Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Tablet

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Nomad



Joined: 04 Feb 2005
Posts: 221

PostPosted: 14.03.2006 14:04    Post subject: Tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Jel' se isplati uzeti nešto od ovih?
Sigurno da, ali koji je kvalitetniji, pogotovo od ovih jeftinijih? Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
p4P3r



Joined: 20 Sep 2005
Posts: 656

PostPosted: 14.03.2006 14:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidis, ja ti imam ovaj prvi ali 200 v2 i mogu ti reci da je sasvim solidan. Na kraju krajeva, nemres tu previse fulati.

Mislim da je kostao nekih 250-300 kuna u HGspotu...

_________________
http://www.centar-zdravlja.net // portal za zdravlje i ljepotu
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 07.05.2006 12:42    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Evo kupio sam tablet, da se malo pohvalim. Imam ga nekih tjedan dana i već sam ga podosta istestirao, pa da iznesem moje dojmove....

Kupio sam Aiptek-ov tablet model 8000 sa seriskim konektorom jer nisam imao slobodnog usb porta osim onih s prednje strane kučišta, a i samo toga su imali na lageru. Tablet ima radnu plohu veličine cca A5 (20,2 cm x 15,1cm) i vjerujte mi da bi veči tablet (A4) bio više smetnja nego pomoć, jer i kod ovoga se treba priviknuti da ako želite iz jednog kraja ekrana u drugi morate dosta pomaknuti ruku, a i zauzimao bi više mjesta na stolu (i ovaj ga zauzima, ali prihvatljivo). Dalje, olovka ima 512 nivoa osjetljivosti i dva gumba (drugi kraj olovke nažalost nema funkciju brisanja). Razolucija radne plohe je 3048 lpi, te ima 12 "tipaka" kojima možete doznačiti bilokakvu funkciju. Olovka i miš koji dolazi u paketu su bežični, ali miš možete zaboraviti jer je nepraktičan, premalen i loše radi, a funkcionira samo na radnoj plohi tableta, tako da ja koristim stari optički miš.
Što se tiće upotrebe, sve same pohvale; od kad sam ga nabavio preporodio sam se; nevjerojatno je koliko je prirodnije i jednostavnije (nakon malo privikavanja) raditi sa olovkom nego sa mišem, osobito u programima tipa Photoshop ili Zbrush. Što se tiće upotrebe u 3d-u, tu ima jedan problem; naime raditi sa tabletom u 3d studio maxu je odlično, puno lakše nego sa mišem, sve do onog trenutka kada vam zatreba scrolling ili funkcija srednjeg gumba. U tom trenutku ste prisiljeni prebaciti se na miša. Možete dodjeliti funkciju scrolla na dvije tipke olovke, ali vam onda još uvijek jedna fali. Ako vam ne smeta da funkcije koje obalja scroll button na mišu aktivirate "ručno" iz izbornika, onda nikome ništa, samo naprijed.
Još jedan problem na koji sam naišao je bio problem sa driverima; orginalni driveri nisu radili pod Photoshopom CS2 (nije radila osjetljivost na pritisak), a na Aiptekovim stranicam nije bilo update-anih drivera, pa sam nakon malo kopanja po netu došao do informacije da Aiptek radi tablete za Trust i da Trustovi driveri odlično rade sa Aiptekovim tabletima, pa sam instalirao Trustove drivere i sad radi ko zmaj!

Da rezimiram: tablet je odličan, mada sam siguran da ovih gore navedenih sitnih problema sa Wacom-ovim tabletom ne bi bilo, ali za razliku od 1100 kn sam ipak spraman se malo pozabaviti sa tim problemčićima. Inaće cijena ovog mog modela je 477 kn, a najjeftiniji Wacomov A5 model košta 1570 kn. Pa vi sada odlučite da li vam se isplati. Iskreno, nisam imao priliku koristiti Wacomov tablet, ali sumnjam da je toliko bolji da bi opravdao toliku razliku u cijeni, mada bi i ja kupio Wacom da imam love, ali ovaj Aiptekov vrijedi svake lipe. Još jedna napomena; pošto Aiptek proizvodi Trustove tablete, onda su valjda i oni O.K.

