Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
div pozicioniranje

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side
View previous topic :: View next topic  
Author Message
zvpo



Joined: 20 Mar 2007
Posts: 2

PostPosted: 21.03.2007 12:07    Post subject: div pozicioniranje Add user to your forum ignore list Reply with quote

pozdrav... novi sam u ovome, a trebam jednostavan problem rijesiti, pa se nadam da mi necete zamjeriti na pitanju:

imam dizajn, odnosno pozadinu sajta koji sam razlomio u vise dijelova i stavio u tablicu. kako posloziti novi <div> blok odredjenih dimenzija u koji bih ucitavao tekst ajax aplikacijom a da blok ne smeta pozadini, tj da bude kao neki layer? pokusavao sam ga nekako postaviti, ali onda mi uvijek poremeti, tj pomakne dio slika pozadina prema dolje... nadam se da sam uspio
objasniti sto zelim postici Smile

i jos pitanje: je li bolje koristiti tablice ili div blokove za smjestanje
dijelova razlomljene slike?

konretno, stranica je na adresi http://zvpo.web.srk.fer.hr

htio bih imati div unutar okvira

hvala puno
Back to top
View user's profile Send private message
sinisa.kusic



Joined: 26 Jul 2005
Posts: 728
Location: Rijeka

PostPosted: 21.03.2007 14:24    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tablice se ne bi trebale ( smjele ) koristiti za layout, već za prikaz tabularnih podataka, to im je prvenstvena namjena ( to što su se zloupotrebljavale dugi niz godina je duga priča ), ako ti je stalo do smislenosti xhtml elemenata.
prije nego li se upustiš u nešto tipa ajax i slično , nauči barem osnove xhtml, dom-a, css-a.

xhtml
css
dobar početak
svakako preporučam ( i iskusnijima)

a sad, što se tiče tvog konkretnog problema,...
napravi strukturu stranice ovako:
Code:

<div id="wrapper">
   <div id="header">
      ... header here
   </div>
   <div id="content">
      ... content here
   </div>
   <div id="footer">
      ... footer here
   </div>
</div>


i stiliziraj prikladno sa css-om

_________________
some are born awesome, some achieve awesomeness and some have awesomeness thrust upon them
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail MSN Messenger
jojo



Joined: 27 Jan 2005
Posts: 1591
Location: insula aurea

PostPosted: 21.03.2007 15:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

yep nema nikakve potrebe za korištenjem tablica ovdje
vidim da je bilo dobro na kreti Smile i meni je bilo ludo i nezaboravno...

_________________
deviant / malomorgen / videoholik / cimer fraj
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
zvpo



Joined: 20 Mar 2007
Posts: 2

PostPosted: 22.03.2007 15:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma nisam bas u web dizajnu, sad eto malo po malo ucim, trebam samo puknuti tekst gore da ekipa to moze citati, dakle nista komplicirano...
hehe, tko je bio zna kako je dolje na kreti i opcenito apsolventskim Smile
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Client-side All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group