Forum FAQForum FAQSearchSearch MemberlistMemberlist Forum ignore listForum ignore list RegisterRegister ProfileProfile Log in to check your private messagesLog in to check your private messages Log inLog in
IGUT redesign - komentare plz!

 
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice
View previous topic :: View next topic  
Author Message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 19.02.2004 13:05    Post subject: IGUT redesign - komentare plz! Add user to your forum ignore list Reply with quote

IGUT - metal bend iz zagreba, sviram bubanj pa slozih sajt koji sam eto prije nekih mjesec
dana napokon redizajnirao pa da vas priupitam za komentare, kritike - sve dobrodoslo..
thanx!

http://www.igut.tk
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
keye



Joined: 24 Nov 2003
Posts: 2465
Location: Paris - France

PostPosted: 19.02.2004 13:15    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je sve cool Cool

_________________
Google is a blind person
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
edgar



Joined: 28 Dec 2003
Posts: 916
Location: Pred monitorom

PostPosted: 19.02.2004 13:17    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

dobar je:)

_________________
Digital Genetics | Koote | Nuspojava
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website MSN Messenger
carr



Joined: 13 Nov 2003
Posts: 1397
Location: Karlovac

PostPosted: 19.02.2004 14:27    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ja bi:
1) ubio popup, napravio da bude kao i splash skrin centrirano u normalnom prozoru
2) ubio ruznu crvenu pozadinu
3) stavio neku bg muziku, ipak ste bend, pa nesto vase...

_________________
Bolje biti malo lud, nego malo pametan.
Back to top
View user's profile Send private message Visit poster's website
maxy



Joined: 07 Sep 2003
Posts: 894
Location: Zagreb

PostPosted: 19.02.2004 18:56    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

meni je kul sve osim one divljacke animacije kad se sajt loda na ljevo gdje vidim mejka na gitari :>
najs sajt.
Back to top
View user's profile Send private message
Ivan Brezak Brkan



Joined: 13 Sep 2003
Posts: 1694
Location: Zagreb // Croatia

PostPosted: 19.02.2004 19:22    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Very nice, ne bih ništa mijenjao... Laughing
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website AIM Address MSN Messenger
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 21.02.2004 14:33    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ak tak kazete onda je ok.. niko se nije zalio na sitnice koje sam mislio da ce zasmetat nekome, jos bolje Very Happy thanx!
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
Philatz



Joined: 22 Sep 2003
Posts: 3176
Location: Zagreb/Croatia .. London/UK

PostPosted: 21.02.2004 15:43    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

da.. eto isto kao i carr mislim da je nepotrebno da site bude u new windowu ali dobro, to je tvoj odabir. mozda bi mogli staviti jos par slika u ovu "divljacku" animaciju (kako kaze maxy) Smile - da ispadne cjelina jer se ovako slike ponavljaju rapidno i nekako dosade. Zapravo, vise mi pogled vuce na lijevu stranu zbog te brze animacije a odvlaci sa glavnog dijela gdje je recimo ovaj meni i ova spora animacija. E da, na pocetku sitea, malo me smeta ovaj image gdje ste svi gore, content na slici mi je super, ispali ste mrak (svaka cast) ali mi ovaj finter na slici nije nesto, bilo bi bolje da je samo black/white sa naglasenim kontrastom.

Desio mi se nekakav cool BUG, kad prebacujes sa [UP] na [DOWN] buttone onda nekad zna sve zastekat, cijeli se meni onda pocne trest, looks nice. Smile

Overall site izgleda vrlo dobro / vidi se da si ulozio truda.

Very Happy

_________________
Danger Global WarmingMidnight FormulaKunstterrorist Organisationflickrlatz
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website
covjek_slon



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 17
Location: u fotelji ispred monitora

PostPosted: 29.02.2004 11:51    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

Sajt mi je oke, sam imam neke zamjerke:

1. pojavljuju mi se i vertikalni i horizontalni scroll
2. kada slika tresuceg gitariste (Very Happy) dodje na up & down, oni nestanu (?!) - mislim na up i down jel
3. www.mp3.com/igut - url not found?
4. respect mi otvori u novom prozoru

Browser je Mozilla 1.4. Ajd probaj to sredit. Very Happy

_________________
I like the scream of the butterfly
Back to top
View user's profile Send private message
llio



Joined: 12 Jan 2004
Posts: 56
Location: Zaprešić

PostPosted: 29.02.2004 16:14    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

ajooj.. ne u tome gledat, zato i pise na pocetku website is optimized for internet explorer 5 and up jer u ostalim browserima grozno izgleda..
to se odnosi na pitanje 1,2 i 4, a mp3.com je kupila neka veca kompanija pa su sad in the middle of nesto tako da do daljnjeg mp3jeva neema
Back to top
View user's profile Send private message Send e-mail Visit poster's website MSN Messenger
covjek_slon



Joined: 20 Sep 2003
Posts: 17
Location: u fotelji ispred monitora

PostPosted: 02.03.2004 21:00    Post subject: Add user to your forum ignore list Reply with quote

llio wrote:
ajooj.. ne u tome gledat, zato i pise na pocetku website is optimized for internet explorer 5 and up jer u ostalim browserima grozno izgleda..
to se odnosi na pitanje 1,2 i 4, a mp3.com je kupila neka veca kompanija pa su sad in the middle of nesto tako da do daljnjeg mp3jeva neema


Grrr, ajde, popravi to! Very Happy Vidi kako je mi3 lijep za vidjet u Mozilli. Very Happy

A sad ozbiljno, ne koriste svi IE, mislim da bi morao uzeti u obzir i tih 3-4 posto surfera...

_________________
I like the scream of the butterfly
Back to top
View user's profile Send private message
Display posts from previous:   
This forum is locked: you cannot post, reply to, or edit topics.   This topic is locked: you cannot edit posts or make replies.    mi3dot.org Forum Index -> Web stranice All times are GMT + 1 Hour
Page 1 of 1

 
Jump to:  
You cannot post new topics in this forum
You cannot reply to topics in this forum
You cannot edit your posts in this forum
You cannot delete your posts in this forum
You cannot vote in polls in this forum


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group