Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Čobanac!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA
View previous topic :: View next topic  
Author Message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 05.03.2007 15:09    Post subject: Čobanac! Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pozvali ste 50 ljudi na tulum i ne znate kako ih nahraniti? Neda vam se peci rostilj cijelu noc ili narucivati 30 pizza?

Imam pravo rjesenje za vas, za malo para, puno muzike, vrhunsku klopu koju možete hasati danima!

ČOBANAC!

Potrebne namirnice;
2,5kg Svinjskog buta - cca 75kn
0,5kg Telećeg buta - cca 40kn
0,5kg Junećeg buta - cca 30kn
2kg luka - cca 10kn
3 - 4kg krumpira - cca 15kn
2kg mrkve - cca 15kn
1,5kg paradajza - cca 15kn
2 cijela češnjaka - cca 5kn
2 paprike po izboru (crvena, zelena, babura, žuta - svejedno) - cca 5kn
1 konzerva paradajz sosa (400gr) - cca10kn
UKUPNO PARA: cca 220kn

mljevena slatka paprika (uz slatku moze se dodavati i ljuta)
papar
sol
vegeta

PRIPREMA:

Sve namirnice ocistiti i izrezati na kockice. Odvojiti dvije, tri, četiri mrkve i izrezati na krupnije komade...




KUHANJE:

U najveću zdjelu (aka kotao) uliti 5 litara vode i staviti na vatru, kad voda lagano zavri dodati sitno nasjeckan luk i posoliti s dvije jušne žlice.



Kad se luk zapjeni ubaciti nasjeckanu papriku, mrkvu i češnjak, te nastaviti s kuhanjem



Nakon što povrće lagano omekša dodati sitno nasjeckan paradajz i sve pustiti da fino krčka Rolling Eyes



TIP: Kako će zbog vatrice voda konstantno isparavati, dolijevajte vodu kako bi održavali startni vodostaj.

Kada paradajz bude pred raspadanje, ubacite mesinu i dolijevajte vodu uz povremeno mješanje.



Nakon kratkog vremena ulijte malo pive ili vina, te dodajte crvenu papriku!



Sada cijela priča već lagano poprima onaj sočni izgled, a uskoro će i okus Smile

Meso lagano postaje mekano i sada ubacite krupnije komade povrtnih biljki i mješajte uz povremeno dodavanje vode/pive/vina...



Još malo i gotovo! Sada dodate krumpir i pustite da se sve lagano krčka dok se krumpir ne skuha do kraja!



DOBAR TEK!

Vrijeme pripreme: čuku i pol (ako priprema jedna osoba)
Vrijeme kuhanja: 4 - 5 čuki

Ovaj čobanac je osmislio i izveo profesionalac. Ne odgovaram za bljutav okus ili mučninu u zelucu prouzročenu krivim odabirom namirnica ili lošim kuhanjem!

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2007 15:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hahahahahahahahaahahahahaahah!!

bio sam nedavno na jednoj zabavi na Sljemenu gdje smo cijeli dan kuhali 50 litara čobanca u ogromnom kotlu i pred kraj neka ženska, vidno pijana, sruši kotao i ujebe nam trud i gušt...sreća da je bilo dosta vina inače ne bih preživio šok Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 05.03.2007 18:05    Post subject: Re: Čobanac! Add user to your forum ignore list Reply with quote

p4P3r wrote:
Neda vam se peci rostilj cijelu noc


halooo ?
tkome se to nebi dalo peć roštač ?!
Back to top
View user's profile Send private message
les



Joined: 25 Oct 2004
Posts: 370

PostPosted: 05.03.2007 19:42    Post subject: Re: Čobanac! Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
p4P3r wrote:
Neda vam se peci rostilj cijelu noc


halooo ?
tkome se to nebi dalo peć roštač ?!

Pa poanta je u tome što je problem ponekad ispeći veliku količinu mesa na roštilju odjednom - ako ima puno ljudi skoro nikad ne jedu svi zajedno (znam iz iskustva).
Ovako skuhaš lonac, ekipa se divi tvom kulinarskom umijeću (ruku na srce, dobar čobanac ipak ne može svatko napravit), svi se najedu kako spada i onda u nove pobjede i aktivnosti prema vlastitom odabiru... Wink
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 05.03.2007 22:32    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ariesZG wrote:
sruši kotao i ujebe nam trud i gušt...


Nadam se da ste zapalili tu zenu na lomaci!

Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
kres0000



Joined: 26 Sep 2005
Posts: 116

PostPosted: 05.03.2007 23:18    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

zakon Very Happy Very Happy Very Happy
Back to top
View user's profile Send private message
yozzzo



Joined: 02 Jul 2006
Posts: 74
Location: Samobor

PostPosted: 06.03.2007 01:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

legendarno. svaka čast.

tko god je ikad probao pravi slavonski čobanac znat će cijenit ovaj izniman post.

živio rođo!

_________________
DARUJMO.NET - daruješ što ti doma smeta i skuplja prašinu, uzmeš besplatno što ti treba
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 06.03.2007 11:28    Post subject: Re: Čobanac! Add user to your forum ignore list Reply with quote

tRC wrote:
p4P3r wrote:
Neda vam se peci rostilj cijelu noc


halooo ?
tkome se to nebi dalo peć roštač ?!


Roštač za 50 ljudi mi se nikada nije dao peći... Moram 5 puta raditi novu vatricu, a i potrebno je čudo mesine da se sva ta bagra nahrani Wink

@ All: Ukoliko budete zainteresirani, možemo se jedan vikend zaletiti na Sljeme i tamo skuhati hrpu čobanca... Evo, ja ću sponzorirati čobanac, a vi dofurajte cugu (puno cuge!)...

Kak vam se to čini?

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 11:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sljeme mi vraća noćne more vezane za čobanac (planinarski dom Runolist, točnije) Laughing
Ali, ideja je super, napraviti jedan Mi3 meeting nije loša ideja..I nije skupo zakupiti dom : nas je koštalo od 18h do 6h ujutro svega 1500 kn (bilo nas je 30) tako da to nije neka strašna lova kad se podijeli po osobi...
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 06.03.2007 11:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je bio fast reply Laughing

Nema potrebe da zakupljujemo ista. Moj klub ima gore zakupljen prostor + kaj smo si super s gazdom restorana Zlatni Medvjed i s njim se možemo sve dogovoriti. Recimo, klopu dofuramo svoju, a od njega uzmemo cugu - probaj samo zamisliti koliko vinčine dobimo za 1500kn Embarassed Rolling Eyes

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 11:38    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

odlično !
ja se prijavljujem i donesem par desetaka litara vina Very Happy
ajmo to organizirat' i uglavit' datum...
Back to top
View user's profile Send private message
ariesZG



Joined: 12 Mar 2006
Posts: 153
Location: Zagreb

PostPosted: 06.03.2007 11:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

a za 1500 kn gore možemo popit' vina na nekoliko uzastopnih ciroza jetre Laughing
Back to top
View user's profile Send private message
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 06.03.2007 12:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa evo, ako ciljamo na vikende tocnije subote imamo sljedece;

10.03., 17.03., 24.03., 31.03.

Meni nacelno odgovara svaki vikend, pa sada kako vama ostalima pase...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> FFA All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group