Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Fotić iz podruma

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
blanka



Joined: 14 Jan 2007
Posts: 12
Location: Graškograd

PostPosted: 12.02.2007 21:00    Post subject: Fotić iz podruma Add user to your forum ignore list Reply with quote

Našla sam sasvim slučajno stari analogni fotić Yashica hm... minister III , objektiv yashinon ..... ( ne znam što je još od podataka potrebno priložiti ) pa me zanima kakvu reputaciju danas ima taj fotić. I da, on radi! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
knock



Joined: 20 Feb 2004
Posts: 120
Location: Mostar

PostPosted: 12.02.2007 23:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zaivisi o kakvoj reputaciji pitas,nekome ima vrijednost vremena u kojem je poceo slikati i baviti se fotograafijom,nekome ne znaci nista,u smislu novca ne vrijedi nista,ako te uvuce u svijet slike vrijedice puno,u dnasnje vrijeme navale digitalije najvjerovatnije da ce biti predmet posmijeha,sto ljudi,sto gledanja,
Back to top
View user's profile Send private message
blanka



Joined: 14 Jan 2007
Posts: 12
Location: Graškograd

PostPosted: 12.02.2007 23:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Hvala na odgovoru! Samo sam htjela provjeriti s obzirom da još uvijek ne znam pretjerano puno.....u svakom slučaju meni će vrijediti. Premda ima svog brata digitalca dobro će biti prihvaćen u mojoj obitelji. A kome je smiješno drago će mi biti da se i smije! Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
grzzi



Joined: 16 Dec 2003
Posts: 1160

PostPosted: 12.02.2007 23:54    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fotkati danas sa yashicom je simpa al bi mogao biti luksuz, ako znaš na što mislim ... Smile

G.
Back to top
View user's profile Send private message
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 13.02.2007 01:45    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukoliko nemaš baš slr digitalca, po meni ti taj fotić iz podruma vrijedi mnogo više od digitalnog, jer ćeš se morati potruditi naučiti (ukoliko već ne znaš) dosta toga o svjetlosti, ekspoziciji itd. prije nego što uspiješ napraviti dobre fotke s njim, što je vrlo pozitivno.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
blanka



Joined: 14 Jan 2007
Posts: 12
Location: Graškograd

PostPosted: 13.02.2007 10:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nije žvaka za seljaka-rekli bi mi. Najprije moram dobro upoznati i novog mu bratca digitalca, a onda zašto ne. Kada budem imala slobodnog vremena i para......hvala na trudu ljudi! Smile
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 13.02.2007 13:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma stari zeniti, yashice, minolte i takve stvari totalno rulaju Smile ja sam ucio na pentaxu od starog i to je bila znanost dobit pravo eksponiranu sliku Very Happy
onda kad sam nabavio 300d bio je totalni gust.

stari fotici su way to go ako zelis napredovat kao fotograf Smile

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
blanka



Joined: 14 Jan 2007
Posts: 12
Location: Graškograd

PostPosted: 13.02.2007 22:06    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

fotografkinja-hehe Angel
Back to top
View user's profile Send private message
nightfly



Joined: 21 Nov 2004
Posts: 360

PostPosted: 13.02.2007 22:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

blanka wrote:
fotografkinja-hehe Angel


jea Wink

_________________
"pattern against user- dilated
bastard waiting for nothing"
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group