Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
Ilustracije - Photoshop vs. Painter

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster
View previous topic :: View next topic  
Author Message
Tom



Joined: 07 May 2007
Posts: 17

PostPosted: 08.05.2007 14:02    Post subject: Ilustracije - Photoshop vs. Painter Add user to your forum ignore list Reply with quote

Vidio sam puno odličnih ilustracija napravljenih u Photoshopu pa me zanima isplati li se nabavljati i učiti Corel Painter ako bih se mislio ozbiljnije posvetiti takvoj vrsti ilustracije (mislim na ilustracije (crteže, digitalno slikanje) napravljene od nule, a ne kombiniranjem obrađenih fotografija i sl.). Plusevi i minusi jednoga i drugoga..?
Back to top
View user's profile Send private message
nomes



Joined: 07 May 2006
Posts: 292
Location: Zagreb

PostPosted: 08.05.2007 14:31    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Možda je bolje da probas Illustrator:)

_________________
Last fm
Back to top
View user's profile Send private message
bubulikan



Joined: 21 Oct 2005
Posts: 10
Location: Šibenik

PostPosted: 08.05.2007 14:39    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Stvar je tome šta Painter doslovno imitira tradicionalne tehnike slikanja i crtanja (ulje, vodene boje) i to radi vrlo dobro, naravno tu onda dolazi tvoje umijeće i poznavanje tradicionalne tehnike... onda tu je ona paleta gdje se miješaju boje, što kod ps nema, a to znači da ćeš sam morati pronalaziti nijanse željene boje šta nije uvijek lako... ovisi koju vrstu ilustracija želiš raditi, kakvu teksturu i koji štih želiš prenijeti....
Npr. kod PS masu ljudi želi postići onaj "slikarski" ugođaj slagajući teksture na sliku i onda ionako ne dobiju željeni efekt.... moje mišljenje je da bi trebalo pustiti slici da ima taj "photoshoperski" feeling.

Ne znam, ja koristim PS jer trošim manje vremena prčkajući po raznim settingima da bi dobio baš taj brush... ali bi isto htio neke stvari odraditi i u Painteru.

hard edge brush rules!!!

_________________
nekakva jaka upecatljiva, zapamtljiva i nadasve zivotno mjenjajuca glupost
Back to top
View user's profile Send private message
Tom



Joined: 07 May 2007
Posts: 17

PostPosted: 08.05.2007 14:46    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Pa, kad bi se procjenjivalo po imenu programa... Ali nisam mislio na vektorsku ilustraciju.
Back to top
View user's profile Send private message
Tom



Joined: 07 May 2007
Posts: 17

PostPosted: 08.05.2007 14:48    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

NIje mi bitno postići efekte pravih slikarskih tehnika tako da se mislim ipak zadržati na Photoshopu.
Back to top
View user's profile Send private message
skomdra



Joined: 27 Mar 2006
Posts: 71
Location: travoltino

PostPosted: 08.05.2007 15:40    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Painter ima odlične tzv. blendere, vrlo su intuitivni i nezamjenjivi u Photoshopu. Iako stalno radim u Photoshopu, Painter nudi neke fore pogotovo u ilustraciji i koloriranju istih. Najbolje je kombinacija to dvoje.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Raster All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group