Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Rang lista posjecenosti portala u RH

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 21.02.2007 07:51    Post subject: Rang lista posjecenosti portala u RH Add user to your forum ignore list Reply with quote

nemam pojma gdje da to stavim, premda bi moglo i na naslovnicu, pa sam stavio u SEO.

http://www.poslovni.hr/34602.aspx

Radi se o istrazivanju (na kojem je i mi3dot, btw), na kojem su po jednakom kriteriju brojani posjetitelji na mjesecnoj bazi.

Maratz, nedaj se Smile

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
jurka



Joined: 26 Aug 2004
Posts: 1088
Location: Zagreb

PostPosted: 22.02.2007 00:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

TZAR!!1 Very Happy

_________________
Jedan šest | Behance | Vimeo
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 22.02.2007 01:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

cudna mi malo ta lista
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 22.02.2007 13:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

stripe wrote:
cudna mi malo ta lista


kak ?
na kaj mislis ?
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 22.02.2007 14:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Meni je cudno kak nema portala moj-posao.net koji bi definitivno trebao biti tu negdje...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 22.02.2007 15:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
kak ?
na kaj mislis ?


Pa zar tebi nije cudno da je na listi celulit.hr sa 3475 uniquea (mjesecnih!) Smile))

Znam da je alexa prilicno nepouzdan kriterij ali ne moze biti ovoliko off (posebno ne unutar 100k podrucja, sto visi rank, teze fejkat), gdje su strane tipa sportnet.hr, mojposao.net, plivazdravlje.hr, dnevnik.hr, kupiprodaj.net, javno.com?

Ako netko treba imat veliki broj novih uniqueova na mjesecnoj bazi to su ovi zadnji, non stop su na radiju, plakatima i tramvajima, nemoguce je da je reklame vidjelo manje od 2800 ljudi, odn. da je na webu vidjelo stranicu jel Smile
(i koliko sam ih jos tu zaboravio...)

Imam feeling da je ovo statistika od stranica koje su oni htjeli mjerit, eto, mislim da ovo nikakve veze nema osim da se objavi u novinama Smile

+ ako pak mjere samo hrvatske visitore (isto bi cudno bilo, ali sve mi je cudno na popisu Smile), kako maratz.com (veci broj sigurno, ali na eng je, dakle nije hr populacija gore, + smijesno mi je da ima 2800 uniqueova mjesecno - maratz daj ss Smile) moze imat vise od borja.org (manji rank, ali je na hrvatskom, dakle samo hr posjetitelji)

itd itd itd
Back to top
View user's profile Send private message
vedran



Joined: 08 Sep 2003
Posts: 458

PostPosted: 22.02.2007 15:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bezveze..
Index.hr kaže da ima 200k unikatnih posjeta dnevno, a ovdje imamo 314k, nije moguce da samo te 2/3 svaki dan posjećuju index.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 22.02.2007 20:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a di su ostali veliki igrači tipa Večernji, Adriatica.net, MojPosao, Posao.hr?

nitko nije pristao na istraživanje?

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 22.02.2007 20:49    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Odgovori na neka pitanja:
Jedan broj sajtova, nakon sto je dobio podatke, nije zelio da se isti objave.
Neki sajtovi tipa T-Portal itd... su se ukljucili nesto kasnije pa njihovih podataka jos nema.

VecernjiList nema podatke, ali njihov drugi proizvod 24sata.hr je na listi. Ocito ima razlog zasto nisu objavili podatke za Vecernji.
Isto vrijedi i za MojPosao i KupiProdaj.net su od istog vlasnika kao i MojPrviPosao ali je vlasnik isto kao i kod Vecernjeg objaviti podatke samo za neke svoje sajtove.
Isto kao i za Oglasnik.hr koji je vlasnik Posao.hr. Prije objave mogli su reci da ne zele objaviti.

O razlozima mozemo samo nagadjati i spekulirati, no zasto netko ne bi zeli objaviti svoje podatke ako se koristi ista mjera za sve?

Koliko sam ja cuo ovi iz Gemiusa su kontaktirali stvarno gomilu sajtova, no neki su izgleda odbili objavu podataka. Neka im i bude jer gube relevanciju kod medijskog planiranja oglasa.

Mjera je za sve ista i relativni odnosi su postavljeni a to cini ovo istrazivanje bitnim bez obzira koliko se apsolutni brojevi cinili niskima.

