Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
diplomski rad - pomoć...

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija
View previous topic :: View next topic  
Author Message
pyover



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 9
Location: MOŠĆENICE

PostPosted: 26.02.2007 13:55    Post subject: diplomski rad - pomoć... Add user to your forum ignore list Reply with quote

uskoro moram početi pisat diplomski rad na temu "KLASIČNA (analogna) CRNO-BIJELA PORTRETNA FOTOGRAFIJA" pa me zanima koju literaturu biste mi vi preporučili i koje linkove....
hvala Rolling Eyes

_________________
DSF
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 26.02.2007 14:03    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Milan Fizi - "Fotografija"
John Hedgecoe - "Sve o fotografiji i fotografiranju"

opskrbi se monografijama raznih majstora fotografije (u Algoritmu i u Profil Megastoreu imaš dobar izbor literature o fotografiji)...
Obrati pažnju na monografije Annie Leibowitz, Jana Saudeka, Helmuta Newtona....
Najbolji savjet koji ti mogu dati jest da samo upijaš portretne fotografije svud oko sebe, i sve svoje iskustvo upogoniš sa stečenim znanjem o crno bijeloj fotografiji i portretnoj fotografiji.
Back to top
View user's profile Send private message
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 26.02.2007 20:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Roger Hicks "Advanced portrait photography" - imaš u Nacionalnoj knjižnici u Zg - evo link:
http://nskcrolist.nsk.hr/cgi-bin/unicat.cgi?form=010000000199990&id=1910109152

U njoj ima dosta o osvjetljenju, opremi, pozama...gotovo većina o cb fotografiji.

Nikola Tanhofer "Filmska fotografija" - puno toga o ekspoziciji i osvjetljenju (ali većinom za film)

+ ovo iz prošlog posta.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 26.02.2007 20:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

P.S. - smjem pitati gdje i što studiraš? Ili je to za srednju školu?
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
pyover



Joined: 26 Feb 2007
Posts: 9
Location: MOŠĆENICE

PostPosted: 26.02.2007 20:57    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

pa nije baš za srednju školu Laughing ...Studiram grafički dizajn,na grafičkom fakultetu u Zagrebu.U biti,eto,sad kao završavam.
Samo je mali bed šta nisam trenutačno u Zagrebu nego u Rijeci,pa mi bash nsb i nije usput.

_________________
DSF
Back to top
View user's profile Send private message AIM Address Yahoo Messenger MSN Messenger
Tommy



Joined: 26 Apr 2005
Posts: 176
Location: Sarajevo

PostPosted: 26.02.2007 21:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

bivi wrote:
P.S. - smjem pitati gdje i što studiraš? Ili je to za srednju školu?


Od kada se diplomski pise u srednoj Very Happy Wink

_________________
Interficio, ergo sum!
TheWaver.net | Last.fm | Imdb
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
bivi



Joined: 11 Dec 2004
Posts: 45
Location: Rijeka

PostPosted: 27.02.2007 02:09    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

...ma vidio sam da piše location: mošćenice, a to je tu kraj rijeke, pa sam mislio da završava srednju za fotografa tu. Znam da inače fotografija tj. snimanje ima samo na adu-u, a mislim da od tamo ne bi nitko tražio savjet oko literature za cb portret fotografiju. Wink

To što si u Ri nema veze - knjige poručiš iz Zg, preko sveučilišne knjižnice u Ri, platiš 10kn poštarine i dodje ti za dva-tri dana. Mislim da bi ti se isplatilo, al opet to je samo moje mišljenje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
agonyii



Joined: 02 Oct 2003
Posts: 153
Location: Croatia, Zagreb

PostPosted: 27.02.2007 03:01    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ako želiš pisati o toj temi dotakni se i Helmuta Newtona. Svakako osebujan autor kojemu za stvaranje nije bila preduvjet vrhunska oprema. Koliko znam nije koristio studijsko osvjetljenje nego je intuitivno izvlačio najbolje iz situacije, modela ili trenutka. Dalo bi se raspravljati ali o mrtvima sada samo najbolje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Fotografija All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group