Ako kupujete tablet, najveći izbor vam ima Melcom, di sam i ja kupio svojeg.

Evo par slika rađenih pomoču tableta u Photoshopu. Sve slike su rukom crtane, znači ni jedan dio slike nije dio fotografije:
http://free-vz.t-com.hr/berko/suza.jpg
http://free-vz.t-com.hr/berko/angel.jpg
http://free-vz.t-com.hr/berko/EVA.jpg
http://free-vz.t-com.hr/berko/veliki_i_mali_konj.jpg

Eto, to bi bilo to. Tablet je zakon i preporučam ga svima......

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
xpi



Joined: 21 Jan 2004
Posts: 33

PostPosted: 08.05.2006 17:35    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Berko wrote:
nevjerojatno je koliko je prirodnije i jednostavnije (nakon malo privikavanja) raditi sa olovkom nego sa mišem

Koliko privikavanja, otprilike?

Nadam se da je manje nego kod kontaktnih leća... Crying or Very sad
Back to top
View user's profile Send private message
GlowZg



Joined: 20 Apr 2005
Posts: 611
Location: Zg City

PostPosted: 08.05.2006 17:50    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je tablet zakon, priviknes se nakon tjedan dva rada, al neznam zasto ipak mi je još uvijek drazi miš Smile

_________________
Dont tell my mother I work in an advertising agency; she thinks I play the piano in a whorehouse.
Back to top
View user's profile Send private message
nel`chee



Joined: 08 Jul 2004
Posts: 2087
Location: Rijeka

PostPosted: 08.05.2006 18:23    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

beh imam geniusa vec godinu i pol i tek sam jucer napravila prvu sliku... (bit ce u galeriji uskoro)
kad sam pocela bilo mi je tesko privic se pa se nisam ni trudila.. jerbo mi je olovcica predebela za precizno rukovanje. sad nakon ovoga nema teorije da vise shejdam mishem Very Happy

posto nosim kontaktne lece, rekla bih da je otprilike isto Laughing ovisi o osobi, nekima je puno lakse nego drugima.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Twitter profile
luksy



Joined: 28 Oct 2003
Posts: 440
Location: zaprešić, croatia/brežice, ljubljana, slovenia

PostPosted: 09.05.2006 02:20    Post subject: Re: Tablet Add user to your forum ignore list Reply with quote

Nomad wrote:
Jel' se isplati uzeti nešto od ovih?
Sigurno da, ali koji je kvalitetniji, pogotovo od ovih jeftinijih? :)

Imam Volito 2 i sve super i savršeno. Razlikuje se od Graphire-a 4 samo po rezoluciji, a to koliko sam bio obavješten, skoro pa se ne osjeti razlika. I još je pola cijene skuplji Graphire. Pen Partner ne gledat jer je za notebook. Trust tableti...neznam. Volito FTW što se tiče cijene i kvalitete. Iz te liste, jel.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 17.05.2006 16:11    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

A kolika je radna ploha tog tvog Volito-a? I koliko košta, ako smijem pitati..... Wink

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 27.05.2006 12:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

mene zanima jedna druga stvar.
naime, meni bi tablet sluzio gotovo iskljucivo za crtanje (umjesto olovke i a4 papira) pa me zanima jel su ovi a6 i eventualno a5 upotrebljivi u tom smislu. il je za bilo sta ozbiljnije potrebno uzeti, recimo, a4. ja sam nekako ciljao na ovaj novi wacom graphire classic xl od cca 1700kn sto nije bas malo.
dakle strah me da ce mi ovi a6 bit neupotrebljivi...help
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
mturkov5