Alexa nije mjerilo jer mjeri jedan segment populacije. neke sajtove posjecuju npr. korporativni korisnici kod kojih je u sustavima instalacija apliakcija zabrnjena na sistemskom nivou, tako da tu npr Alexa nis ne znaci. moglo bi se naci takvih jos gro primjera.

Takodjer ovo istrazivanje ne ide u prilog sajtovima s dnevnom produkcijom vijesti a ide u prilog onima koji sporadicno saraju po svemu. Dnevni sajtovi uglavnom imaju lojalnu bazu korisnika koji iz dana u dan idu na sajt dok neki od ovih ne-dnevnih koji su se ugurali na listu imaju sporadicne ali razlicite korisnike, no zbog raznolikosti imaju visok broj uniquea.

Kad bi se mjerilo na dnevnoj bazi i ispisali dnevni prosjeci tu bi sajtovi s dnevnom prodkcijom elikog broja vijesti znatno odskocili prema gore.
To je bitno kod istrazivanja, npr ne objaviti jednodimenzionalnu skalu po podacima vec se mogla uzeti i druga kolona.. npr loyalty ili daily uniques, itd da se pokaze koji sajtovi stvarno oko sebe okupljaju skupinu ljudi koji nisu slucajno zalutali na sajt tj koliko je stvarno ciljana publika za potencijalne oglasivace.

No bilo kako bilo ipak istrazivanje nesto znaci i odnosi medju sajtovima su ok.
Inace ovo sitrazivanje je popalo i upitnike randomly korisnicima tako da su vlasnici sajtova dobili statisticke podatke koje su njihovi posjetitelji ispunili u formularu ne bi li ih koristili u prodajne svrhe.

Doc
p.s. Ne, ne radim za Gemius vec radim u firmi koja ima jedan od portala s liste (da sad ne reklamiram).

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
stripe



Joined: 24 Jan 2004
Posts: 816

PostPosted: 22.02.2007 22:47    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Doc wrote:
Mjera je za sve ista i relativni odnosi su postavljeni a to cini ovo istrazivanje bitnim bez obzira koliko se apsolutni brojevi cinili niskima.

Alexa nije mjerilo jer mjeri jedan segment populacije. neke sajtove posjecuju npr. korporativni korisnici kod kojih je u sustavima instalacija apliakcija zabrnjena na sistemskom nivou, tako da tu npr Alexa nis ne znaci. moglo bi se naci takvih jos gro primjera.


Mislim da nije uopce relevantno, a i sam imas dokaz Smile

To sto su _jako bitni igraci_ odbili dati podatke ne cini to njihovim problemom, nego cini ovaj popis nemjerodavnim. Ne radi se o jednom webu, radi se o cijeloj hrpetini webova jer se na ovom kratkom popisu nasao web koji je u mjesec dana sakupio 2800 uniqueova (na mjesecnoj bazi). Na popisu se nalazi 39 adresa. Ako je granica 2800 siguran sam da ih fali sigurno toliko jos.

Quote:
No bilo kako bilo ipak istrazivanje nesto znaci i odnosi medju sajtovima su ok.
Inace ovo sitrazivanje je popalo i upitnike randomly korisnicima tako da su vlasnici sajtova dobili statisticke podatke koje su njihovi posjetitelji ispunili u formularu ne bi li ih koristili u prodajne svrhe.

Odnosi su sigurno u redu, druga je stvar sto fali puno toga Smile
A ovo drugo ako je bilo kao uvijet mi je i jasno zasto bi netko odbio tako nesto hostat, ako ti usere bombardiraju anketnim pitanjima povjerljive prirode (dob, spol, koliko planiras potrositi u iducih godinu dana i na sto Smile)

A mozda najveca greska je sto se radi o pozivnom (pretpostavljam) mjerenju, mozes i sam pretpostavit da su fulali 10% liste samo u tom elementu. To se treba organizirat javno s unaprijed predefiniranim pravilima a ne na ovaj nacin, IMO
Back to top
View user's profile Send private message
blackduke
mi3.crew


Joined: 08 Sep 2003
Posts: 2681
Location: Zagreb

PostPosted: 22.02.2007 23:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

al... maratz.com nije portal

Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 23.02.2007 00:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da, malo je smiješno to istraživanje... sve skupa kad se malo bolje promotri.

