaj notni zapis desno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Skyward



Joined: 27 Aug 2006
Posts: 174
Location: Mamlazoland

PostPosted: 09.02.2007 23:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Moebius wrote:
Baci malo sharp na onaj notni zapis desno.


Yep!

_________________
NBR member - join us at www.thegamebooks.com
www.gamestats.sail.hr - F.E.A.R stats
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 10.02.2007 00:41    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni na 1600 izgleda dobro .. naravno, ovisi sto se smatra pod "dobro" Smile

stavljat italic zato sto ga netko voli je ko da radis kolace i stavljas papar pa je to tebi tako dobro .. italic se koristi za navode iz teksta i definitivno nema veze sa "svidjanjem"...
hmm.. kome ja pricam to ? Smile


smanji font gore .. stavi 11,12 .. bold .. povecaj razmak .. i eto ti citljivosti i odvajanja navigacije od ostatka..
pod povecaj razmak mislim na letter-spacing..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group