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 216
Location: Rijeka

PostPosted: 27.05.2006 13:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

svjedno ti je, jer ne crtas po njemu, nego po ekranu.
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 27.05.2006 14:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ok to kuzim al mi je svejedno nezamislivo djeluje crtanje na a6 formatu. vrlo je ogranicena duzina poteza pa mi se cini prilicno neprirodno.
mislim da cu kupiti a5 pa sta bude. veci su ionako preskupi...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 29.06.2006 16:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ej ljudi jel se da kome jos me malo ohrabrit vezano za ovaj gore problem. dok mi je jasno da je za obradu slika u photoshopu i a6 dovoljan, nekako nisam uvjeren da bi mogao ugodno crtati na takvom formatu.

najozbiljniji kandidat mi je wacom graphire4 a5 format za cca 1800kn. bas ne vjerujem trustu (bez obzira na njihovo ime Wink ), a bilo koji intuos je preskup.

to bi uskoro kupovao pa mollim ljude koji imaju iskusva sa tabletima da malo pomognu u odluci.

aj vud aprišijejt it. Smile
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Berko



Joined: 11 Mar 2004
Posts: 173
Location: Varazdin

PostPosted: 03.07.2006 17:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Quote:
[ backdrifter ]
PostPosted: 29.06.2006 17:31 Post subject:
ej ljudi jel se da kome jos me malo ohrabrit vezano za ovaj gore problem. dok mi je jasno da je za obradu slika u photoshopu i a6 dovoljan, nekako nisam uvjeren da bi mogao ugodno crtati na takvom formatu.
najozbiljniji kandidat mi je wacom graphire4 a5 format za cca 1800kn. bas ne vjerujem trustu (bez obzira na njihovo ime Wink ), a bilo koji intuos je preskup.


Ja sam kupio aiptekov tablet A5 (gore višlje imaš detaljan opis) i jako sam zadovoljan s njime. što se tiće trusta, aiptek proizvodi tablete za Trust, ja osobno imam za Aiptekov tablet Trustove drivere. Inaće za mene koji nisam nikada radio na recimo Wacomu, tablet je odličan; nema neke funkcije koje ima Wacom (npr. brisanje gornjim krajem olovke), zatim olovka treba bateriju zbog čega je malo teža, ali ne smeta. Mislim da Wacom ima veću rezoluciju, ali meni je i ova čisto dovoljna. Koristim ga u Photoshopu i za 3d obradu (odličan je za Zbrush), makar još uvijek koristim i miša, ponajviše zbog toga što miš ima više tipki za koje imam definirane posebne funkcije za 3d studio max. Inaće "bežićni" miš koji dobiješ sa njime je za baciti jer jedino funkcionira na radnoj plohi tableta. taj miš je zapravo olovka u kučištu miša, tako da nemoj bacati starog miša.

Svakako bi ti preporučio Wacoma, ako imaš love za njega, a ako ne, onda mislim da je i ovaj za 400 kn idealan za povremeno od umjereno korištenje. Jedino mu je design malo zastario, ali meni to ne smeta. Ako želiš jeftiniji tablet, mislim da možeš vjerovati Trustu, zato što je to zapravo Aiptek.

Last edited by Berko on 14.01.2007 00:47; edited 1 time in total

_________________
www.3dhr.net
moja galerija radova: http://berko.3dhr.net/radovi/
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 05.07.2006 15:53    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

tnx na odgovoru. mozda nije losa ideja uzeti trusta ili apteka pa probati. tak da ak mi tablet ne lezi ne ode previse love.

ja uglavnom radim nekakav character design pa mi mozda velicina a4, iako puno komotnija, i nije potrebna.

ovdje u ri nema se gdje probati wacom kolko ja znam. trusta malog ima hgspot al neznam mogu li to tamo probat. u svakom slucaju neki tablet ce se pojaviti na mom stolu.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 05.07.2006 16:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

hgspot ima TRUST WORKTABLET 400 za 455kn...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 06.07.2006 12:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

evo kupio danas Trusta. i nije los. samo kaj nema drivere za macos x pa ga samo na piseku mogu koristiti.

nego...imam pitanje - kako se pressure sensitivity koristi u Photoshopu? linije su mi jednake debljine bez obzira na pritisak penom.

