Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fontovi mi pobucaju Windowse

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi
View previous topic :: View next topic  
Author Message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 10.02.2007 10:08    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dakle imam Font Navigator koji dođe sa Corelom i kada prebacim fontove koje želim u komp, onda mi se fontovi u windowsima pobucaju.
Sve mi izgleda onako kako on odabere neki nasumice font.
Onda kada ih ponovo maknem sve bude ok.
Zanima me dali to radi kod nekih posebnih fontova ili za sve i kako to spriječiti???

Hvala!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 10.02.2007 19:28    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

Šta niko nema pojma!!!???

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 10.02.2007 19:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja si snimim standardne windows fontove (one kaj su u WINDOWS\Fonts) u jedan folder i kad se TO dogodi, samo ih prekopiram preko ponovno u WINDOWS\Fonts i resetiram komp, i to ti je to

ili treba samo resetirat komp kad se to dogodi, to nisam probao.

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 10.02.2007 21:26    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nije to.
Ali kakve koristi prekopirat ponovo fontove kad onda gubim one koje sam instalirao, oću ih imat sve a da se ništa u windowsima ne mijenja, jel puno tražim.

Tužit ću Microsoft!!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 11.02.2007 00:55    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

standardne windows fontove, odnosno "fontove koje dobiješ sa "windowsima""!!!

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.02.2007 09:03    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

e tebi stvarno nije jasno šta mene zanima.

Ja imam standardne windows fontove i to je sve u redu, nisam glup da pobrišem sve fontove koji idu sa windowsima.
Nego ja oću instalirat nove fontove (Dingbats, Decorative fonts, Style....) koje mogu koristiti u drugim programima a da mi sa windowsima sve ostane kako je.
Međutim kada ubacim neke druge fontove on mi pobuca sve fontove u windowsima (npr. MyComputer, uđeš a ono sve neki sitni font ili neki koji je on odabrao RANDOM).

Prije sam to rješavao tako da bi samo ušao u Windows/Fonts i opet izašao restartao i to je to, međutim sada mi kada se diže sistem ne piše WELCOME nego neki hijeroglifi, KAKO to popravit i opće ovu situaciju bolje riješiti od ovog mog načina????

Ponovo Hvala svima koji se jave i stvarno imaju riješenje!!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 11.02.2007 11:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

je, jasno mi je, jer se to i meni događa.
ajd ovako, korak po korak:
nađi neki komp na kojem nisu instalirani nikakvi drugi fontovi osim onih koje je dobio sa windowsima. dođi u "windows" folder, nađi folder "fonts", desni klik na njega, copy. pa paste npr. na usb stick.
stavi stick u svoj komp, copy, "fonts" (sa sticka), dođi u windows, paste, yes to alll, i stisni restart.

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
0viking0



Joined: 09 Sep 2003
Posts: 214
Location: Zagreb - Croatia

PostPosted: 11.02.2007 11:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nisam siguran, ali ja mislim da postoji ograničeni broj fontova koji siju bit na kompu... To sam ili negdje pročitao ili čuo... možda se varam, nisam s tim imao problema.

_________________
AND REMEMBER, KGB STILL WATCHING YOU
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 11.02.2007 12:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

istina, kad sam išao sve fontove koje imam, kopirat na komp onda je nešto fantaziral, ne smije ih bit puno!

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.02.2007 12:39    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

onda on vjerovatno počne izbacivat one stare i prekopiravat preko i onda mu dopadne da mu je neki tamo font kojeg sam instalirao a on ubacio preko nekog drugog kao defaultni, jel kužite, može bit.
A ništa jedino izbacit sve viška vanka i stavit one koje ja oću ali ostavit defaultni (Helvetica ili??)
Neznam vidit ću.
Ako netko još zna bolje rješenje neka javi!!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 11.02.2007 12:44    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

to ti je to, ne znam za druga riješenja, nisam ni tražio ni isprobavao, ovo mi je najjednostavnije, kad fontovi popi*de, kopiram stare i riješen problem, svi sretni i zadovoljni Smile

_________________
pričaj ruci, faca te ne sluša!
Cro RSS
Back to top
View user's profile Send private message
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 11.02.2007 22:04    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Malo OT> samo da te upozorim da ja nisam imao lijepih iskustva s tim font navigatorom (ako se ne varam to je bio nakakav "bitstream FN"). Bio je i lijep i funkcionalan dok ga jednom nisam odinstalirao... Naime, kolko spazih, taj FN ne instalira fontove u win/fonts direktorij već radi shortcute do njihovog mjesta na negdje na disku... I što se desilo? Nakon što sam kroz dulji period instalirao gro fontova sa različitih mjesta, prilikom deinstalacije - taj FN mi je zbrisao sve shortcute!!!! Ono, svi fontovi koje si instalirao - odoše! Nema ih! Shocked Katastrofa... Ne znam da li se to slučajno dogodilo ili to tak uvijek ide. Nisam nikad probao ponovo, tad smo se ja i taj font navigator rastali Confused

eto, tek tolko da znaš...

alternativa? "the font thing", sitan, funkcionalan, besplatan...
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 11.02.2007 22:32    Post subject: Fontovi mi pobucaju Windowse Add user to your forum ignore list Reply with quote

jesam maknio sam FN i stavio the font thing i super je bolji od ovoga, HVALA!

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fontovi All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group