Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
InDesign skripte

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn
View previous topic :: View next topic  
Author Message
indizajlover



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 11
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2007 14:52    Post subject: InDesign skripte Add user to your forum ignore list Reply with quote

InDesign ima jednu jako zanimljivu i korisnu opciju a to su skripte. Zanima me koliko vas koji radite u InDesignu koristi te skripte? Ako ih koristite, zar ih sami pisete? Cini mi se da bi rad i zivot sa InDesignom bio puno laksi da su napravili nesto kao akcije u Photoshopu. Ovo pisanje skripti nije za svakoga.
Back to top
View user's profile Send private message
segen



Joined: 19 Dec 2006
Posts: 671
Location: ZG <-> ST

PostPosted: 19.02.2007 16:16    Post subject: InDesign Add user to your forum ignore list Reply with quote

I šta si htio reći s time?

_________________
NEW ∞folija∞ Follow me
Ovaj svijet je samo varka!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger Twitter profile
indizajlover



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 11
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2007 16:59    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Zanima me koliko vas koristi tu mogucnost skriptiranja i da li ima netko tko ih pise sam ili koristi gotove skinute s neta.
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 19.02.2007 21:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja koristim dosta scripta u ind. Kada imam neki pdf sa brdo str. da uvucem u ind. ili kada ubacujem cajtne ili kada trebam da zarubim box. Sve su to vec gotove, ne umem da ih pisem ali su veoma korisne. Pogotovo ako si jos na CS1

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Bond



Joined: 16 Sep 2003
Posts: 536
Location: Downtown

PostPosted: 19.02.2007 21:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Posto inDesign na zalost nema automatsku opciju relinka svih missing slika onda koristim skriptu koju smo u firmi skinuli s Adobe Studia i sada ju koristimo jer je odlicna.
Znaci ako imas fotke kojima fali link, selektiras jednu u tom odredjenom folder i onda bi InDesign trebao ostale missing slike sam naci (ako su u tom folderu, naravno).. ali jok.. on to ne moze pa moras relinkat rucno. Ak imas 20ak i vise slika u lejautu onda je to poprilican problem.
Ova relink skripta rjesava stvar na najbolji nacin. Samo joj velis koji folder i relinkaju se slike automatski.
Back to top
View user's profile Send private message
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 05.03.2007 01:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo nekih malih korisnih skripta za indd. Samo ih iskopiras u

C:\Program Files\Adobe\Adobe InDesign CS2\Presets\Scripts


http://www.guliveronline.com/ftp/Scripts_indd.rar Wink

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
indizajlover



Joined: 16 Feb 2007
Posts: 11
Location: Zagreb

PostPosted: 05.03.2007 12:37    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hvala ti ali imam sve te skripte i jos neke koje sam skinuo (npr. za crtanje grafova i pita u indesigenu). fascinira me to sto se pomocu njih moze proizvesti sve sto ti padne na pamet i neke poslove koji traju satima skratiti na nekoliko minuta ali me frustrira sto su to zakomplicirali i ogranicili samo na one koje znaju programske jezike (java script...itd.). zato me zanimalo da li zna netko pisati te skripte.
Back to top
View user's profile Send private message
sreca02



Joined: 22 Sep 2004
Posts: 34

PostPosted: 05.03.2007 13:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok, prekopirala sam i kako sad koristim?
Back to top
View user's profile Send private message
Tompa



Joined: 14 Oct 2004
Posts: 64
Location: Prudnice

PostPosted: 05.03.2007 13:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

indizajlover wrote:
hvala ti ali imam sve te skripte i jos neke koje sam skinuo (npr. za crtanje grafova i pita u indesigenu). fascinira me to sto se pomocu njih moze proizvesti sve sto ti padne na pamet i neke poslove koji traju satima skratiti na nekoliko minuta ali me frustrira sto su to zakomplicirali i ogranicili samo na one koje znaju programske jezike (java script...itd.). zato me zanimalo da li zna netko pisati te skripte.



hmmm, pa ja sam si napisao par skriptuljaka za neke stvari....
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
drdule



Joined: 04 Feb 2007
Posts: 22
Location: Srbija

PostPosted: 05.03.2007 16:16    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

sreca02 wrote:
ok, prekopirala sam i kako sad koristim?



U meniu windows/automation/scripts otvorice ti se paleta sa svim skriptovima koje si kopirala. Wink

_________________
Posle svih ovih godina shvatam da sam i dalje na pocetku Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
gog



Joined: 18 Jun 2004
Posts: 679
Location: zagreb

PostPosted: 20.03.2007 15:58    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Trebam skriptu koja bi otvorila sve indesign datoteke sa određene lokacije i zapakirala ih na moj disk sa slikama (fontovi mi ne trebaju), ala File -> Package.

Ima netko nešto slično?

Da ne spominjem kako bi genijalno bilo kada bi Photoshop bio u stanju rekurzivno pročešljati zadani direktoriji, u njemu naći sve poddirektorije imena "Links" i u svakom pokrenuti skriptu File->Scripts-> Image processor sa preddefiniranim parametrima Smile

Ako nije tumač, još kada bi znao rinejmati sveki JPEG direktorij koji se kreira prilikom pokretanja skirpte Image Processor u ime parent direktorija od tog indesign package-a i preseliti sve te foldere u jedan.... Rolling Eyes
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> DTP i print dizajn All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group