pocetnik sam, kvragu...
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 06.07.2006 12:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

moraš sa trustovog sajta skinuti i instalirati nove drajvere za taj tablet
koji ispravljaju tu grešku u Photoshopu CS2
Back to top
View user's profile Send private message
[ backdrifter ]



Joined: 11 Jan 2006
Posts: 38
Location: rijeka

PostPosted: 06.07.2006 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ma da skuzio sam bio. sad sve radi kak treba. ipak, hvala na odgovoru.

vec sam se dosta navikao na tablet.

jest da se olovka malo sklize u ruci i moglao bi biti malo bolji filing prilikom povlacenja olovke po povrsini tableta al sve u svemu za 450 kn ovo je prva liga.
jos ima 2 godine garancije. e da, mis je katastrofa.

eto.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Reggie



Joined: 31 May 2004
Posts: 76

PostPosted: 23.10.2006 11:19    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

jučer sam skršio tablet, tj olovku za njega. Točnije ostao sam bez gornjeg
dijela olovke u koji se stavlja baterija. Ne pitajte kako... desi se.

Ima tko viška za prodat gornji dio olovke za trust-ov tablet ili cijelu olovku??

Znam da nema, ali eto očajan sam...
Back to top
View user's profile Send private message
VerbNero



Joined: 05 Feb 2005
Posts: 64
Location: varazdin, lipovnik

PostPosted: 04.12.2006 09:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Ja ti imam WACOM graphire 2; A6, tražio tablet po cijelom vž i imali ga samo u melcompu Cool. Kad budem idući put kupovao tablet garant uzimam WACOM jer onih 700 kn kaj sam dal za njega -fakat se isplatila svaka kuna.
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail
miljenko



Joined: 24 Mar 2006
Posts: 21

PostPosted: 04.12.2006 13:28    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Preporučam Wacomov Intuos 3 veličine A5. Ovo je doista fenomenalan tablet, ima osjećaj za 1024 razine pritiska, pa uz softver kakav su Painter i PS mogu se raditi prave umjetničke slike. Košta oko 3000 kuna. Bilo što od Wacoma je super, recimo graphire ima 512 razina pritiska, ali vidio sam da neki ljudi rade čuda s njim. Graphire je sigurno bar duplo jeftiniji od Intuosa, no provjeri.
Wacomov Cintiq, je ipak super-profesionalan alat, jer nije samo tablet nego i ekran, košta oko 3000 dolara.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 26.01.2007 18:05    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

[ backdrifter ] wrote:
hgspot ima TRUST WORKTABLET 400 za 455kn...


Malo je proslo vremena, al kaj sad... Zna netko jel ima jso toga za nabavit?

I jel jos radi Very Happy ?

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 31.01.2007 20:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ima ima .. navodno su Koncarevi tableti jako dobri ... jes da imaju zicu i da ti treba akumulator da gori lampica na tabletu .. al radi Smile)
Back to top
View user's profile Send private message
zizimars14



Joined: 21 Jan 2007
Posts: 30
Location: New Zagreb

PostPosted: 02.04.2007 08:36    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Dobih Trustov tablet.... Za pocetak sam zadovoljna.. Doduse pen pressure malo dela, malo ne, pa zeza tu i tamo...
Ajde, CS3 ne zeza, ali mi se rusi dosta cesto opcenito, pa malo iritira...

Ali inace, very zadovoljna Smile
A kad ce bit vise love, mozda dodje nesto bolje, ovisi koliko cu se ispraksat i koliko ce mi trebat Smile
Hvala Smile

_________________
'There are no victories in all our histories, without love!'
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website Yahoo Messenger
sinisa



Joined: 05 Dec 2006
Posts: 134

PostPosted: 06.04.2007 12:12    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ne znam kako rade ostali tableti ali intuos ima nesto sto se zove "tilt" .. a to je nagib olovke koji je ujedno i parametar koji koristi nekim stvarima u Painteru i PSu, naravno ako se bavite crtanjem..
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Hardver All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group