al... kao što neko reče, ako su bila ista pravila za sve onda barem NEKI od uistinu bitnih HR webova mogu se međusobno izuspoređivat... djelomice

btw... nema ni blogera ni vidija nijednog turističkog sajta... Confused

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 23.02.2007 04:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dr01 wrote:
VecernjiList nema podatke, ali njihov drugi proizvod 24sata.hr je na listi. Ocito ima razlog zasto nisu objavili podatke za Vecernji.

naletio
http://www.vecernji.hr/home/manager/744704/index.do

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Dr01



Joined: 05 Sep 2004
Posts: 324
Location: Zagreb

PostPosted: 23.02.2007 18:25    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Da, istrazivanje nam svima pokazuje slabije rezultate, a nama sa samostalnom dnevnom produkciijom po preko 100 vijesti i članaka najveca je pushiona. Trebali su ici s dnevnom posjecenoscu.

Inace ne kuzim po cemu vi mislite da ovaj rezultat nije objektivan?

To sto su neki bitni igraci odbili dati podatke cini to piak njihovim problemom. Zasto?
Finta je u tome da ce se agencije ovoga uhvatiti i upisati te podatke (dosege) u one svoje cpp kalkulatore, te ce se tim podacima i sluziti pri izradi medijskih planova.

24sata objavi podatke a Vecernji List ne, a ista je firma u pitanju. Znaci firma misli da je metodologija OK kod 24sata, ali nije kod Vecernjeg? heh Smile

Target Vecernjeg lista uglavnom je stara populacija koja se ne sluzi Interpletom.

Inace kad objavljujes listu npr. 500 najvecih poduzeca u RH uvijek imas njih 10ak koji ne zele objaviti svoje podatke i ukupne prihode.
Cini li to listu nerelevantnom i neobjektivnom?
Ne cini. To je propust tih poduzeca sto nisu zeljeli naci se na listi iz vlastitih razloga.

Inace, ponoviti cu koliko sam ja cuo, po pitanju najvecih Gemius navodno je kontaktirao sve.
Od bitnijih prema mom misljenju nisu upali T-Portal (koji ce podatke objaviti kasnije jer se kasnije pocelo s mjerenjem), MojPosao (koji ce podatke isto navodno objaviti kasnije) i VecernjiList koji ne zeli objaviti podatke jer misle da istrazivanje nije relevantno u usporedbi s drugim medijima. (wtf?)

I tko jos ono od bitnijih nedostaje?

Pozivno mjerenje ili ne, oni su nama dosli u firmu i sve kulturno u detalj objasnili. Tako vjerujem da su svima ostalima dosli. Inace korisnik (user) nije obavezan odogovoriti na pitanje.
Mi smo podatke koje su korisnici odgovorili dobili kao statisticke kategorije, no zaprepascujuce je da je toliko korisnika dalo si trueda odgovoriti na pitanja (jer pise i koliko ih je kliknulo na taj odgovor).
Ti podaci nisu javni i sluze svakom portalu kao podatak za planiranje pristupa potencijalnim oglasvacima sukladno afinitetima citalacke publike (ne cita potpuno ista ekipa coolinarika.com i autoweb ili so vec). Pa ce tako svatko od portala strukturirati svoju prodajnu kampanju.
Premda da se mene pita ja bih to sve za sve objavio.

Inace standardni mediji u SAD su od konvencionalnih preuzeli 30% citatelja, a u zapadnoj Europi je ta stopa 2% godisnje.
Ne treba biti sherlock da se zakljuci da ce tu Internet kao visesmjerno komunikacijska platforma za medije perspektivno najvise profitirati u buducnosti.

Sada su jos podaci kod nas definitivno na strani klasicnih tiskanih medija i TV i radija, no vani listovi poput Financial Timesa imaju jednaki broj online pretplatnika (onih koji placaju) kao i citatelja papirnog izdanja. (Mozda je to bio i Wall Street Journal, ne sjecam se).

Samo zelim reci da dosta idem po raznim konferencijama po Europi veznaim uz sve aspekte medija tako da ova moja baljezganja nisu tek moja misljenja iz rukava vec se baziraju na dosta velikim kolicinama informacija i nepreglednim morem predavanja o ovoj tematici.

Doc

_________________
Ja uništiti sve što ne razumeti!!!1
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> SEO All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group