Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Laptop - kupnja preko firme

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
maXimus



Joined: 05 Dec 2005
Posts: 55
Location: Zagreb

PostPosted: 12.02.2007 18:08    Post subject: Laptop - kupnja preko firme Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ovo je malo offtopic ali eto, uglavnom kupio bi laptop preko firme, pa me zanima za koje vrijeme ja dobijem povrat pdv-a, da li se to može zatražit odmah (kroz 2-3 dana) ili na kraju godine.

I da li je netko kupovau u m-computers.hr?
Back to top
View user's profile Send private message
djipster
Guest





PostPosted: 12.02.2007 19:36    Post subject: Re: Laptop - kupnja preko firme Reply with quote

maXimus wrote:
Ovo je malo offtopic ali eto, uglavnom kupio bi laptop preko firme, pa me zanima za koje vrijeme ja dobijem povrat pdv-a, da li se to može zatražit odmah (kroz 2-3 dana) ili na kraju godine.

I da li je netko kupovau u m-computers.hr?


Hm...nebi se htio bas pravit pametan al mislim da bi od firme povrat poreza mogo dobit nakon obracunskog razdoblja za PDV (to je obicno jednomjesecno ili tromjesecno, zavisi kako firma placa PDV drzavi)
Back to top
tRC



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 1280

PostPosted: 12.02.2007 22:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ukoliko ga sada kupis, i ne ostvaris dobit vecu od iznosa pdv-a placenoga te godine, povrat sredstava bi mogao dobiti izmedju travnja i listopada 2008 godine.
obračunsko razdoblje je godina dana.
Back to top
View user's profile Send private message
tubak



Joined: 14 Mar 2005
Posts: 133
Location: Istra

PostPosted: 12.02.2007 22:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ti u principu ne dobiješ povrat PDV-a kao lovu, nego ti se u obračunskom razdoblju (mjesečno, tromjesečno, polugodišnje ili godišnje - zavisi koji model je firma izabrala) PDV koji trebaš platiti državi (plaće, davanja, pdv na naplaćene račune) umanjuje za iznos PDV koji ti se "vraća", tako da ti ne dobiješ pare, nego firma plati PDV manje.
Jedino u slučaju da firma nema bas nikakve troskove i davanja, na kraju porezne godine moožeš dobiti lovu od povrata poreza.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maXimus



Joined: 05 Dec 2005
Posts: 55
Location: Zagreb

PostPosted: 13.02.2007 11:02    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

znači ako sam dobro shvatio, ja jedino mogu dobit pare od firme (dakle da firma meni plati) za onaj dio koji će oni manje trebat platit državi
Back to top
View user's profile Send private message
~Shadow



Joined: 10 Mar 2007
Posts: 136
Location: Zagreb

PostPosted: 14.03.2007 14:29    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

najlakse ti je to ovako gledat: PDV neces izbjec, samo je pitanje vremena kad ces ga platit Wink
Back to top
View user's profile Send private message MSN Messenger
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group